Skocz do zawartości
Nerwica.com

Określenia.


skynet

Rekomendowane odpowiedzi

Jak każdy czytam różne posty na tym forum i interesuje mnie nie tylko temat schizofrenii a chodzi mianowicie o to że

denerwują mnie określenia osób chorych jako wariatów czubków itp. zwłaszcza na takim forum.

Pozdrawiam.

P.S.

Trochę szacunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skynet,

 

Każdego denerwują....to napewno. Jedni potrafią żartowac z takich określeń, inni się bulwersują.

Tak naprawdę zdrowy człowiek używając takich okresleń nie wie o co chodzi, nie doswiadczył choroby, porównuje nie mając odniesienia. Często coś gdzieś usłyszał, czegoś się dowiedział.

Dlaczego czujesz się dotknięty takimi okresleniami? Ustosunkuj się proszę do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość zdrowych ludzi używa takich określeń w życiu codziennym ale to nie znaczy że i na takim forum gdzie większość jest chora to ma być normą i nie oznacza że powinno być tolerowane.

 

[Dodane po edycji:]

 

Niewiedza też nie usprawiedliwia ponieważ chory jest chory i nie jest wariatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skynet,

 

Zatem należałoby zwiększyć swiadomość wśród zdrowych.

Niestety obawiam się,że chorego zdrowy nie zrozumie. I druga sprawa-po co zdrowemu wiedza na temat choroby? Z motyką na słońce sie porywasz.

Jak zdrowego dotknie choroba............dopiero zacznie się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skynet,

 

WARIAT - Człowiek percepcyjnie odmienny, cierpiący na dużą niezależność umysłową

 

synonimy: chory psychicznie, czubek, maniak, opętaniec, pomyleniec, postrzeleniec, psychicznie niezrównoważony, psychol, szaleniec, świr

 

Poszukaj innych określen, a właściwie poszukaj dlaczego ludzie używająwobec siebie i innych takich określen.

Myśle,ze niepotrzebnie rozstrząsasz temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy czytam różne posty na tym forum i interesuje mnie nie tylko temat schizofrenii a chodzi mianowicie o to że

denerwują mnie określenia osób chorych jako wariatów czubków itp. zwłaszcza na takim forum.

Pozdrawiam.

P.S.

Trochę szacunku.

przytocz jakąś wypowiedź, w której ktoś tak pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WARIAT - Człowiek percepcyjnie odmienny, cierpiący na dużą niezależność umysłową

synonimy: chory psychicznie, czubek, maniak, opętaniec, pomyleniec, postrzeleniec, psychicznie niezrównoważony, psychol, szaleniec, świr

Wiekszosc do mnie pasuje, spieralbym sie co do maniaka, opetanca i psychicznie niezrównoważonego ;)

Dobrzy ludzie - posmiejmy sie z siebie, troche dystansu ;) Nie moze byc tak sztywno :mrgreen:

 

Cytat:

do gabinetu wchodzi John Nash

Wykładowca: "Mój Boże!! .."

John Nash: "Nie, nie, mój kompleks mesjasza ma nieco inną formę ;)"

 

Kapitalny na tę wlasnie okazje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×