Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam i co dalej?


Flymo

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno mnie tu nie było, wracam za to z nową diagnozą.

 

Moja historia:

Mam 20 lat. 2 lata temu zacząłem "przygodę" z PZP. Pierwotna diagnoza to depresja, niestety była źle leczona. Po roku psychiatra uznał, że jestem "zdrowy" - leczenie zakończył, leki odstawił. Niedalej jak po 3 miesiącach po jego zakończeniu, stoczyłem się i znalazłem nowego psychiatrę. Zaczęło się od zaburzeń osobowości, ale z powodu występowania objawów psychotycznych diagnozę zmieniono na zaburzenia urojeniowe. Głosy i urojenia były jednak tak silne, że ostateczna diagnoza to schizofrenia.

 

Więc tak od miesiąca mam zdiagnozowaną schizofrenię. Przeważają urojenia wysokościowe, omamy słuchowe.

 

Jestem w 2 liceum, której pewnie nie dam rady skończyć. Rzuciła mnie partnerka (bo z wariatem nie będzie), jestem na rencie i pracuje jako kasjer.

 

Zastanawiam się nad psychoterapią grupową.

Macie jakieś rady, jak się z tym pogodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś rady, jak się z tym pogodzić?
Znajdź dobrego psychologa. Mój stan zaczął się bardzo poprawiać, po tych spotkaniach.

 

A jeśli źle czujesz się na lekach, to powiedz to lekarzowi. Można tak dobrać leki, że nawet nie czuć, że się je bierze. Chodzi o zamulenie, zmęczenie, przytępienie... Niestety, ale trzeba eksperymentować, aż się trafi na dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monika, trudno powiedzieć. Brat ojca był w Dziekance, ale nie wiem z jakiego powodu.

z leków biorę Ketilept 200mg i Haloperidol 2x1mg - to wieczorem.

Rano - ParoGen 20mg i Biotropil 1200mg.

czuje się po nich dość dobrze, jestem jedynie lekko ospały.

Uczęszczałem na psychoterapię, ale psychoterapeuta ten zajmuje się głównie leczeniem zaburzeń osobowości. Teraz planuję rozpocząć terapię w miejscu gdzie chodzę do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się poddawać, ze schizofrenią jak to z chorobą przewlekłą, trzeba uważać na nawroty, dbać o siebie i swój styl życia a przede wszystkim być w stałym kontakcie z dobrym psychiatrą. Warto też korzystać z psychoterapii lub pomocy dobrego psycholog

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×