Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizotypowa czy coś innego?


facemenow

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu nie mogę się dogadać z moją znajomą, myślę, że ona ma problemy, jakieś zaburzenie. Opisze to jakoś od początku...

 

nadmierny lęk społeczny, który nie znika wraz z zacieśnianiem znajomości i kojarzy się raczej z paranoicznymi lękami, niż z negatywnymi sądami na swój temat

brak bliskich przyjaciół lub powierników innych niż krewni pierwszego stopnia

podejrzliwość i nastawienia paranoidalne

dziwne wierzenia lub myślenie magiczne

niedostosowany i ograniczony afekt (osoba wydaje się chłodna i oddalona)

 

ona to zdecydowanie ma. mówi, że jest tylko nadwrażliwa, ale to przechodzi zdecydowanie zdrowe pojęcie... ona nie śpi po nocach bo zastanawia się co powiedziala o sobie komuś na gg, czy nie za dużo, kasuje te rozmowy, analizuje, jestem jedyną osobą spoza jej rodziny, której powiedziałą coś więcej, i to dopiero po 3 latach znajomosci, a znamy sie 4. ona nie ma ŻADNYCh dużych sekretów, o to chodzi, że to wszystko jest wymyślone, jedyne co niby ma to ze zakochala sie w jakims chlopaku.... no blagam was, co to jest? robi wielkie mi afery ze mam pokasowac, ze musze to usunac etc. jest bardzo niepewna siebie, i to jest wszystko bardzo niezdrowe

 

a najgorsze ze nic sobie nie da powiedziec, odbiera wszystko jako atak na siebie, raz napisałam jej żartobliwie, "no nie zauwazylas tego? coś mało spostrzegawcza jesteś" a ona "nie obrażaj mnie" i od razu wielki foch, to 1 z miliona przykladow

 

pewnei jakby wiedziala ze to pisze to by dostała szalu, ze jakos wyjdzie ze to niby ona O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facemenow, A skąd my mamy to niby wiedzieć? Musiałaby pójśc do specjalisty po diagnozę, ale skoro nie odczuwa takiej potrzeby, to Ty za Nią nie pójdziesz przecież.

Jeśli chcesz Jej pomóc, to z Nią porozmawiaj o tym, co Cię niepokoi.

 

-- 13 lip 2011, 00:26 --

 

Teraz doczytałam.......Twoje wcześniejsze posty.

Nie piszesz czasami o sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zdecydowanie nie. Ja mam leki społeczne, niską samoocenę i jestem autoagresywna ale w życiu nie miałam takiej paranoi, że ktoś zwraca na mnie szczeólną uwagę, że analizuje coś etc.

 

No ja wiem, że ona musiałaby isć po diagnozę, ameryki to nie odkryłaś, ale ona z pewnością nie poójdzie i odbierze to jako atak, i staram się z Wami jakoś to uporzadkować, czy to jest normalne czy nie.

 

Równie dobrze wszystkie odpowiedzi powinny tu być "A skąd mamy wiedzieć?" bo wiele osob pyta bez diagnozy, licząc na pomoc osób znających sie na psychologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo te pierwsze objawy w rzadku wzięłam z wikipedii

nie chcę jej diagnozować tylko chce wiedzieć czy to osobowość schizotypowa czy coś innego.

 

naprawdę, essprit, podziwiam Cię. ciekawe jakbyś ty zareagował/a gdybyś miał/a taką paranoidalną znajomą, która wszędzie widzi spisek, zmowę, i nocami nie śpi tyltko analizuje rozmowy na gg... Ale skoro to wg Ciebie normalne to spoczko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facemenow, to jest tylko Twoja obserwacja, to za mało by postawić diagnozę, my też niewiele tu wywnioskujemy. postaraj się z nią porozmawiać tak, aby jej nie urazić, zapytaj dlaczego tak się przejmuje wszystkim, co napisała, spróbuj jej wytłumaczyć, że to irracjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facemenow, To jest Twoje zdanie na temat Twojej znajomej, może nie jest obiektywne.

To jest forum wiec chcąc czy nie chcąc musisz liczyć się z różnymi odpowiedziami.

Ze mną tego nie uporządkujesz. Zbyt mało o niej wiem, w dodatku, tak jak wyżej napialam są to Twoje odczucia.

Po prostu....porozmawiaj z nią szczerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz jej diagnozować, ale chcesz wiedzieć co to jest podając listę ojawów ?

To się właśnie nazywa diagnozowanie ;)

 

Bardziej mnie udarza twoje działanie.

Ja nie zdiagnozuje swoich znajomych/rodziny/przyjaciół.

 

A jeżeli zauważyłabym bardzo dziwne zachowanie to powiedziałabym - że powinna się udać do specjalisty. Tylko on może to zrobić i wie jak postępować.

 

A ty jak wypalisz z diagnozą - to tylko się wpiszesz kobiecie w jej paranoje, i nijak jej nie pomożesz ! Przy założeniu, że chcesz jej pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×