Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co Wam dziś sprawiło radość?


Konrad!

Rekomendowane odpowiedzi

Transfuse, dziękuję, no nie ma na nim mojej twarzy, więc musi być zajebisty :lol:

właśnie odezwał się znów krytyk :mrgreen: nie Monia. jesteś przecież piękna. :lol:

 

jutro idę na dwór, może nie skaczę z radości, ale na pewno jest to jakiś krok naprzód. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O proszę! To i ja się może podłączę, bo też wróciłem dziś z miasta zadowolony z zakupów, które na powrót zaczynają cieszyć :D Kupiłem między innymi żarówkę, dzięki której mam nadzieję nie męczyć aż tak bardzo wzroku przesiadując wieczorami przed komputerem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkanie z koleżankami, naprawdę było fajnie i jeszcze usłyszałam, że ładnie wyglądam od nich a jeszcze widziałam się z przyjaciółką, która powiedziała, że uczulenia już nie widać, więc jest giiiiiit :yeah: to poprawiło mi naprawdę humor. było dużo plotek i te sprawy wiecie... fajnie, fajnie 8)

a jutro przyjaciółka z Irlandii wraca i się z nią spotykamy (ja i przyjaciółka) :smile: jest fajnie. naprawdę spojrzałam w lustro i podobałam się sobie. faceci się oglądali. to jakiś znak. :lol:

 

-- 02 wrz 2012, 19:36 --

 

o i jeszcze mi kolega napisał, że zdał komisa :yeah:

 

-- 02 wrz 2012, 19:37 --

 

i wgl zwała. dowiedziałam się, że kolejna moja koleżanka ma problemy w domu, jej ojciec jest alkoholikiem. no normalnie działam na takich ludzi jak magnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wgl zwała. dowiedziałam się, że kolejna moja koleżanka ma problemy w domu, jej ojciec jest alkoholikiem. no normalnie działam na takich ludzi jak magnes
w sumie to powszechny problem co najmniej 20% dzieci, młodzieży wychowuje się w rodzinach z problemami alkoholowymi także spotkanie osoby z takimi problemami jest statystycznie b duże a we wioskach postpgrowskich czy niektórych dzielnicach, osiedlach prawie każdy ma taką rodzinę co nie zmniejsza faktu że zawsze "raźniej" podyskutować o podobnych problemach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co najmniej 20%

Optymista

napisałem co najmniej szacują że 15 % dorosłych Polaków do DDA choć pewnie to niedoszacowanie, ja mam rodziców nie pijących i zawsze się nieswojo czułem wśród rówieśników którzy opowiadali o pijących nałogowo lub tylko okazyjnie ale ostro rodzicach, a jak mówiłem że moi nie piją to uważali moich za nienormalnych bo każdy normalny Polak piję chociaż od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, no właśnie... hymm... więc nie ma sensu chodzić do terapeuty :P

 

Baila morena Pana Jerzego w MBTM mnie uszczęśliwiło. Zaskoczyło... No super. *.*

trochę źle sie wyraziłem powinienem napisać że 1/3 wychowała się w domach z poważnym nadużywaniem alkoholu a 2/3 w dysfunkcyjnych bo nie zawsze te osoby mają problemy później znam wielu co mieli ojców pijaków, bijących a rodzinnie, zawodowo radzą se b dobrze niektórzy maja silną psychikę i w każdej najgorszej rodziny wyjdą na ludzi.

A chodzenia do terapeuty ci nie odmawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam wielu co mieli ojców pijaków, bijących a rodzinnie, zawodowo radzą se b dobrze

gdybys zapytal kogos czy mialam problemy rodzinne to wszyscy powiedzieliby, ze skad! radze sobie swietnie! DDA sie nie skarza .... wiec sporo takich co "wyszli na ludzi i nic im nie jest" to pozory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Candy14, no to prawda. ja się kiedyś "nie skarżyłam", a teraz otwarcie o tym mówię...

"czemu Monia nie pijesz?"

"bo zostałam abstynentką"

"no co Ty - Ty?! Żartujesz?!"

"Nie, mam predyspozycje do nałogowego picia i wolę nie pic"

"Jak to?"

"Moja mama pije"

i tyle... umiem o tym mówic. jak ktoś pyta, to czemu mam owijać w bawełnę. to nie mój "wstyd". :bezradny: pogodziłam się z tym.

ale kiedyś nawet moja najlepsza przyjaciółka nie wiedziała i naprawdę nikt by się nie spodziewał, jak mówię o tym, to ludzie strasznie są zszokowani. moja jedna przyjaciółka, to wgl sądziła, że jestem "idealna i nie mam problemów". :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znam wielu co mieli ojców pijaków, bijących a rodzinnie, zawodowo radzą se b dobrze

gdybys zapytal kogos czy mialam problemy rodzinne to wszyscy powiedzieliby, ze skad! radze sobie swietnie! DDA sie nie skarza .... wiec sporo takich co "wyszli na ludzi i nic im nie jest" to pozory

wiadomo że na pewno te osoby miało w pewnych momencie życia nie za ciekawie ale później zapomnieli może zepchnęli to do podświadomości lub po prostu wystrzegają się takiego postępowania i wielokrotnie odnoszą sukcesy życiowe i zakładają udane rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale prawda jest taka, że... każdy ma problemy. ;) i nie ma ideału. a jeśli nawet... to ja na pewno nawet nie przypominam ideału. nie wiem, czemu ludzie tak sądzą.

 

-- 02 wrz 2012, 22:28 --

 

carlosbueno, ja kiedyś jak tak "swietnie" sobie radziłam, to ja po prostu o tym nie myślałam, jak o problemie... nie zdawałam sobie sprawy z powagi sytuacji chyba. i tak chyba ma dużo ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie mój "wstyd".

:brawo:

 

carlosbueno, DDA zawodowo radza sobie swietnie.. to perfekcjonisci ale rodzinnie moze byc roznie i malo kto o tym wie bo swietnie stwarzaja pozory udanych zwiazkow. W koncu aktorstwo tez opanowali do perfekcji .. w domach alkoholikow udaje sie ze problem nie istnieje i nie rozpowiada o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×