Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak wygląda życie w zakładach karnych?


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Co byście napisali na temat zakładów karnych? Czy łatwo tam trafić, czy też trzeba się o to naprawdę postarać?

Czy może ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z więzieniem? Może ktoś z Rodziny, ze znajomych tam przebywał lub nadal przebywa? W mojej Rodzinie mam brata, który jest recydywistą i w zakładach karnych siedział już trzy razy. Obecnie jeszcze tam przebywa, ale z tego co wiem, ma on już bardzo blisko do wyjścia na wolność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam ich nie żal, durna poprawność polityczna , bo niby każdy człowiek ważny .I premier i pedofil, wymyślone przez lewaków .Jak ktoś nie potrafi żyć normalnie , tylko musi zgwałcić i zabić matkę dwójki dzieci, albo zabić emeryta dla 30 złoty, to niech do końca życia żyję w pierdlu .Mam nadzieję ,że w polskich zakładach karnych nie będzie drugiej Skandynawii, tylko surowe odbycie kary .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba też pamiętać o tym, że nie każdy, kto tam trafił, jest recydywistą i przestępcą. Są ludzie, którzy popełnili jakiś błąd, zrobili źle, np. pod wpływem: emocji, reakcji, chwili i za to musieli odpowiedzieć w więzieniu. A z recydywistami to już inna sprawa.

Tacy ludzie wpadają w nieodpowiednie towarzystwa, im się zaczyna podobać: złodziejstwo, bicie innych, szkodzenie ludziom. I takie osoby wielokrotnie trafiają do zakładów karnych i z czasem to miejsce staje się ich domem. Na ten temat oglądam różne programy, czytam o tym i wynika z tego, że bardzo wielu takich ludzi nie chce się zmienić, bo im się podoba "przestępcze życie". Mam właśnie brata, który polubił takie "negatywne" towarzystwo i żeby mu coś przychodziło łatwo.

Nie chciał normalnie pracować ( a miał nie jedną pracę ), wolał ukraść i niczym się nie przejmować. Sam sobie życie zmarnował, bo tak chciał. A byli ludzie, którzy chcieli mu dać szansę, tylko on ją odrzucał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście napisali na temat zakładów karnych? Czy łatwo tam trafić, czy też trzeba się o to naprawdę postarać?

Czy może ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z więzieniem? Może ktoś z Rodziny, ze znajomych tam przebywał lub nadal przebywa? W mojej Rodzinie mam brata, który jest recydywistą i w zakładach karnych siedział już trzy razy. Obecnie jeszcze tam przebywa, ale z tego co wiem, ma on już bardzo blisko do wyjścia na wolność.

a co Bonus, teraz to zamiast USA chcesz do zakładu karnego?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby kim jestem??

A co, może zabicie człowieka dla zysku, dla przyjemności nie jest wybitną głupotą? W ogóle zabicie człowieka dla jakiegokolwiek powodu jest wielką głupotą. Ja nie stoję za tymi zabójcami, ale ci, którzy komuś odbierają życie, marnują też swoje.

 

-- 12 kwi 2013, 17:12 --

 

I ja nie napisałem tego, że: "Lituję się nad zabójcami". Ja jestem przeciwny zabijaniu. Ale są różne powody, by zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy zabija dla zabawy. Zresztą są to rzadkie przypadki, gdzie ktoś kogoś zabije, by się dobrze bawić. Przeważnie zabija się kogoś dla jakiegoś motywu lub pod wpływem chwili, emocji. Nie ma zabójstwa bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"""A co, może zabicie człowieka dla zysku, dla przyjemności nie jest wybitną głupotą? W ogóle zabicie człowieka dla jakiegokolwiek powodu jest wielką głupotą. Ja nie stoję za tymi zabójcami, ale ci, którzy komuś odbierają życie, marnują też swoje."""

 

Z tym się zgadzam..

 

Fakt faktem wiele osób trafia do ZK na własne życzenie jednak są tez tacy ludzie , którzy trafiają tam mimo,iż są niewinni, inni trafiają bo "kryli" kolegów, "stali tylko na czatach", a jeszcze inni bo działali w efekcie, bronili się albo po prostu są "chorzy"..

 

Nie można stwierdzać ,że KAŻDY kto zabił kogoś to już jest nikim , wielki z niego zabójca itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej każde zabójstwo ma motyw. Ten, kto zabija, oczekuje jakiegoś zysku z tego zabójstwa. A zabicie pod wpływem: chwili, emocji, obrony własnej lub jakiegoś nieszczęśliwego wypadku, to inna sprawa.

 

-- 12 kwi 2013, 17:45 --

 

Oczywiście, że tak. Niektórzy skazani, siedzieli i siedzą naprawdę niewinnie, bo ktoś ich pomówił na podstawie nieprawdziwych zeznań.

Zdarzają się też pomyłki sądowe. Są ludzie, naprawdę zdolni do tego, by kogoś zgnębić i wsadzić do więzienia. I tak dzieje się w rodzinach najbliższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W więzieniach to już brakuje miejsc dla skazanych. A wybudowanie nowych budynków więziennych też sporo kosztuje. A w dzisiejszych czasach, przy dużym bezrobociu i niepewnym życiu, przestępstw będzie jeszcze więcej. Zabójstw też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, czyli znowu ''powtórka z rozrywki'' :roll: jak zwykle będzie fajnie ..

Bonus, będe ogromnym łukiem omijać wszystkie UP bo kto wie ,a chciałabym pozyć troszkę jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślicie, że dlaczego ludzie idą gdzieś i kradną?

Bo to jest ich zamiłowanie? Oni kradną z biedy, właśnie. Sytuacja ich do tego zmusza i nie muszą to być, jacyś przestępcy czy bandziory. Ale każda kradzież niesie za sobą duże ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×