Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak się poczuć bardziej pewną siebie?


ania025

Rekomendowane odpowiedzi

Przez ostatnie parę miesięcy posiadam bardzo niską samoocenę. Nie wiem do końca czym jest to spowodowane, możliwe, że przeprowadzką, nowym otoczeniem. Nie potrafię się tu za-klimatyzować, znaleźć przyjaciół, przez co wydaje mi się, że to ze mną jest coś nie tak. Jestem bardzo nieśmiała i mam problemy z nawiązywaniem nowych znajomości. Od bardzo dawna nad tym pracuje, żeby się przełamać, ale niestety niektórych cech charakteru nie da się do końca zmienić. Bardzo często powiem coś głupiego i wszyscy śmieją się, że jestem "typową blondynką", przez co jeszcze bardziej czuję się jak idiotka...

Mam 16 lat, czuje się tutaj bardzo osamotniona. Brakuje mi czułości, bardzo chciałabym mieć chłopaka, ale oczywiście nic na siłę. Z jednej strony chcę poczekać na tego jedynego, ale z drugiej bardzo chciałabym mieć się do kogo przytulic. Jednakże wiem, że nikt tak od razu się mną nie zainteresuje, przez mój chu***y charakter, jestem po prostu głupia. Dużo osób twierdzi, że mam urodę. Jestem wysoką szczupła długowłosą blondynką. Jednak wolałabym mieć więcej inteligencji, byc po prostu fajniejszą, bo co mi z wyglądu... Ludzie się na mnie dziwnie patrzą, bo zachowuję się głupio... i nie potrafię tego w sobie zmienić.

Co mam zrobic aby poczuj się pewniej? Od razu mówię, że nie stac mnie na wymianę garderoby ani tym bardziej nowe kosmetyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi czułości, bardzo chciałabym mieć chłopaka, ale oczywiście nic na siłę.

Na czułość z mojej strony możesz liczyć, ale oczywiście nic na siłę. :D Witaj na forum. 16 lat to taki głupi wiek kiedy nie jest się już dzieckiem, a jeszcze nie jest się dorosłym. Daj sobie trochę czasu, bo szczerze mówiąc nie widzę u Ciebie żadnych zaburzeń. Tak ma większość nastolatek. Ponieważ, z racji na młody wiek nie masz jeszcze wypracowanej pewności siebie, a wrodzoną bezczelnością natura Cię nie obdarzyła to czujesz się tak jak się czujesz. Trochę bardziej ambitnych książek i filmów innych niż amerykańskie komedie romantyczne i już będziesz miała czym błysnąć w towarzystwie. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Twój problem to nieśmiałość. Nie jesteś głupia, tylko nieśmiała, a ludzie nieśmiali ciągle mówią, robią coś w popłochu. Jak nie wiesz co powiedzieć, bo myślisz, że to co chcesz powiedzieć jest głupie, po prostu się nie odzywaj i uśmiechnij. Nie musisz ze wszystkimi rozmawiać (tylko nie ignoruj ich tak chamsko, ale uśmiechaj się). Ludziom nieśmiałym powinno się wybaczać jakieś drobne głupoty, o których mówisz. Wygląd nie ma nic do inteligencji.

Skoro mówisz, że niektórzy mówią Ci, iż jesteś atrakcyjna, uwierz w to. Przestań powtarzać sobie o tym, że jesteś głupia. Za bardzo uwierzyłaś w to, co mówią inni. Każdemu się zdarza powiedzieć coś głupiego, a Ty zakodowałaś sobie, że tylko głupoty mówisz, i rzeczywiście, mówisz, ale przez tą blokadę, którą sama założyłaś. Mów co myślisz, bo zamartwianie się co ludzie pomyślą na moje poglądy potrafi tylko zgubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×