Skocz do zawartości
Nerwica.com

Krwawiące dziąsła


Gość miki74

Rekomendowane odpowiedzi

etnes, witaj na forum. Szkorbut zaczynał się krwawieniem z dziąseł. A to jest choroba polegająca na niedoborze jakiejś witaminy, bodajże C. Co z kolei może wynikać ze złego odżywiania. Lepiej idź do lekarza rodzinnego. On Ci powie dokładnie, co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miki, ale co to jest Szkorbut?

Znajomi polecają mi bym zmienił pastę oraz szczoteczkę do zębów - czy to może pomóc?

 

Szkorbut to choroba wywołana silnym niedoborem witaminy C, zdarza się ona rzadko, ale nie zaszkodzi łykać sobie witaminę C ;) . Ja bym Ci radziła zmianę diety (ograniczenie do minimum cukrów pod jakąkolwiek postacią, gdyż to raj dla bakterii oraz produktów mącznych), picie dużej ilości wody mineralnej, płukanie ust wodą po każdym posiłku oraz codzienne używanie nici dentystycznej, gdyż często krwawienie i rozpulchnienie dziąseł są po prostu wynikiem gromadzenia się pomiędzy zębami drobinek pożywienia, które jest pożywką dla bakterii.

Jeśli chodzi o pastę to polecam Parodontax czerwoną, skutecznie zapobiega krawieniom i paradontozie. Szczoteczka - świetnie się sprawdzają te elektryczne.

Jeśli krwawienia zdarzają się często to powinieneś koniecznie udać się do dentysty, który oceni stan Twojego uzębienia oraz dziąseł. Jedno jest pewne - nie należy lekceważyć częstych krwawień z dziąseł.

 

[Dodane po edycji:]

 

A, i jeszcze odpowiedź na Twoje pytanie - czy krwawienia dziąseł mogą być spowodowane niewłaściwym odżywianiem się - zdecydowanie TAK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś krwawiły dziąsła, okazało się że miałam stan zapalny.

Ja bym radziła przejść się do dentysty. Sam możesz niedokładnie ocenić stan swoich dziąseł, a może to być poważne stadium wskazujące na jakąś poważniejszą chorobę, np na początki paradontozy.

Także krwawiące dziąsła powinien zobaczyć lekarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być niedobór witaminy B albo początki parodontozy. Albo za mocno trze się szczoteczką przy myciu.

 

Dokładnie, albo też omega-3, których niedostateczna ilość powoduje problemy z dziąsłami i w ogóle wszystkimi śluzówkami, suchość w jamie ustnej itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam, że elektryczne szczoteczki do zębów negatywnie wpływają na dziąsła, zewsząd inne informacje ;/

A pastę Ajona znacie? Koleżanka mi poleciła i twierdzi, że jest lepsza od Parodontax.

 

Ajona jest pierwsza liga. Polecam! I myję nią zęby a do tego stosuję Białą Perłę. Natomiast co do szczoteczek- myję zęby elektryczną od kilku lat i nigdy nie miałam osadu na zębach, często się mnie ludzie pytają czy mam wybielone zęby dentystycznie- fakt, są słabe i połamane, ale jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magda, czyli mycie pastą Ajona będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o pastę? Myślę, że spróbuję przetestować szczoteczkę elektroniczną i zobaczymy jak to wpłynie na moje zęby. Dotychczas zawsze były myte szczoteczkami tradycyjnymi.

 

Wg mnie to najlepszy wybór. A szczoteczka elektryczna też moim zdaniem się sprawdza, świetnie radzi sobie z osadem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja Ajonę kupuję na Allegro :smile: Nigdy nie sprawdzałam czy jest w drogeriach dostępna, ale chyba nie... Nie mam pewności :?

A krwawienie faktycznie może wynikać z niewłaściwego szczotkowania zębów, albo przez używanie zbyt twardej szczoteczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etnes, mimo wszystko wybierz się do stomatologa,gdyż krwawienie dziąseł jest naprawdę często oznaką wczesnego stadium paradontozy, a im wcześniej zacznie się leczyć w takim przypadku tym lepiej. Poza tym stomatolog poinstruuje Cię jak najlepiej czyścić zęby, jakich preparatów używać itd.

Opuszczają Ci się dziąsła (odsłaniają szyjki zębowe) czy tylko krwawią, są rozpulchnione? Masz dużą płytkę bakteryjną, osad, kamień na zębach? To wszystko ma ogromny wpływ na stan dziąseł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, kup dobrą pastę i idź do stomatologa. Aha - polecam codzienne używanie nici dentystycznej, na początku prawdopodobnie dziąsła będą bardziej krwawić (przynajmniej u mnie tak było), ale potem przestaną, a nić jest niezastąpiona a w przypadku problemów z dziąsłami wręcz konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×