Pokonać własne ciało

Forum o nerwicy natręctw: doświadczenia, historie, pytania.

Pokonać własne ciało

przez madeline20 03 sie 2006, 09:04
Dużo sie pisze na forum o dolegliwościach ciała, które utrudniaja codzienne czynności? Zastanawialiście sie , skad one sie biora? I czemu służą?
Na terapii dowiedziałam sie ze w ten sposob nasze cialo sie buntuje przeciwko naszym zachowaniuom, to sygnal , ze cos nalezy zmienic. Czesto mamy jakies problemy, nierozwiazane konflikty, wtedy nasze cialo reaguje symptomami: bólami głowy, trzęsieniem kończyn, dusznosciami, bolami w klatce piersiowej ....itd. Czasami to rowniez sygnal , ze skrzywdzono nas w dziecinstwie i ze nadal powielamy wzorce , ktorych tak naprawde nie chcemy.
Moze byc tak ze nerwica to sposob zwoceniana sibie uwagi, to jak krzyk: spojrzcie na mnie! jestem chory/a! potrzebuje pomocy! zainetresowania!
a teraz najwazniejsze : symptomy sa po to , aby uniemozliwic nasz rozwoj!!! zebysmy nic z nerwica nie robili tylko zostawili ja w spokoju i meczyli sie z nia nadal!!! czasami nerwica sluzy nam za wymowke: niedam rady tego zrobic:( jestem chora:( itd.
nie nalezy tego robic!!! przekonalam sie na wlasnej skorze , ze nalezy z nia walczyc chociazby pozytywnym nastawieniem!!!! nie jest to latwe, ale nie jeste latwo rowniez zyc z takich holerstwem...
Kochac siebie to przemawiac do siebie naprawde łagodnie i czule.