Skocz do zawartości
Nerwica.com

WARSZTATY,SZKOLENIA,KURSY-WĄTEK ZBIORCZY.


Gość Hagart

Rekomendowane odpowiedzi

Polecamy ćwiczenia oddechowe wzorowane na jodze. Ich celem jest pogłębienie oddechu, rozruszanie przepony, wydłużenie fazy wydechowej, a także zapobieganie takim niepożšdanym zjawiskom, jak arytmia oddechowa, mówienie na wdechu, kolizja między rytmem oddychania a strukturš wypowiedzi oraz blokady fonacyjno-artykulacyjne. Ćwiczenia noszš nazwę Pranajama czyli Pobieranie Energii. Zadaniem ćwiczeń prezentowanych (na kasecie Vhs /płycie Vcd) przez hinduskiego lekarza prof. Raviego Javalgekara, jest wypracowanie powolnych, głębokich, swobodnie wykonywanych oddechów, podwiadomie sterowanych i zatrzymywanych bšd w fazie szczytu wdechu, bšd po pełnym wydechu. --------------------------------------------------------------------------- -------- Ćwiczenie jest rozprowadzane w dwóch wersjach: 1) Na kasecie wideo vhs - cena 30 zł, + 10 zł. (koszty przesyłki i pobrania) 2) Na płycie wideo Cd - cena 25 zł. + 10 zł. (koszty przesyłki i pobrania) --------------------------------------------------------------------------- ------- Oferta adresowana do menadżerów jaskiń solno-jodowychi rehabilitantów zatrudnionych w szpitalach i uzdrowiskach. Gwarantujemy szkolenie z certyfikatem w zakresie relaksacji i animacji muzycznej. Zapraszamy.

 

Kontakt:

-------------

e-mail:hagart@wp.pl

 

Galeria Zdrowia, Marketingu i Rozrywki 75-900 Koszalin, ul. Pieczarek 4, tel. 094-340-60-06, tel.kom: 600-809-254

 

Zapraszamy na naszš stronę : http://www.hagart.republika.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót z Krainy Lęku

styczeń'06 - czerwiec'06

 

 

Półroczna grupa przeznaczona dla osób, których codzienne funkcjonowanie utrudnione jest przez objawy zaburzeń lękowych:

napady paniki,

lęk uogólniony,

zamartwianie się,

lękowe unikanie,

patologiczną nieśmiałość.

 

Grupę prowadzą : dr n. med. Dariusz Maciej Myszka i Dorota Żuk psycholog, psychoterapeutka .

Czas: zajęcia odbywają się raz w tygodniu - we wtorek. Trwają dwie godziny: od 18.15 do 20.15. Przewidywana liczba spotkań - 22. Miejsce: zajęcia odbywają się w siedzibie INZPiRO.

Przez pierwsze cztery spotkania grupa jest otwarta. Oznacza to, że przez pierwsze cztery tygodnie do grupy mogą wejść nowi uczestnicy. Po tym terminie wejście nowego uczestnika do grupy nie będzie możliwe.

 

Przed przyjęciem do grupy pacjenci odbywają konsultację. Już zapraszamy -liczba uczestników grupy jest ograniczona. Zapisz się lub zadzwoń do recepcji INZPiRO.

To chyba dla Warszawiaków bo wiadomość i telefony sa na stronie

www.psychoterapeuci.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warsztaty z muzykodramy i gier psychologicznych

 

 

Władysław Pitak

(aktor, logopeda medialny, trener zdolności twórczych) prowadzi warsztaty kreatywne poszerzające umiejętności: aktywizacji pracy uczniów, pobudzania zdolności myślenia i działania twórczego, poruszające zagadnienia z zakresu psychopedagogiki twórczości.

 

Warsztaty dodatkowo poruszają podstawowe problemy wychowawcze, pedagogiczne, relacji międzyludzkich, nieporozumień związanych z uprzedzeniami, brakiem tolerancji, stereotypowym sposobem myślenia i działania.

 

Warsztaty przeznaczone są dla:

animatorów kultury, nauczycieli i wychowawców, rodziców, wolontariuszy i studentów oraz wszystkich, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą oraz zainteresowanych samorozwojem.

 

Warsztaty trwają 18-20 godz. (dwa dni) w terminach uzgodnionych z instytucjami, organizacjami i firmami ; prowadzone są w grupach 12-18 osobowych.

Koszt udziału jednej osoby 170 - 250 zł. (w zależności od liczby uczestników)

 

organizator:

Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS

 

adres: 75-900 Koszalin - Kretomino, ul.Pieczarek 4

tel.: 094-340-60-06,

e-mail: biuro@logos.dt.pl

www: http://logos.dt.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrew T. Austin - jeden z najbardziej znanych i twórczych trenerów NLP i hipnozy na Świecie – pierwszy raz w Polsce!

 

Andrew jest między innymi autorem książki „The Rainbow Machine - Tales from a Neurolinguist's Journal” oraz założycielem The West Sussex Hypnosis and NLP Study Group.

 

Jego seminaria i warsztaty są obiektem zainteresowania praktyków NLP, trenerów oraz psychoterapeutów, pragnących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności związane z neurologicznymi podstawami swojej pracy.

 

Wiele jego artykułów jest polecanych przez liczne wiodące uniwersytety jako materiały naukowe dla studentów, podczas gdy z nim samym regularnie konsultują się firmy produkujące programy telewizyjne oraz inne media, w poszukiwaniu informacji dotyczących psychologii alternatywnej, hipnozy oraz syndromów neurologicznych.

 

Pierwsze w Polsce Licencjonowane Szkolenie Integral Eye Movement Therapy, które będzie prowadził twórca tej formy terapii, Andrew T. Austin, odbędzie się w weekend 28-29 czerwca 2008 w Warszawie.

 

W związku z praktycznym, warsztatowym charakterem szkolenia, przewidywana grupa szkoleniowa jest bardzo niewielka i nie może ulec powiększeniu. Jeśli chcesz skorzystać z tego szkolenia, zadbaj o wczesną rezerwację i wykupienie miejsca na szkolenie.

 

Zapraszam:

www.iemt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii zaprasza na szkolenie, które odbędzie się 16.01.2009

Adresaci: Szkolenie przeznaczone jest dla osób udzielających pomocy psychologicznej osobom z zaburzeniami odżywiania, psychologów, terapeutów, pedagogów, oraz studentów ostatnich lat pedagogiki i psychologii. Celem warsztatu jest poznanie całokształtu problemów zaburzeń odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy i pomocy w przypadkach anoreksji, bulimii i kompulsywnego jedzenia, zarówno w przypadku dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Dzięki aktywnemu udziałowi w zajęciach praktycznych uczestnicy poznają metody i techniki pracy proponowane w terapii zaburzeń odżywiania, zapoznają się z typowymi trudnościami w leczeniu tych zaburzeń, różnicami w leczeniu w ramach oddziału szpitalnego i opieki ambulatoryjnej.

Tematyka:

1.Źródła i podstawowe przyczyny zaburzeń odżywiania się:

2.Anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się – kryteria diagnostyczne w DSM-IV i ICD 10, definicje i cechy charakterologiczne osób ulegających tym problemom, ocenianie stanu i stopnia zaburzenia. Zaburzenia i problemy współistniejące. Farmakoterapia w leczeniu zaburzeń odżywiania.

3.Cechy i tendencje osób z zaburzeniami odżywiania do uwzględnienia w pracy terapeutycznej: niskie poczucie własnej wartości, nierealistyczne ambicje i oczekiwania w stosunku do siebie, perfekcjonizm i myślenie dychotomiczne, głęboka potrzeba tłumienia prawdziwej siebie, podświadoma chęć niszczenia się, a nawet unicestwienia, życie za maską, nadmierne i nieracjonalne poczucie odpowiedzialności (skierowane w stosunku do innych, a nie do siebie), nadmierne i nieracjonalne poczucie winy, silny związek z "idealnym" rodzicem, zniekształcenia poznawcze w przebiegu anoreksji i bulimii

4.Podstawowe zasady i założenia w terapii zaburzeń odżywiania: anoreksji, bulimii i kompulsywnym objadaniu się.

5.Metody i techniki pracy poznawczej i behawioralnej w terapii zaburzeń odżywiania.

6.Rola rodziny i otoczenia w terapii zaburzeń odżywiania- anoreksji, bulimii i kompulsywnego objadania się.

7.Prawdy i mity dotyczące prawidłowego odżywiania oraz zasady i możliwości utrzymania właściwego stosunku do jedzenia.

8.Remisje i nawroty w przebiegu terapii zaburzeń odżywiania.

logo_jpg.jpg.30ccf94483c8bd5f3c84ded3919b42b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dolnośląskim Centrum Psychoterapii 17-18.01.2009 odbędzie się szkolenie: SYSTEMOWA TERAPIA RODZIN.

Adresaci: Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z rodzinami, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków oraz wolontariuszy doświadczający w swojej pracy niedostatków metod terapeutycznych. A w programie: W jaki sposób pomóc rodzinie, której jeden lub kilku członków przejawia zaburzenia funkcjonowania? Jakimi narzędziami można się wspomagać w pracy z rodziną?

Celem szkolenia będzie odpowiedzieć na te pytania. Szkolenie stanowi okazję do ujrzenia problemów rodzin w nowym świetle, zgodnym z naturalnym cyklem życia rodziny. Dostarcza wiedzy z zakresu terapii rodzin w ramach podstawowych nurtów psychologii. Podczas szkolenia szczególny nacisk zostanie położony na rozumienie zaburzeń występujących w rodzinie zgodnie z ujęciem systemowym. Uczestnicy będą mieli możliwość ugruntowania własnych umiejętności dotyczących nawiązania kontaktu z rodziną, wypracowania kontraktu, analizy systemu rodzinnego.

Tematyka:

1. Podstawowe założenia terapii rodzin.

2. Założenia systemowej terapii rodzin.

3. Pierwsza sesja z rodziną – nawiązanie kontaktu, kontrakt.

4. Cykl życia rodziny i trudności na każdym etapie rozwoju rodziny.

5. Metody pracy z rodziną: genogram, pytania cyrkularne, praca na symbolach, rzeźba rodzinna.

6. Warunki skuteczności terapii rodzin.

7. Interwencje systemowe.

logo_jpg.jpg.5eb90b555c1c17e69b6743c1887f51cd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17-18.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie:KAZIRODZTWO- RODZICE JAKO SPRAWCY PRZEMOCY SEKSUALNEJ.

Adresaci: Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z dziećmi i rodzinami, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków.

Tematyka:

1. Charakterystyka zjawiska kazirodztwa

2. Modele rodzin kazirodczych

-rodzina z psychopatycznym sprawcą

-rodzina z regresywnym sprawcą

-rodzina promiskuityczna

-rodzina zdominowana przez dziecko

3. Ojciec- jako sprawca przemocy seksualnej

4. Matka -jako sprawca przemocy seksualnej

5. Cechy sprawcy

6. Cechy ofiary

7. Symptomy wykorzystania seksualnego

8. Diagnoza dziecka wykorzystanego seksualnie

9. Interwencja wobec dziecka wykorzystanego seksualnie

10. Konsekwencje wykorzystania seksualnego

11. Transgeneracyjny cykl wykorzystania dziecka.

logo_jpg.jpg.5552f37fe55abc90721157a6ffd42337.jpg

logo_jpg.jpg.83511182503a6c9cb12a5d141463e169.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie: ZABURZENIA PSYCHOTYCZNE-DIAGNOZA I TERAPIA.

Adresaci: Niniejsze szkolenie skierowane jest do profesjonalistów pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenia psychotyczne (schizofrenia, zaburzenia urojeniowe, zaburzenia schizoafektywne, organiczne zaburzenia psychotyczne), bądź z rodzinami osób chorych. Na szkolenie szczególnie zapraszamy pracowników służb medycznych - lekarzy, psychoterapeutów, psychologów, pielęgniarki, pracowników socjalnych i terapeutów.

Program szkolenia łączy w sobie elementy wykładu, ale także pracy warsztatowej, pracę nad przypadkiem. Program został tak opracowany, aby dostarczyć wiedzy na temat tego, czym są zaburzenia psychotyczne, jakie są objawy psychopatologiczne i metody leczenia.

Celem szkolenia jest stworzenie uczestnikom możliwości poszerzenia wiedzy dotyczącej diagnostyki i psychoterapii, mając na uwadze, że sukces terapii i najlepsze wyniki leczenia choroby psychicznej zależą od udanej współpracy lekarza psychiatry, psychologa, pacjenta i jego rodziny.

Tematyka:

1.Objawy psychopatologiczne zaburzeń psychotycznych. Objawy w okresie przedchorobowym.

2.Współcześnie obowiązujące klasyfikacje kliniczne. Klasyfikacja zaburzeń psychotycznych w ICD-10.

3. Grupy zaburzeń psychotycznych. Schizofrenia. Zaburzenia schizotypowe. Zaburzenia urojeniowe. Ostre i przemijające zaburzenia psychotyczne. Zaburzenia schizoafektywne. Organiczne zaburzenia psychotyczne.

4. Metody leczenia zaburzeń psychotycznych.

Farmakoterapia. Psychoterapia. Współpraca z rodziną osoby chorej.

5. Formy psychoterapii i rehabilitacji. Psychoterapia indywidualna. Psychoterapia grupowa. Psychoedukacja pacjenta. Trening społecznych kompetencji. Terapia poprzez środowisko. Zajęcia kreatywne.

6. Rola rodziny w terapii i rehabilitacji pacjenta. Problemy i zadania rodziny. Komunikacja i współpraca. Nadmierna opiekuńczość. Nadmierne uwikłanie uczuciowe. Agresja i krytycyzm. Kontakty społeczne.

7. Terapia pacjentów psychotycznych – praca z parami małżeńskimi.

8. Terapia pacjentów psychotycznych- rodziny z dziećmi.

9. Problemy specjalne utrudniające pracę z rodziną- nadużywanie alkoholu i substancji psychoaktywnych, kazirodztwo, wykorzystanie seksualne dzieci, samobójstwo, niesprawność fizyczna, gdy rodzina odrzuca pomoc terapeutyczną. 10. Współpraca lekarza psychiatry i psychologa w leczeniu zaburzeń psychotycznych.

11.Przypadki kliniczne- omówienie. Praca własna i w grupach.

12. Konstruowanie programu terapeutycznego dla pacjentów psychotycznych.

logo_jpg.jpg.5fe5bf8f24f31aa9436e91de1d837d3b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24-25.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie:UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU I NARKOTYKÓW WŚRÓD MŁODZIEŻY SZKOLNEJ- DIAGNOZA, PROFILAKTYKA, INTERWENCJA

Adresaci: Adresatami szkolenia są osoby pracujące z młodzieżą (wychowawcy, pedagodzy), psycholodzy, kuratorzy, pracownicy służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, oraz studentów ostatnich lat studiów kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.

Tematyka:

Celem szkolenia jest zdobycie lub pogłębienie wiedzy z zakresu profilaktyki, diagnozy i interwencji w obliczu uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Zdobycie umiejętności praktycznych w zakresie profesjonalnej pomocy. Program szkolenia obejmuje zarówno wiedzę z psychologii klinicznej, psychologii w zakresie uzależnień, oraz psychoprofilaktykę. Szkolenie wprowadza w tematykę uzależnienia jako choroby, ale także używania szkodliwego, interwencji w zakresie obu diagnoz. Uczestnicy pogłębią swoją wiedzę z zakresu faz uzależnienia, diagnozy zespołu uzależnienia ( alkohol, narkotyki), a także profilaktyki tych zaburzeń Praktycznie zapoznają się z zasadami kontaktu z osobą będącą w problemie a także jej bliskimi. Zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie kierowania do odpowiednich placówek, a także zagadnień prawnych związanych z uzależnieniem. Zapoznanie z konkretnymi metodami profilaktyki alkoholowej i narkotykowej wobec dzieci i dorosłych. Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną- ćwiczenia indywidualne i grupowe

logo_jpg.jpg.20e953dff24806192045601fe56493c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31.01-01.02.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu odbędzie się szkolenie: INTERWENCJA KRYZYSOWA WOBEC OFIAR PRZEMOCY

Adresaci: Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników pomocy społecznej, świetlic, oraz studentów - szczególnie ostatnich lat pedagogiki, psychologii, resocjalizacji i innych kierunków społecznych - którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące prowadzenia interwencji kryzysowej.

Tematyka: W trakcie szkolenia szczegółowo zostanie omówione zjawisko przemocy, rodzaje przemocy, źródła, skutki i konsekwencje przemocy, kształtowanie się wzorca przemocowego w relacjach interpersonalnych, oraz przekazywanie go w procesie wychowania. Uczestnicy zapoznają się z dynamika zjawiska przemocy domowej, portretem psychologicznym ofiary, zjawiskiem wyuczonej bezradności, portretem psychologicznym sprawcy, światem przeżyć ofiary, sprawcy i świadka, zasadami prowadzenia wywiadu z ofiara przemocy, strategiami interwencji kryzysowej w sytuacji przemocy, budowaniem strategii pomocy, współpracą z policja i instytucjami pomocowymi dla ofiar przemocy, wytycznymi do pracy terapeutycznej z ofiarami przemocy.

 

Szkolenie obejmuje część teoretyczną oraz praktyczną- ćwiczenia indywidualne i grupowe nad przypadkami klinicznymi ofiar przemocy, oraz praktyczne budowanie strategii interwencji kryzysowej w sytuacji przemocy.

1. Czym jest przemoc?

2. Rodzaje przemocy.

3. Przemoc, jako zjawisko cykliczne.

4. Kim jest sprawca?

5. Portret ofiary. Zjawisko wyuczonej bezradności.

6. Dynamika zjawiska przemocy domowej.

7. Świat przeżyć ofiary, sprawcy i świadka.

8. Prowadzenie pierwszej rozmowy z ofiarą.

9. Budowanie strategii postępowania w sytuacji przemocy domowej.

10. Budowanie strategii pomocy, współpraca z policją, instytucjami pomocowymi dla ofiar przemocy.

11. Praca terapeutyczna z osobą doświadczającą przemocy.

logo_jpg.jpg.c0c8cda52629a243a6d9bcace0fbf17a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30.01.2009 w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu odbędzie się szkolenie: ZABURZENIA PSYCHICZNE U DZIECI I MŁODZIEŻY

Adresaci: Szkolenie przeznaczone jest dla psychoterapeutów, psychologów, pedagogów, wychowawców zajmujących się pomocą psychologiczną dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi, oraz po urazach psychicznych. Uraz psychiczny u dzieci może powodować trwałe następstwa psychofizyczne, a rozmiar konsekwencji zależy od stadium rozwojowego dziecka w chwili urazu, zdolności do radzenia sobie z trudnościami i znaczenia, jakie to zdarzenie miało dla dziecka. W trakcie szkolenia zostaną przybliżone metody diagnozy i terapii, głównie mające zastosowanie w leczeniu u dzieci i młodzieży. Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznych ćwiczeń indywidualnych i grupowych, pracy nad przypadkami klinicznymi.

Tematyka:

1. Czynniki wpływające na rozwój psychiczny dzieci i młodzieży oraz powstawanie zaburzeń.

Czynniki biologiczne, psychospołeczne.

2.Wywiad, ocena i diagnoza w zaburzeniach psychicznych dzieci i młodzieży.

3.Klasyfikacja zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży.

4. Zaburzenia rozpoczynające się we wczesnym dzieciństwie do 6 r.ż. Niepełnosprawność umysłowa. Całościowe zaburzenia rozwojowe- autyzm, zaburzenia dezintegracyjne, zespół Aspergera- diagnoza, terapia.

5. Zaburzenia emocjonalne. Zaburzenia funkcjonowania społecznego.

6. Zaburzenia zachowania i emocji rozpoczynające się w dzieciństwie i wieku młodzieńczym.

Zaburzenia hiperkinetyczne. Tiki. Zaburzenia zachowania- diagnoza, terapia.

7. Zaburzenia afektywne u dzieci i młodzieży. Zaburzenia psychotyczne. Zaburzenia obsesyjno- kompulsyjne- diagnoza, terapia.

8. Metody psychoterapeutyczne w psychiatrii dzieci i młodzieży. Terapia behawioralna. Terapia poznawcza. Systemowa terapia rodzin. Psychoterapia indywidualna. Psychoterapia grupowa.

9. Farmakoterapia zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży

Koszt szkolenia: 200 zł

logo_jpg.jpg.0f82bc1731cd50a35891cf66ec018904.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, personelu medycznego, pedagogów, opiekunów socjalnych ,osób pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenia depresyjne.

Tematyka:

1. Współczesna klasyfikacja chorób afektywnych. Kryteria różnicujące zaburzenia afektywne jednobiegunowe i dwubiegunowe.

2. Przyczyny chorób afektywnych: endogenne i egzogenne. Osobowość przedchorobowa.

3. Depresja (epizod depresyjny, duża depresja, depresje poronne, maski depresji). Depresje typu endogennego. Lęk w depresjach typu endogennego. Psychoterapia. Techniki terapeutyczne.

4. Rozpoznawanie zespołów maniakalnych ( hipomania, mania, mania z objawami psychotycznymi, zespoły mieszane).Psychoterapia. Techniki terapeutyczne.

5. Zaburzenia afektywne sezonowe.

6. Zaburzenia afektywne a samobójstwa.

7. Zasady terapii zaburzeń afektywnych. Farmakoterapia. Czynny udział chorego w procesie terapeutycznym.

8. Terapia poznawczo-behawioralna w leczeniu zaburzeń afektywnych. Opracowywanie programu leczenia. Ćwiczenia indywidualne i grupowe- studium przypadku, protokół sesji terapeutycznych.

9. Radzenie sobie ze stresem i profilaktyka nawrotów zaburzeń afektywnych.

logo_jpg.jpg.8b63702b593aea396139eae80dff7c37.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin: 06-07.02.2009

Adresaci: Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które w swojej pracy stykają się ze zjawiskiem rozpadu rodziny, małżeństwa – do psychologów, terapeutów, pedagogów itp. Zapraszamy szczególnie osoby pracujące z dziećmi i pragnące zdobyć wiedzę i umiejętności konieczne do wspierania i pomocy dziecku w tym trudnym okresie, jakim jest rozwód ich rodziców. Do udziału zachęcamy także profesjonalistów zajmujących się pomocom parom małżeńskim w okresie poprzedzającym decyzję o rozwodzie.

Tematyka:

1. Psychologiczne rozumienie pojęcia rozwodu.

2. Rozwód jako proces – fazy i typowe zjawiska.

3. Bezpośrednie i odległe konsekwencje rozwodu dla funkcjonowania i rozwoju dziecka.

4. Praca z parą małżeńską rozważającą decyzję o rozwodzie – terapia małżeńska, mediacje rodzinne, psychoedukacja i poradnictwo psychologiczne.

5. Rozwód rodziców jako doświadczenie straty w przeżyciu dziecka – typowe reakcje.

6. Wsparcie dziecka w sytuacji rozwodu rodziców.

7. Techniki terapeutycznej pracy z dzieckiem z rozbitej rodziny.

8. Technika genogramu w pracy terapeutycznej z rodziną rozbitą lub rekonstruowaną.

9. Zasadność terapii rodzinnej w sytuacji rozwodu.

Koszt szkolenia: 400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin: 06.02.2009

Adresaci: Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, personelu medycznego, pedagogów, opiekunów socjalnych ,osób pracujących z osobami cierpiącymi na zaburzenia lękowe - zespołem lęku napadowego i fobią społeczną. Ataki paniki, czy lęk przed sytuacjami społecznymi i wystąpieniami publicznymi należą do jednych z najczęstszych zaburzeń lękowych. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się zarówno z obrazem klinicznym zaburzeń, diagnozą, oraz strategiami i technikami terapeutycznymi. Szkolenie składa się z części teoretycznej i ćwiczeń praktycznych, analizy przypadków klinicznych. W szkoleniu mogą uczestniczyć także studenci ostatnich lat kierunków (psychologia, pedagogika).

Tematyka:

1. Zespół lęku napadowego- obraz kliniczny, kryteria diagnostyczne wg DSM IV i ICD-10.

2. Poznawczy model paniki wg Clarka.

3. Błędna interpretacja doznań fizycznych i ich rola w lęku panicznym.

4. Terapia zespołu lęku napadowego.

5. Procedury poznawcze, eksperymenty behawioralne.

6. Reatrybucja i przeformułowanie poznawcze.

7. Behawioralne metody pracy z lękiem (relaksacja, techniki oddechowe).

8. Techniki ekspozycyjne.

9. Terapia Kontroli Paniki Barlowa (TKP).

10. Zakończenie terapii zespołu lęku napadowego i zapobieganie nawrotom problemu.

11. Fobia społeczna - obraz kliniczny, kryteria diagnostyczne wg DSM IV i ICD 10.

12. Model poznawczy fobii społecznej wg Clarka i Wellsa.

13. Negatywne myślenie w fobii społecznej.

14. Zachowania zabezpieczające w sytuacji lękowej.

15. Koncentracja na sobie i informacja interoceptywna w fobii społecznej.

16. Lęk antycypacyjny i selektywna pamięć.

17. Terapia fobii społecznej. Strategie i techniki terapeutyczne.

18. Przypadki kliniczne - ćwiczenia.

Koszt szkolenia: 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin: 21.02.2009

Adresaci: Niniejsze szkolenie jest warsztatem przeznaczonym dla osób pracujących z osobami po traumatycznych doświadczeniach - psychologów, terapeutów, pracowników służb ratowniczych i ośrodków interwencji kryzysowej, pedagogów, pracowników socjalnych zainteresowanych problematyką stresu pourazowego.

W trakcie szkolenia omówiona zostanie problematyka zespołu ostrego stresu i zaburzenia po stresie traumatycznym, metody diagnozy, czynniki ryzyka, strategie interwencji i metody pracy terapeutycznej.

Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat). Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku pacjentów po traumie, wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych dotyczących diagnozy, metod i technik terapeutycznych, szczególnie zwracając uwagę na strategie zapobiegania rozwojowi zaburzeń po stresie traumatycznym. Praktycznym aspektem szkolenia będzie równiez zapoznanie sie z metodami pomiaru zaburzeń i skalami diagnostycznymi.

Tematyka:

1. Zespół ostrego stresu ASD - definicja.

2. Kryteria diagnostyczne ASD.

3. Narzędzia pomiaru ASD. Wywiad kliniczny ASDI, Stanfordzki Kwestionariusz Ostrej Reakcji Stresowej SASRQ, Skala Zespołu Ostrego Stresu ASDS.

4. Terapia ostrego zespołu stresu pourazowego

5. Zaburzenia po stresie traumatycznym - definicja PTSD według DSM-IV.

6. Następstwa stresu traumatycznego w klasyfikacji ICD-10.

7. Współwystępowanie innych zaburzeń. Diagnoza i metody pomiaru zaburzenia po stresie traumatycznym.SCID, Skala PTSD, Pourazowa Skala Diagnostyczna, Skala Urazu Davidsona.

8. Mechanizmy i czynniki wpływające na rozwój PTSD.

9. Skutki PTSD.

10. Typologia pacjentów doświadczonych traumą.

11. Terapia pacjentów z zaburzeniem po stresie traumatycznym.

12. Metody i techniki.Techniki ekspozycyjne- BET, systematyczna desentysyzacja, flooding technique, technika "przewijania", technika ograniczania traumatyzacji TIR, terapia przepracowania poznawczego CPT, trening odporności na stres, terapia sensomotoryczna, technika re-living, complex-trauma.Farmakoterapia.

13. Zapobieganie rozwojowi PTSD u osób po traumatycznych doświadczeniach.

14. Analiza przypadków klinicznych pacjentów z ASD i PTSD.

Koszt szkolenia: 200zł

 

Zapisy

Dolnośląskie Centrum Psychoterapii

ul. Sienkiewicza 116/4

50-347 Wrocław

tel./fax. +48 71 332 36 70

tel./fax. +48 71 361 60 35

info@dcp.wroclaw.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 lutego 2009r. w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie:Zaburzenia stresu pourazowego ASD/PTSD - diagnoza i terapia.

Niniejsze szkolenie jest warsztatem przeznaczonym dla osób pracujących z osobami po traumatycznych doświadczeniach - psychologów, terapeutów, pracowników służb ratowniczych i ośrodków interwencji kryzysowej, pedagogów, pracowników socjalnych zainteresowanych problematyką stresu pourazowego.

W trakcie szkolenia omówiona zostanie problematyka zespołu ostrego stresu i zaburzenia po stresie traumatycznym, metody diagnozy, czynniki ryzyka, strategie interwencji i metody pracy terapeutycznej.

Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat). Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku pacjentów po traumie, wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych dotyczących diagnozy, metod i technik terapeutycznych, szczególnie zwracając uwagę na strategie zapobiegania rozwojowi zaburzeń po stresie traumatycznym. Praktycznym aspektem szkolenia będzie równiez zapoznanie sie z metodami pomiaru zaburzeń i skalami diagnostycznymi.

Tematyka:

 

1. Zespół ostrego stresu ASD - definicja.

2. Kryteria diagnostyczne ASD.

3. Narzędzia pomiaru ASD. Wywiad kliniczny ASDI, Stanfordzki Kwestionariusz Ostrej Reakcji Stresowej SASRQ, Skala Zespołu Ostrego Stresu ASDS.

4. Terapia ostrego zespołu stresu pourazowego

5. Zaburzenia po stresie traumatycznym - definicja PTSD według DSM-IV.

6. Następstwa stresu traumatycznego w klasyfikacji ICD-10.

7. Współwystępowanie innych zaburzeń. Diagnoza i metody pomiaru zaburzenia po stresie traumatycznym.SCID, Skala PTSD, Pourazowa Skala Diagnostyczna, Skala Urazu Davidsona.

8. Mechanizmy i czynniki wpływające na rozwój PTSD.

9. Skutki PTSD.

10. Typologia pacjentów doświadczonych traumą.

11. Terapia pacjentów z zaburzeniem po stresie traumatycznym.

12. Metody i techniki.Techniki ekspozycyjne- BET, systematyczna desentysyzacja, flooding technique, technika "przewijania", technika ograniczania traumatyzacji TIR, terapia przepracowania poznawczego CPT, trening odporności na stres, terapia sensomotoryczna, technika re-living, complex-trauma.Farmakoterapia.

13. Zapobieganie rozwojowi PTSD u osób po traumatycznych doświadczeniach.

14. Analiza przypadków klinicznych pacjentów z ASD i PTSD.

 

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na http://www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 lutego 2009r. w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii odbędzie się szkolenie: ZABURZENIA LĘKOWE U DZIECI I MŁODZIEŻY

Szkolenie skierowane jest do osób zawodowo związanych z pomocą dzieciom i młodzieży – pedagogów, psychologów, wychowawców, terapeutów, a także studentów ostatnich lat kierunków społecznych, którzy pragną poszerzyć wiedzę i umiejętności dotyczące diagnozowania i leczenia zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży.

Tematyka:

1.Epidemiologia dziecięcych i młodzieńczych zaburzeń lękowych.

2. Koncepcje psychologiczne lęku (K. Horney, R.B. Catell, C.D. Spielberger).

3. Obraz kliniczny zaburzeń lękowych w okresie rozwojowym.

4. Występowanie zaburzeń lękowych wraz z innymi zaburzeniami psychicznymi.

5. Niektóre przyczyny zaburzeń lękowych okresu rozwojowego.

6. Diagnoza różnicowa poszczególnych rodzajów zaburzeń lękowych.

7. Lęk separacyjny - diagnoza, terapia. 8. Zaburzenia lękowe uogólnione - diagnoza, terapia.

8. Fobie - fobie proste, fobie społeczne. Diagnoza i terapia.

9. Zaburzenia lęku napadowego - ataki paniki. Diagnoza i terapia.

10. Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne - diagnoza i terapia.

11. Zaburzenia związane ze stresem. Diagnoza i terapia.

12. Farmakoterapia zaburzeń lękowych.

 

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na http://www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

logo_jpg.jpg.203c8d255233a1770d53455d8c224800.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRUPOWE ZAJĘCIA RELAKSACYJNE

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII ZAPRASZA NA SZKOLENIA W MARCU 2009

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

 

Terminy: 2009-03-17, 2009-03-24, 2009-03-31, 2009-04-07, 2009-04-14, 2009-04-21, 2009-04-28

Opis terminów: każdy wtorek 19.00-20.00, pierwsze spotkanie 17 marca 2009

Adresaci: Zajęcia skierowane są do osób które:

1. Czują napięcie, niepokój, zmęczenie, stres

2. Wykonują pracę w której wymaga się od nich myślenia i koncentracji,

3. Są przemęczeni i nierzadko zniechęceni,

4. Dla których godzina odpoczynku byłaby jak najbardziej wskazana, aby osiągnąć wewnętrzną harmonię i pozytywne nastawienie, zastanowić się nad sobą i odzyskać spokój

5. Odczuwają: zaburzenia snu, bóle głowy, niepokój, lęki),nieśmiałość, agresywność, izolowanie się) lęki, lęk egzaminacyjny, lęk przed czerwienieniem się, poczucie mniejszej wartości, , wyczerpanie nerwowe,

6. Osób zdrowych które chcą łatwiej poradzić sobie z problemami i kłopotami dnia codziennego poprzez naukę relaksacji własnego ciała i umysłu.

Koszt 1 spotkania- 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII ZAPRASZA NA SZKOLENIA W MARCU 2009

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

 

TRENING PRZECIWDZIAŁANIA AGRESJI U DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Termin: 13.03.2009

Adresaci: Szkolenie skierowane jest do rodziców dzieci i młodzieży przejawiającej zachowania agresywne, jak i do osób zawodowo związanych z opieką i pomocą dzieciom i młodzieży – pedagogów, psychologów, wychowawców, nauczycieli, terapeutów, którzy chcą zdobyć wiedzę dotyczącą mechanizmów związanych z agresją, sposobów jej zapobiegania i nauczyć się radzenia sobie z agresją swoich podopiecznych.

Tematyka:

1. Czym jest agresja?

2. Rodzaje agresji.

3. Źródła i przyczyny agresji.

4. Uczenie się i modelowanie agresji.

5. Skutki zachowań agresywnych.

6. Sposoby przeciwdziałania agresji.

7. Efektywne i nieefektywne strategie interwencji. Dostosowanie interwencji do rodzaju agresji.

8. Trening radzenia sobie z zachowaniami agresywnymi.

9. Deficyty behawioralne u osób agresywnych.

10. Trening umiejętności prospołecznych. Modelowanie. Odgrywanie ról. Informacje zwrotne. Transfer treningu - utrwalenie wyuczonych umiejętności i wykorzystanie w nowych sytuacjach.

11. Deficyty emocjonalne u osób agresywnych.

12. Trening radzenia sobie ze złością i gniewem. Podwyższenie poziomu samokontroli. Ćwiczenia ekspresji emocji.

13. Deficyty poznawcze u osób agresywnych.

14. Trening wnioskowania moralnego. Stadia wnioskowania moralnego. Opóźnienie rozwoju społeczno- moralnego. Procedury treningu wnioskowania moralnego.

15. Radzenie sobie z oporem w zmianie zachowania.

16. Motywacja zmiany.

17. Wzmacnianie wyuczonych postaw.

Koszt szkolenia: 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII ZAPRASZA NA SZKOLENIA W MARCU 2009

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

 

METODA REKONSTRUKCJI RODZINY

 

Termin: 13.03.2009

Adresaci: Szkolenie jest adresowane do osób pracujących z rodzinami, zarówno do psychologów, pedagogów, terapeutów, lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów sądowych, jak i studentów wymienionych kierunków oraz wolontariuszy doświadczający w swojej pracy niedostatków metod terapeutycznych.

 

Tematyka:

1. Terapia systemu rodzinnego.

2. Dynamika rozwoju rodziny.

3. Rekonstrukcja rodziny- jako metoda terapeutyczna.

4. Zastosowanie metody rekonstrukcji rodzinnej w pracy z osobami współuzależnionymi i DDA.

5. Analiza systemu rodzinnego w sytuacji uzależnień, przemocy członków rodziny.

6. Zastosowanie psychodramy, technik terapii Gestalt, terapii grupowej , rodzinnej i behawioralnej w procesie rekonstrukcji rodziny.

7. Konstruowanie sesji rekonstrukcji rodziny.

8. „Gwiazda” w rekonstrukcji rodzinnej.

9. Mapa rodziny i chronologia rodziny.

10. Rozumienie ról w rodzinie.

11. „Przewodnik” w rekonstrukcji rodzinnej.

12. Rzeźby rodziny: - rzeźba-fotografia -żywa rzeźba -rzeźba w psychodramie

13. Zamknięcie procesu rekonstrukcji rodziny.

Koszt szkolenia: 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII ZAPRASZA NA SZKOLENIA W MARCU 2009

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie wymienione szkolenia odbędą się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

 

PODSTAWY UMIEJĘTNOŚCI PROWADZENIA INTERWENCJI KRYZYSOWEJ

 

Termin: 14.-15.03.2009

Adresaci: Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologów, pracowników pomocy społecznej, świetlic, oraz studentów - szczególnie ostatnich lat pedagogiki, psychologii, resocjalizacji i innych kierunków społecznych - którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące prowadzenia interwencji kryzysowej.

Tematyka:

1. Definicje kryzysu. Charakterystyka kryzysu.

2. Interwencja kryzysowa i jej modele.

3. Cechy osób prowadzących interwencję kryzysową.

4. Podstawowe umiejętności prowadzenia interwencji kryzysowej.

5. Sześcioetapowy model interwencji kryzysowej.

6. Ocena natężenia kryzysu w interwencji kryzysowej.

7. Ocena sposobu funkcjonowania klienta w interwencji kryzysowej.

8. System oceny selekcyjnej.

9. Kontakt z klientem w interwencji kryzysowej.

10. Działanie w interwencji kryzysowej.

11. Strategie prowadzenia interwencji kryzysowej przez telefon.

12. Prawne, etyczne i moralne problemy w poradnictwie prowadzonym przez telefon.

13. Podstawowe reguły prowadzenia poradnictwa dla trudnych klientów.

14. Różnice między interwencja kryzysową a poradnictwem długoterminowym.

15. Stany transkryzysowe w terapii długoterminowej.

Koszt szkolenia: 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII ZAPRASZA NA SZKOLENIE

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na http://www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie szkolenia odbywają się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

 

DIAGNOZA I TERAPIA ZABURZEŃ OSOBOWOŚCI

 

Termin: 21-22.03.2009

 

Adresaci: Szkolenie adresowane jest do profesjonalistów: psychologów, psychoterapeutów oraz studentów - szczególnie ostatnich lat pedagogiki, psychologii - którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą rozpoznawania zaburzeń osobowości oraz zdobyć umiejętności dotyczące prowadzenia terapii osób z zaburzeniami osobowości.

Tematyka:

1. Ocena i diagnoza zaburzeń osobowości

2. Osobowość bierno-agresywna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

3. Osobowość narcystyczna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

4. Osobowość zależna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

5. Osobowość unikająca- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

6. Osobowość zależna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

7. Osobowość histrioniczna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

8. Osobowość obsesyjno- kompulsyjna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

9. Osobowość z pogranicza- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

10. Osobowość antyspołeczna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

11. Osobowość paranoiczna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

12. Osobowość schizoidalna- obraz kliniczny, strategie i metody leczenia

13. Metody i techniki diagnozy osobowości.

14. Praca z przypadkami klinicznymi osób z zaburzeniami osobowości.

15. Znaczenie relacji terapeutycznej w psychoterapii zaburzeń osobowości

 

Koszt szkolenia: 400zł

logo_jpg.jpg.5df3a2a622ec928584f66ebc1035ce43.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM PSYCHOTERAPII ZAPRASZA NA SZKOLENIE

Zgłoszenia na szkolenia przyjmowane są on-line na http://www.dcp.wroclaw.pl, tel/fax. 071/332 36 70, info@dcp.wroclaw.pl, szkolenia@dcp.wroclaw.pl.

Wszystkie szkolenia odbywają się w siedzibie DCP we Wrocławiu ul. Sienkiewicza 116/4, uczestnicy szkoleń otrzymają świadectwa uczestnictwa MEN.

 

PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY W RODZINIE

 

Termin: 27.03.2009

 

Adresaci: Szkolenie adresowane jest dla nauczycieli, pedagogów pracowników socjalnych, studentów i wszystkich zainteresowanych tych tematyką.

 

Tematyka:

1. Rodzina jako system.

2. Rozwój rodziny- ciągłość i zmiany.

3. Praca z rodziną w ujęciu systemowym.Fazy rozwoju rodziny.

4. Mapa rodziny.

5. Czym jest przemoc? Rodzaje przemocy.

6. Przemoc, jako zjawisko cykliczne.

7. Kim jest sprawca?

8. Koncepcje psychologiczne wyjaśniające zjawisko przemocy i zachowanie ofiar. Portret ofiary. Zjawisko wyuczonej bezradności. Przyczyny pozostawania w związku ze sprawcą przemocy

9. Dynamika zjawiska przemocy domowej.

10. Prowadzenie pierwszej rozmowy z ofiarą. Zasady kontaktu z osobą pokrzywdzoną.

11. Przemoc wobec dziecka. Dziecko, jako ofiara przemocy seksualnej.

Koszt szkolenia: 200zł

logo_jpg.jpg.81d45f6bae342318f624eca0577d7a28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×