Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zbudowanie ego/jak pokochać siebie ?


Wombwell00

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafie zrobic niczego dla siebie. Nie potrafie tez zrobic niczego dla innych. Nie chwale się, nie szukam poklasku, jednak szukam atencji osób przy których czuje się gorszy. Inaczej w ogóle nie widze sensu robienia czegokolwiek. Przestałem się rozwijać, przestałem nawet dbać o swój wygląd czy ubranie, nie tak totalnie, ale dużo mniej jak w liceum gdzie znalem ludzi w porównaniu do studiów gdzie nie znam praktycznie nikogo. Wciąż myślę o swoich znajomych z liceum, mimo iż aktualnie widuje ich raz na 2-3 miesiące, oni jedynie wzbudzają we mnie jakies pozytywne, bezinteresowne uczucia, mimo iż nie są wcale moimi specjalnymi przyjaciółmi, po prostu dobrze sie z nimi imprezuje. Nie chce poznawać nowych ludzi, nie widze w nowych znajomościach nic ciekawego, ani nikt mi nie imponuje, ani nie zainteresuje sobą, jedyne co ma dla mnie sens w takich z znajomosciach to korzysci, ze da spisac notatki czy cos zalatwi. Nie zależy mi na statusie społecznym, w ogóle mnie to nie obchodzi. Nie staram się nawet dla mojej dziewczyny, nie chce jej nigdzie zabierac ani porozmawiać. Po prostu tego nie czuje, a jak mamy jakies święta to czuje się zażenowany że TRZEBA wtedy coś zrobić i jednoczesnie przez to zfrustrowany. Nie chce mi się wychodzic z domu gdzies do klubu czy spędzić jakos inaczej wieczór niż przy kompie - wiem, że wyjde, napełnie swój zbiornik 'hejta' do ludzi i wróce z uczuciem źle spędzonego wieczoru, przy kompie jednak jest to samo. To nie depresja bo nie czuje tego charakterystycznego smutku ani przygnębienia, to nawet tez nie jest do końca apatia, bo przy dobrym nastroju też się podobnie zachowuje, chociaz wtedy po prostu działam i mniej myśle, jednak gdy przychodzi do myslenia to tak samo.

 

Całe życie byłem ogromnie rozsądnych człowiekiem, nigdy nie wariowałem ani nie zrobiłem nic szalonego, ale teraz gdy stałem się apatycznym chłodnym racjonalistą to już chyba przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawiało Ci coś kiedyś przyjemność? Spróbuj może to odbudować, abyś zajął czymś myśli. Dbaj też o te znajomości z liceum, jeśli masz taką możliwość.

 

-- 23 cze 2013, 15:35 --

 

Sprawiało Ci coś kiedyś przyjemność? Spróbuj może to odbudować, abyś zajął czymś myśli. Dbaj też o te znajomości z liceum, jeśli masz taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×