Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam... Co mi dolega tak naprawde?


thc1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam na imię Piotr, mam 18 lat i od jakiegoś czasu coś mi nie daje spać... i to dosłownie.

Myślę, że jest to właśnie nerwica lękowa, ale nie jestem pewien.

 

Otóż najczęściej przytrafia mi się to podczas snu:

 

Gdy smacznie zasypiam nagle ni stąd ni zowąd czuję ból w okolicach klatki piersiowej.

Kiedyś myślałem, że miewam jakieś problemy z sercem, lecz ból pojawia się w innych miejscach niż serce.

I tutaj się zaczyna strach... Nie wiem co zrobić czy wstać czy leżeć.

Dezorientacja i milion myśli nad którymi nie sposób zapanować zazwyczaj na temat zdrowia, śmierci np. co będzie gdy umrę, jak śmierć będzie wyglądać i tak dalej (Nie chodzi o zwykłe zastanawianie się, badanie tematu lecz o rozmyślanie nad którym nie mam kontroli. ciężkie, bolesne, paniczne... nie potrafię tego nazwać).

Nigdy wcześniej nie zastanawiałem się nad zdrowiem czy śmiercią...

Często słyszę bicie serca i miewam przyspieszony oddech.

Przy okazji pojawiają mi się przed oczami plamki, zupełnie tak jakby mi się słabo robiło i miałbym zaraz zemdleć czyli kolejny powód do strachu.

Zazwyczaj po takim ataku nie mogę spać kilka godzin i staram się nie myśleć na ten temat w ogóle więc np. włączam muzykę i robię coś na przykład ruszam nogą w rytm.

Oprócz tego wszystkiego mam uczucie typu "muszę być w miejscu gdzie są rodzice żeby jakby co mnie ratowali, lecz sam się do tego nie przyznam" ...

 

Do tego dodam, że gdy wypiję zwykłą kawę, występują niektóre z tych dolegliwości, lecz raczej nie jest to możliwe, żeby mi dolegało coś związane z sercem ponieważ miałem styczność z wieloma stymulantami takimi jak amfetamina i nic się nie działo.

 

Ataki zazwyczaj występują w nocy gdy się kładę spać a najczęściej gdy już prawie śpię, często z przerwami kilku dniowymi.

 

Bardzo proszę o pomoc kogoś kto się zna na tym i wyjaśnienie co mi tak naprawdę jest.

Przepraszam za ewentualne błędy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo ludzi tutaj ma z tym problemy.mnie troche pomogła świadomość że to nie żadna powazna choroba,zawał,czy tego typu rzeczy,ale zwykła nerwica

niemniej jednak przed 2 zasnąć nie potrafie i zawsze przynajmniej 1 browar

jeśli bardzo ci to dokucza to zgłoś się do psychiatry po leki,wkońcu nie ma sensu się męczyć

pozdro

 

edit.miałeś jakieś przygody z dragami?sry że pytam,ale przeczytałem ksywke;P

u mnie sie problemy nasiliły podejrzewam z tego powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica. Typowe objawy. Też to przechodziłem. Ten horror trwał u mnie kilka miesięcy.

 

Po nicku wnioskuję, że jarasz trawę (THC)?

Nie rób tego, jeśli nie chcesz ześwirować.

Naprawdę. Później będzie tylko płacz i lament, a czasu nie cofniesz.

 

Masz wiek bardzo podatny na zaburzenia i choroby psychiczne - szczególnie w połączeniu z używkami. Jeśli brałeś prochy i nic nie było, a teraz jest, to rzuć te gówna jak najszybciej, żeby nie skończyć ze schizofrenią...

W swoim otoczeniu miałem 2 osoby, które od prochów zeszły z tego świata (samobójstwa - schizofrenia). Oboje w wieku 19 lat.

 

Kawa (kofeina) niestety wzmaga lęki - szczególnie, gdy łączysz ją z lekami.

 

jeśli bardzo ci to dokucza to zgłoś się do psychiatry po leki,wkońcu nie ma sensu się męczyć

Jak może coś takiego nie dolegać? Jak człowiek nie śpi, to dopiero wtedy zaczynają się problemy...

Bez leków będzie tylko gorzej, więc proponowałbym wizytę u lekarza i "wyprostowanie" mózgu póki czas.

 

I niestety gorzej też będzie przez pierwsze 7-10 dni leczenia - trzeba przetrwać, ale wolność i kontrola nad sobą jaka jest później jest nie do przecenienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×