Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zbiór pytań - szukam merytoryki


xionc

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jakie są leki atypowe działające selektywnie na poziomy pojedynczych neuroprzekaźników, tj. 5HT, NA, DA. Lista i jakiś krótki opis. Potrzebne mi w samodzielnej samodzielnej diagnozie co będzie działać najlepiej - a to może być odpowiedni wskaźnik. Oczywiście zakładam również możliwość stosowania kombo - jednak tutaj potrzebne by mi były siły wychwytu/stymulacji. Nie jestem pewien czy po prostu przerzucić się na Welbutrin i czekać efektów, czy wpierw się zbadać różnymi specyfikami.

 

2. Miko84 - co przeczytać, bo niestety jestem zmuszony do samodzielnego szukania odpowiedzi na temat rozwiązania problemów, a jako "pasjonat" widzę, że masz jakąś tam szerszą wiedzę - która jednak jeszcze nie rozwiązała twych problemów.

 

3. O ile poziom neuroprzekaźników czy raczej ich produkcji jest uwarunkowany genetycznie, czy istnieje możliwość zachwiania ilości produkowania neuroprzekaźników? Kilka lat temu występowały u mnie umiarkowane manie (pozytywnie wpływające na tryb życia), często akatyzja - jednak po jakimś czasie to ustało i znikło. "Swędzenie mięśni" już nie występuje, nie trzęsę już tak często nogami itp. Najprawdopodobniej objawy dużej ilości serotoniny. Do tego prawdopdobnie ADHD - ale już nie chcę tutaj stwierdzać, moja pamięć może zawodzić i się pomylę.

 

4. Siły wychwytu moklobemidu, również porównanie ich do bupropionu. Oczywiście brałem obie substancje, jednak działania bupropionu nie pamiętam dobrze - czego się mogę spodziewać (o ile różnie na każdego różne leki działają pytam o najbardziej prawdopodobne skutki)?

 

Jeszcze pewnie będę miał inne pytania, ale już starczy na jeden post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×