Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenie schizoafektywne


Gość Pyritie

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zaburzenie dobrymi rokowaniami co do wyleczenia. Faktycznie współistnieją w nim objawy schizofreni i objawy afektywne. Jak w każdym zaburzeniu psychotycznym należy dbać o dużo aktywności fizycznej, zdrowe odżywianie, dużo snu i uczenie się lepszych metod walk ze stresem, tak żeby za każdym razem kiedy pojawią się problemy nie dochodziło znowy do pojawienia sie psychozy. No i oczywiście co najważniejsze>>jak w każdej psychozie niezbędna jest farmakoterapia. Dobrym lekiem w tym zaburzeniu jest olanzapina, ponieważ obok działania przeciwpsychotycznego, reguluje nastrój. Ale szczegóły terapi ustala zawsze lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zaburzenie schizoafektywne to jeszcze gorzej niż sama schizofrenia bo tutaj z tego co piszecie nie dość że jest to schizofrenia to jeszcze dodatkowo mania lub depresja. Sory, że odgrzewam temat ale interesuje mnie informacja na ten temat od osób które mają taką diagnozę i mogą cokolwiek na ten temat powiedzieć, bo się dowiedziały od swojego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia schizoafektywne to taki mix schizofrenii i zaburzeń afektywnych (nastroju). Zaburzenia schizoafektywne rzeczywiście mają lepsze rokowania niż "czysta" schizofrenia. Czasami zaburzenia schizoafektywne utożsamia się z psychozą schizoafektywną - dziwną hybrydą zaburzeń schizofrenicznych (psychotycznych) i zaburzeń nastroju. Diagności sami do końca nie wiedzą, gdzie dokładnie zaklasyfikować ten rodzaj zaburzeń - czy potraktować jako rodzaj schizofrenii, czy jako typ zaburzeń afektywnych, czy raczej jako rodzaj choroby afektywnej dwubiegunowej, gdyż pacjent przejawia symptomy manii i depresji. Zainteresowanych tym tematem odsyłam do strony:

 

http://portal.abczdrowie.pl/psychoza-afektywna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×