Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy przez nerwice mozna czuc sie chorym?


Rekomendowane odpowiedzi

Internet to ja już przekopałem kilka razy. Ale nie znalazłem tam informacji o tym jak długo się utrzymują objawy, jak i kiedy się pojawiają w jaki sposób można je mimo wszystko odróżnić od ewentualnych objawów chorób rzeczywistych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie znalazłem tam informacji o tym jak długo się utrzymują objawy, jak i kiedy się pojawiają w jaki sposób można je mimo wszystko odróżnić od ewentualnych objawów chorób rzeczywistych

 

Bo symptomatyka zaburzeń nerwicowych jest tak zróżnicowana, że nie sposób udzielić jednoznacznej odpowiedzi na te pytania. A jak odróżnić je od chorób o podłożu biologicznym? Trzeba najpierw przeprowadzić wywiad lekarski i wykonać podstawowe badania diagnostyczne: badanie krwi (morfologia, glukoza, bilirubina całkowita, AspAT/ALAT), badanie ogólne moczu i EKG zazwyczaj wystarczy. Jeśli lekarz stwierdzi, że wszystko jest ok i w badaniach nic nie wychodzi tzn. że objawy mają podłoże psychogenne. Wiem, że wykonywałeś powyższe badania, ale dopóki nie zaakceptujesz faktu, że to "tylko" i "aż" nerwica to nic się nie zmieni w Twoim podejściu. U różnych osób zaburzenia nerwicowe mogą się manifestować w różnoraki sposób, pojawić w różnych momentach życia i z różnym nasileniem.

 

-- 02 lut 2012, 12:41 --

 

U Kowalskiego nerwica objawi się w wieku 17 lat, objawi się gwałtownie, spektrum objawów będzie obejmowało ból głowy, kołatanie serca, drżenie kończyn i dolegliwości gastryczne, a dolegliwości będą się utrzymywały nieprzerwanie przez 3-4 lata.

Natomiast u Nowaka nerwica objawi się w wieku 29 lat, objawy będą powoli narastać osiągając maksimum, spektrum objawów będzie obejmowało "kluskę" w gardle i lęk napadowy, a dolegliwości będą się ujawniały jedynie pod wpływem silnych czynników stresogennych przez najbliższe 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - ta mnie jak najbardziej satysfakcjonuje. Chociaż nie rozwiewa lęków. Bo z tego co piszesz może wynikać, że przegapić rzeczywistą chorobę somatyczną jest niezwykle łatwo. Ta świadomość jest... no przerażająca. Dociekanie co jest przyczyną nerwicy, a co nie jest, jak widać, zadaniem karkołomnym i wcale nie poprawia naszej sytuacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×