Skocz do zawartości
Nerwica.com

16 lat a depresja?


Gość 19_latek

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma 16 lat, mieszka 40km ode mnie, wg tego co mowi ma depresje. Nie chce isc do lekarza bo wtedy dowiedzieli by sie jego rodzice, jak mozna mu pomoc? Od ilu lat przyjmuja psychiatrzy/psychologowie? Czy lekarz rodzinny moze cos zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rodzinny nic raczej nie zrobi, chyba, że przepisze jakieś leki na uspokojenie, ale jeżeli on ma rzeczywiście depresję to leki na uspokojenie nic nie dadzą ..

Z tego co mi wiadomo to może on iść sam do lekarza, psychiatry nie ma określonego wieku w jakim do niego pójść ja miałam 5 lat i już chodziłam do psychologa i psychiatry, a rodzice nie muszą się o niczym dowiedzieć, lekarz nic nikomu nie może powiedzieć bez zgody pacjenta ponieważ obowiązuje go tajemnica lekarska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma 16 lat, mieszka 40km ode mnie, wg tego co mowi ma depresje. Nie chce isc do lekarza bo wtedy dowiedzieli by sie jego rodzice, jak mozna mu pomoc? Od ilu lat przyjmuja psychiatrzy/psychologowie? Czy lekarz rodzinny moze cos zrobic?

 

Na razie najwyzej mozna nic nie mowic rodzicom. Po prostu niech pojdzie do rejestracji PZP i niech sie zapisze do lekarza psychiatry. Lekkarz rodzinny nie ma nic do gadania. Zreszta po co od razu wszystkim o tym rozpowiadać? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×