Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to fobia społeczna ? Pocenie się dłoni itp.


mamzgage123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie . Całkiem przypadkiem trafiłem na to forum ;) i doszedłem do wniosku że mogę mieć fobię społeczną / nerwicę . Otóż mam 17 lat i mam ataki nadmiernego pocenia się głownie dłoni + stopy i od niedawna pachy ;/ Zaczęło się to kilka lat temu . Na początku były to tylko dłonie i stopy ale gdy zacząłem z tym walczyć stosując różne silne kremy ograniczające pocenie doszły jeszcze pachy dlatego teraz boję się już cokolwiek stosować . Myślę że ma to podłoże psychiczne ponieważ wiem kiedy mi się pocą dłonie itp. Zazwyczaj w miejscach najbardziej stresujących czyli głownie w szkole , sklepie itp . Gdy jestem na przykład u babci na wsi i tam wiem że nikogo nie spotkam komu będę musiał podać mokrą dłoń ;/ jest OK. Po prostu gdy mam się z kim spotkać to od razu pocą mi się dłonie . Do tego przy np. wystąpieniach publicznych występuję znaczne przyśpieszenie bicia serca , drganie koniczyn jednoczesne ataki chłodu i pocenia się dłoni ;/ Przy okazji gdy byłem u dermatologa spytałem czy są na to jakieś leki to usłyszałem :

,, Taki widocznie jest już twój urok ,, albo że to normalne O.o . Dla mnie wcale nie jest to normalne że muszę komuś podać mokrą dłoń przez co unikam kontaktu ze znajomymi i jestem nieśmiały . Nie miałem badań pod względem tarczycy bo wiem że to może być jej objaw ale nie wiem do kogo się udać bo myślałem że to właśnie dermatolog powinien mi w tym pomóc :( Powiedzcie mi czy mogę to zaliczyć do nerwicy czy to po prostu nadmierne pocenie ? Bo już sam nie wiem .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamzgage123, Witaj na forum!

 

Myślę, że możesz być w wieku dojrzewania i to pocenie się może być objawem burzy hormonów, ale zachęcam Cię do wykonania badań, chociaż tych podstawowych z tarczyca włącznie.

Poproś lekarza rodzinnego o skierowanie na badanie poziomu hormonów tarczycy.

Można też uregulować pocenie się za pomocą różnorodnych specyfików, jeśli oczywiście przyczyną jest rozregulowana gospodarka hormonalna.

Układ nerwowy jest ściśle powiązany z hormonalnym, mówimy przecież o tzw. regulacji nerwowo-hormonalnej.

Najpierw wykonaj badania.

Jeśli będą ok, to będziemy szukać dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O okresie dojrzewania podobnie mówił mi dermatolog . Jednak to zaczęło się już wcześniej , sądzę że było to jeszcze przed dojrzewaniem . Nie chce stosować też różnych specyfików bo po nich są różne skutki - takie jak np . zamiast zmniejszyć potliwość zacząłem bardziej pocić się pod pachami -,- ., O te skierowanie na badania poproszę lekarza rodzinnego przy okazji jak będę u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×