Skocz do zawartości
Nerwica.com

Szok a bagatelizacja przeżycia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka lat temu dowiedziałem się, że zostałem adoptowany i przez cały ten czas lekceważyłem to przeżycie, będąc święcie przekonany, że nie miało to na mnie większego wpływu. Moje pytanie jest takie, czy taka wiadomość rzeczywiście może mocno wstrząsnąć człowiekiem? Pewna psychoanalityk powiedziała mi, że przeżyłem szok i dlatego mam wrażenie, jakby nic się nie stało. Zdawałem się przez lata w ogóle nie zważać na fakt, że to od tamtego czasu zaczął postępować u mnie rozpad wewnętrzny, pomimo że kilka kompetentnych osób wskazało na to. M.in. całkiem odsunąłem się od życia społecznego, ponadto mój stan wymaga zażywania leków. Kolejne moje pytanie brzmi, czy da się tę traumę przepracować inaczej, niż poprzez długotrwałą terapię. Czy są przypadki osób, które jakimś sposobem wyleczyły się z ciężkiego przeżycia bez prowadzenia przez specjalistę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michailadamowicz, PTSD leczy się terapia krótkotrwałą. Czy można sobie poradzić samemu? Pewnie można, ale łatwiej jest z czyjaś pomocą.

 

Barbrae, zacznij zdrowo się odżywiać, zapinaj pasy w aucie, mów dzień dobry sąsiadom, znajdź sobie jakieś hobby. na traumę to nie pomoże, ale może przynajmniej znajdziesz sobie jakieś inne zajęcie, zamiast licytować się na forum, kto przeżył gorszą rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×