Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica-lęk a zdrowie fizyczne - kręgosłup


braw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dotychczas wchodziłem na to forum jako gość i przyznam szczerze, że wiele scenariuszy opisywanych przez różne osoby przećwiczyłem sam.

nerwica lękowa to bardzo nieprzyjemna sprawa zwłaszcza na wiosnę kiedy chciało by się czerpać z życia garściami a wali się głową w niewidzialną szybę. ale nie o tym chciałem.

użyłem forumowego wyszukiwania ale nie znalazłem nic na temat (może źle szukałem) powiązania nerwicy lękowej z ogólnym stanem zdrowia kręgosłupa. Przeczytałem gdzieś, że kobiety chodzące na wysokich obcasach przez dłuższy czas są bardziej narażone na tego typu dolegliwości ?!

Zastanawiam się czy ktoś ma wiedzę na ten temat. Zauważyłem u siebie, że nasilenie objawów lękowych łączy się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa (bóle części piersiowej, krzyżowej itp). Kręgosłup jest ważnym elementem układu nerwowego więc nie zdziwił bym się gdyby jego stan odbijał się również na "psychicznej" stronie życia. Warto zauważyć, ze duzo obiawów nerwicowych jest podobna do objawów pochodzenia "kręgosłupowego" (gorsze widzenie, zawroty głowy, mrowienie kończyn itd) oczywiście nie wpadajmy tutaj w klasyczną dla lękowców hipochondrię ;)

Tak więc ponawiam pytanie, miał ktoś podobne przemyślenia albo może doświadczenia lub twardą wiedzę z tym związaną?

Zawsze zarto zapytać bo nie chcę zabierać miejsca w kolejce do neurologa/ortopedy (?) ;) i narażać NFZ na koszta.

(jeśli "było" a ja nie znalazłem to może ktoś podał by link do tematu)

dzięki.

życzę spokoju i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś, że kobiety chodzące na wysokich obcasach przez dłuższy czas są bardziej narażone na tego typu dolegliwości ?!

 

Tak. Ja min. przez to nabawiłam się skoliozy i spłyconej lordozy części lędzwiowej.

 

Zauważyłem u siebie, że nasilenie objawów lękowych łączy się z dolegliwościami ze strony kręgosłupa (bóle części piersiowej, krzyżowej itp).

 

Przejdz się do lekarza. Ja też zwalałam na nerwicę, a okazało się, że mój kręgosłup jest pokrzywiony i gdybym to olała to skończyłoby się operacją w przyszłości.

 

Tak więc ponawiam pytanie, miał ktoś podobne przemyślenia albo może doświadczenia lub twardą wiedzę z tym związaną?

Zawsze zarto zapytać bo nie chcę zabierać miejsca w kolejce do neurologa/ortopedy (?) ;) i narażać NFZ na koszta.

(jeśli "było" a ja nie znalazłem to może ktoś podał by link do tematu)

dzięki.

 

Tak jak wyżej- miałam i polecam wizytę u lekarza. Idz do rodzinnego na NFZ, on skieruje Cię na RTG kręgosłupa. Badanie jest na NFZ. Potem będziesz miał rozmowę z radiologiem i powie Ci czy wszystko ok. Nie zwalaj wszystkiego na nerwicę, bo kręgosłup po prostu może być chory. Natomiast jeśli czujesz mrowienia, masz zawroty głowy itd do idz także do neurologa.

Podobny temat już tu był, ale nic nowego poza tym co ja tu napisałam nie przeczytasz.

 

Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH.46.

MOTTO: KAŻDY z nas, jeśli boli go KRĘGOSŁUP, to myśli zaraz o lekach tzw. przeciwbólowych. :lol:

 

Nic bardziej mylnego. Należy zwyczajnie ćwiczyć mięśnie utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. MIĘŚNIE OKOŁO KRĘGOSŁUPOWE, a problem oddalamy. ĆWICZENIA, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu DUŻO większą. Eliminujemy też; ZAPARCIA jednocześnie uzyskując NA STAŁE tzw. klasyczny PŁASKI BRZUCH.

 

Należy tylko przeczytać i zrealizować samemu opisy, pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział NR 33 w książce; pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.

 

Dobrze jest też w trakcie ćwiczeń dociążyć się obciążnikami, lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc ćwiczenia czas zacząć !! Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego. :roll:

 

Tabele produktów wg tzw. INDEKSU ŻYWIENIOWEGO; pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie; INSTYTUT naukowo-badawczy im. Prof. Ryszard Lorenca w Krakowie.

 

CHLEB typu KR-IRL:

Stanowi aktualnie o silnym; układzie immunologicznym, organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego; iż GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Złe to, WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2.

To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

 

KONKLUZJA finalna:

ilość żywności należy BEZWZGLĘDNIE dostosować do trybu życia, czyli ZAPOTRZEBOWANIA energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków ENERGII u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

 

R E F L E K S J A:

INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.

IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody. IG; to marketing, obłuda i biznes.

 

Zobacz też; GLUKOZA naturalna, wg: IRL KRAKÓW.

Książka; pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. :<img src=:'>

Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione.

Skrót adresu strony w Internecie_______: MAGDALIRL

ADRES_______: http://www.magdalirl.com.pl/

 

-- 15 kwi 2011, 17:37 --

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

AKTUALIZACJA 2011.

 

KRĘGOSŁUP. Ćwiczenia eliminujące BÓL.

BH.46.

MOTTO: KAŻDY z nas, jeśli boli go KRĘGOSŁUP, to myśli zaraz o lekach tzw. przeciwbólowych. :lol:

 

NIC BARDZIEJ MYLNEGO, POWINNIŚMY ZWYCZAJNIE ĆWICZYĆ MIĘŚNIE:

Utrzymujące kręgosłup w prawidłowym pionie tzw. MIĘŚNIE OKOŁOKRĘGOSŁUPOWE, a problem oddalamy. Ćwiczenia, takie jeśli wykonujemy 15-20 minut, we własnym łóżku, 1 x w tygodniu, to wyniki tych ćwiczeń nas zaskakują, ponieważ mamy lepszą kondycję i większą ogólną sprawność całego organizmu Dużo większą. Eliminujemy też; zaparcia jednocześnie uzyskując na stałe tzw. klasyczny PŁASKI brzuch.

 

NALEŻY TYLKO PRZECZYTAĆ I ZREALIZOWAĆ SAMEMU OPISY:

Pod zdjęciami ćwiczącego modela. Rozdział Nr 33 w książce; pt_______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku.

 

DOBRZE JEST TEŻ W TRAKCIE ĆWICZEŃ DOCIĄŻYĆ SIĘ OBCIĄŻNIKAMI:

Lecz tylko takimi o ciężarze 500 gram. Mężczyznom poprawią się torsy, a dziewczynom talie. A więc ćwiczenia czas zacząć !! Ostanie słowo, co oczywiste należy zawsze do naszego lekarza rodzinnego.

 

WAŻNE I ENERGETYCZNIE SKOMPONOWANE SĄ, TABELE PRODUKTÓW WG TZW. IŻ:

Czyli INDEKSU ŻYWIENIOWEGO, tj. IŻ produktu; które pomogą nam we właściwej ocenie, przy realnym doborze pokarmów dla nas biologicznie prawidłowych. Tabele te, opracowali naukowcy z instytutu o nazwie; IRL KRAKÓW. *

 

CHLEB typu KR-IRL, STANOWI AKTUALNIE O SILNYM UKŁADZIE IMMUNOLOGICZNYM:

Organizmu człowieka. Dostarcza ogrom energii eliminującej głód dlatego; iż GLUKOZA naturalna w nim zawarta, stabilizuje poziom cukru we krwi, na ok. 4-5 godzin !! tzw. NISKIE węglowodany, tj. do 26% wzrostu. Złe to, WYSOKIE węglowodany, tj. od 26,01% wzrostu. Podnoszą poziom cukru po spożyciu zbyt wysoko stymulując otyłość, również cukrzycę typu 2. To kłopot, że nie kupisz tego chleba, nikt go nie piecze, nikt na nim nie zarabia, ale samemu upiec WARTO !!

 

TAKIE ODŻYWIANIE NIE JEST DROGIE, A WRĘCZ WYJĄTKOWO TANIE:

Koszt 1 szt. mini chlebka to 15-20 groszy czyli całodzienne wyżywienie 1 osoby nie przekroczy 2,00 zł. Zjadamy mniej droższych produktów, a to dlatego; że CHLEB typu KR-IRL, syci niewyobrażalnie przez 4-5 godz. Eliminuje skutecznie tzw. wilczy głód, gwarantując przy tym odżywienie biologicznie WZORCOWE.

 

KONKLUZJA finalna:

Ilość żywności należy bezwzględnie dostosować do trybu życia, czyli zapotrzebowania energetycznego własnego organizmu. Najistotniejszym stabilizatorem wyrównywania braków energii u człowieka jest bez wątpienia tzw. CHLEB typu KR-IRL. Wskazana jest także zasadotwórcza cytryna ok. 2,5-4 sztuk/24h. Sok z cytryny neutralizuje kwasowość soków trawiennych pustego żołądka zmniejszając łaknienie.

 

R E F L E K S J A:

INDEKS ŻYWIENIOWY, a; INDEKS GLIKEMICZNY, to dwa różne spojrzenia na realia przyrodnicze.

IŻ; to identyfikacja ewolucyjnych dokonań przyrody, czyli sfera faktów. IG; to wirtualne poglądy, dezinformacja, obłuda i biznes.

 

ZOBACZ TEŻ; GLUKOZA naturalna, wg: IRL KRAKÓW.

Książka, pt._______: PORADNIK ŻYWIENIOWY człowieka w XXI wieku. :<img src=:'>

Wydanie drugie: zaktualizowane i uzupełnione. ***

Skrót adresu strony w Internecie_______: INSTYTUTIRL

ADRES_______: http://www.instytutirl.com.pl/

 

BH.46.

ENGLISH VERSION: http://www.instytutirl.com.pl/index9.php

2111863947_46.0.Prawidowo..JPG.11d38d29bc45df62e04d722790da3545.JPG

1564429340_46.1.Krgosup.Zdrowyiskolioza..JPG.42334abfd0a79147a9951f7645442239.JPG

1112277729_51.6.w_nr7.ROZDZIAR33.PORADNIKYWIENIOWYczowiekawXXIwieku..JPG.586312ad946f68cee3392c95ddee764f.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×