Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica natręctw - co ja mam robić?


19Damien94

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, powiedzcie mi, co ja mam robić. Mam zaburzenia obsesyjno-kompulsywne o czym już tutaj pisałem. Zacznę od tego, że próbuję to powiedzieć mamie, ale najzwyczajniej w świecie boję się tego. Już nieraz miałem ustalone, że to powiem, ale gdy ten moment się zbliżał, to rezygnowałem mówiąc sobie, że muszę się jeszcze do tego przygotować. Po prostu boję się reakcji mamy oraz tego, że będę przysparzał problemów. Ponadto boję się iść do psychiatry. Ja nie wiem, czy mi to pomoże, czy trafię na dobrego lekarza... Przecież różnie z tym bywa. Dodatkowo mieszkam w mieście, w którym nie ma lekarza i będę musiał dojeżdżać tam autobusami, co mnie wcale nie cieszy. Czasami mam ochotę sam coś z tym zrobić, ale przecież ja sobie sam na pewno nie poradzę, potrzebuję leczenia. :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cie rozumiem. Sama jakiś tydzień temu powiedziałam o wszystkim rodzicom, a z NN męczę się już kilka ładnych lat.

Ja najpierw zgłosiłam się do lekarza, do psychologa, i do psychiatry. Rodzice wiedzieli, że ide do lekarza ale na początku nie wiedzieli do jakiego. Potem im powiedziałam że to psycholog, a po wizycie powiedziałam, że mam problem z NN i zabużeniami odżywiania. Była szczera rozmowa z mamą. Ale i mama i tata zrozumieli wszystko, i na prawdę mnie wspierają, i cieszyli się że powiedziałam im o problemie i przede wszystkim, że zaczęłam coś z tym robić.

Nie bój się, grunt to przełamać się... to Twoi rodzicie. Powiedz.... mamo, tato, mam problem, cięzko mi jest o tym mówić ale chce żebyście wiedzieli.... Na pewno Cię nie odtrącą, jesteś ich dzieckiem. Poczuj się pewnie ze swoim problemem, trochę to dziwne, ale ja miałam tak, że jak powiedziałam sama sobie, że mam problem to było mi trochę lżej, a już na pewno jest lżej jak się powie o tym komuś bliskiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×