Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy nerwicy blokują przed realizacją celów !


on_

Rekomendowane odpowiedzi

Od wrzesnia ubieglego roku mam stany nerwicowe. Patrzac z dzisiejszej perspektyw czuje się jak weteran wojenny który toczył/toczy walkę ze swoim umysłem. Negatywne myśli i często ekstremalne objawy somatyczne to chleb powszedni. Bywały kilkudniowe chwile wzlotów z nadzieja że być może wkońcu puszcza i wracam do normy, jednak jak widać rozczarowałem siękolejny raz tą nadzieją. Przez ostatnie 10 miesięcy kilkukrotnie ,, Umieralem i rodziłem się na nowo" dogłębnie zacząłem dostrzegać piękno i brzydotę tego Świata. Zobaczyłem jak ważna jest wiara w idee, fundamenty które wpaja się od małego, są jak klucz do zamka ktorym jest zycie.

 

 

Jestem mlodym mężczyzną . Postawilem sobie za cel, iz w tym roku wyjade poczatkiem lata za granice do pracy w swoim fachu. Od miesiąca ambitnie działałem w tej sprawie. Wystawiałem ogłoszenia, dzwoniłem, szukałem dobrych ofert, umawiałem się na rozmowy kwalifikacyjne z niemieckimi pracodawcami (gdyz znam niemiecki) latalem z dokumentami. Godzilem to z obecną pracą i stanami przypisywanym nerwicy. Czasem az mi siebie było szkoda.

Dostałem kilka ciekawych ofert. Z jedną firmą podpisałem już wstępną umowę. Wyjazd planowałem z początkiem lipca. Ostatnio mam zawroty glowy i lęki co sprawia ze przestalem wierzyc w wyjazd. Odczow strach ze zaczna mnie tam lapac dziwne stany, lęki, objawy somatyczne, duszności.

Niewiem czy wyjadę i jak tu się realizować ;( Wiekszosc ma szanse robic to bez dodatkowych zmartwien..

Co o tym sadzicie ?

Pisze z telefonu takze za mozliwe bledy wybaczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wiesz z natręctwami zmagałem się długo i tak jak ty miałem momenty kiedy myślałem że już czuję się lepiej ale natręctwa wracały (myśle, że każdy kto miał z tym problem tak miał)

 

Wiesz proponowalbym ci wizytw u psychiatry napewno pomoże :)

 

Zmagałem się długo z nerwicą ale znalazłem sposób :) Natrętne myśli należy ignorować.Jeśli odrzucamy te myśli, zastanawiamy się nad nimi, czy rozmyślamy jak sie ich pozbyć nasilamy je :( Kiedy przychodzą należy je ignorować, nie zastanawiać się nad nimi, nie odrzucać ich. Po prostu dać im przejść. Kiedykolwiek takie myśli cię nachodzą nawet kiedy pracujesz ignoruj je. Jak będziesz je ignorować to stopniowo, będą męczyć mniej aż odejdą całkowicie :D

 

Wątpliwości i strach są czymś normalnym i męczącym. Kiedy stawiamy sobie cele przychodzą :( Jesteś pracowity i zdeterminowanym wiem że możesz je pokonać :D

Aby sprawić żeby wątpliwości odeszły rób tak:

Kiedy przychodzi strach i wątpliwości typu"nie uda się" "to nie ma sensu" "a co jeśli nie wypali. Daj im przejść nie odtrącaj ich (jak myśli natrętne), ale po każdej takiej negatywnej myśli daj sobie pozytywną przeciwą do tych np: "Uda się!" "to ma sens", "to wypali". Co jest ważne pomyśl to z wiarą i siłą :D Miałem zajęcia z psychologi i pedagogiki tam uczyli mnie żeby zawsze kiedy pojawiają się myśli negatywne trzeba dać im przejść i dać sobie pozytywną.

 

Kiedy przychodzi : "nie uda się" pomyśl "uda się"

Kiedy przychodzi : "to nie ma sensu" pomyśl "to ma sens"

 

Do spełnienienia marzeń i celów potrzebna jest wiara i pracowitość. A ty Jesteś bardzo pracowity i wierzysz, że ci się uda :D wierz mi osiągniesz swój cel :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on_, To może razem wyjedziemy? ;)

Miałam już kilka takich prób, ale po krótkim czasie wracałam do kraju. Postanowiłam tutaj podleczyć siebie i jeszcze raz spróbować. W grudniu skończę 3-letnią terapię i zaraz po nowym roku spróbuję ponownie.

Nie jeden zdrowy człowiek łamie się na obczyźnie, nawet jadąc z kimś a co dopiero sam. Mam okazję to obserwować w firmie w której obecnie pracuję. Więc spokojnie, za którymś razem w końcu się uda, czego i Tobie i sobie bardzo życzę 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×