Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kurde tez sie troche boje, ze anemie mam, tym bardziej, ze się w tej głowie ciągle kołuje :-/

I teraz sie boje okresu :why: bo ostatnio po nim przez tydzien bylam mega oslabiona - moze tez mam niskie zelazo.

Chociaz pamietam, ze jak kilka lat temu mialam takie oslabienie i zrobilam badania krwii, to wszystko bylo w normie.

Poki co kupilam sobie niedawno taki Floradix do picia, tam duzo zelaza i innych takcih.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, Może warto zrobić badania. Też tak mam po okresie mega zmęczenie i osłabienie bym tylko spała i spała. Wiadomo pod czas okresu jest spadek żelaza,a jeżeli masz obfite to tym bardziej. Spokojnie nie denerwuje się. Może warto skonsultować to z lekarzem ? I nie denerwuj się.

 

-- 23 lis 2013, 18:24 --

 

Pisałaś,że parę lat temu robiłaś badanie krwi,ale badalas żelazo czy tylko magnez,potas itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudek, juz nie pamietam, bo to dawno bardzo bylo :) Tylko pamietam to oslabienie i niemoc.

 

A co do lekarza, pewnie byloby warto. Ale przyznam sie szczerze, ze ja nawet nie wiem jak tu funkcjonuje sluzba zdrowia, gdzie trzeba sie zgloscic itd. Tzn. chyba tylko prywatnie wszystko, ale tez nie wiem gdzie i jak. I jeszcze czesto tu sie zdarza, ze oni nie mowia po angielsku (tylko francuski, ktorego nie znam). A poza tym, panicznie boje sie pobierania krwii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudek, w Szwajcarii :)

I troche bym musiala zaplacic pewnie za takie badania... Jak kiedys chcialam isc do okulisty, to wszyscy znajomi mowili, ze bardziej oplaca im je jezdzic do swojego kraju niz tutaj robic jakiekolowiek badania. Podobno jedna wizyta u okulisty (taka dosc krotka) moze kosztowac jakies 700 zł :)

No chyba, ze cos dolega w ramach wypadku, no to wtedy jest ok, za darmo - z ubezpieczenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, nie chyba wlasnie nie.

Tzn. ja tu mam ubezpiecznie, za ktore musze co miesiac placic. Tylko tu jest wszystko sprywatyzowane i jest tak, ze (z moim ubezpieczniem), jesli wydam rocznie, na lekarzy i badania wiecej niz chyba 3 tyś zł, to wtedy to co powyzej, to dostaje zwrot. Czyli, zeby miec opieke lekarską darmową musze i tak wydac najpierw sporo kasy. (a dodatkowo co miesiac musze placic wlasnie, chyba koło 250zł).

A praca pokrywa takie wypadkowe sprawy, jak doznam uszczerbku ale w ramach jakiegos wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, :nono: oni tu za wszystko wystawiaja rachunki! :) Tylko kwestia skad zwrot dostajesz. I jak wypadek - to z roboty, a jak powyzej pewnej sumy to z ubezpieczenia oddają. Wiec za badanie krwii nie wiem kto by mi oddal :D

klaudek, no moge popytac , ale tez nie bardzo mi sie chce teraz chodzic po lekarzach. Bo jak mowie, raz - klopoty z dogadaniem sie, ale dwa - z tymi lękami ciezko mi gdziekolowiek chodzic po miescie.

Nie no dobra, poki co nie umieram :D (chyba)

 

-- 23 lis 2013, 18:05 --

 

hania33, ja krew to kilka ladnych lat temu! z 5 moze?

W Polsce raz, po chorobie balam sie, ze przez odwodnienie moze mam anemie, moze mi brakuje mienrałów czy czegos. Chcialam zrobic te badania krwii, poszlam do przychodni i powiedzialam, ze chce tak prywatnie (zaplacic za wszystko) bo wiedzialam, ze z lekarzami to roznie bywa. Recepcjonistka powiedziala, ze lekarka rodzinna jest akurat wolna, to zebym weszla i jej zapytala o te badania, jakie najlepiej itd. No to ok, poszlam... i co?

Skonczylo sie na tym, ze dostalam opier....ol, ze chce krew badac, ze przeciez to ze jestem oslabiona, to sie nie ma co dziwic, jak niedawno chora bylam, i zebym jadla normalnie i nie wydziwiala. (To bylo 3 lata temu) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×