Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co teraz robisz?


Anja01

Rekomendowane odpowiedzi

Mam się szykować na wyjscie a jestem bez humoru. W zeszłym tygodniu nie poszłam na grilla i potem załowałam, więc chyba się jakos zmobilizuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciała mieć tyle energii. Szlag mnie trafia jak pomyślę o tym co miałam dziś zrobić i nie zrobiłam.

Ale rozlazła baba ze mnie dzisiaj :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha, jaka to energia pogrzebac w garach i rzucic okiem na telewizor??brakuje mi basenu-przez te popiertolone oskrzela i zwichnietà nogè!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha, jaka to energia pogrzebac w garach i rzucic okiem na telewizor??brakuje mi basenu-przez te popiertolone oskrzela i zwichnietà nogè!!

 

Wova teraz czuję się podwójnie rozlazła :oops::P . Mam wszystko sprawne i zdrowe a zmarnowałam cały dzień. :roll:

Dobra robię coś z tym. Spadam z neta i zaczynam się szykować.

Życzę wszystkim udanej reszty soboty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natascha, lec na dupy i nie marnuj weekendu!!!!!!! :twisted:fobia, moj chlop jakiegos nerwa dostal przez ten mecz Polska Finlandia-ratujè go piwem grzanym-ja nie pijè-odbilo mi :roll:

 

nie mam pytania ludziska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałam dziś nic nie robić i nic nie robiłam :mrgreen:

no jedynie pranie zrobiłam i powiesiłam na balkonie, zaraz je będę zbierać z balkonu, bo chyba zacznie lać...

była u mnie kumpela i nawet się ciut lepiej poczułam, no ale nastał wieczór i zrobiło się dennie... ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacuum, jak znasz przepisy dobre to napewno moze byc pyszna.Zdziwienie, bo probowala pare razy zjesc baranine i nie udalo sie.Poprostu zapach i smak mnie odrzuca;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

isabella_28, sekret polega na tym,ze trzeba ja moczyc 24 godziny w marynacie specjalnej albo po prostu w mleku.i wtedy znika ten specyficzny zapaszek a mièso jest wyborne.Wrzuce przepis do forumowych przepisow ,to moze kiedys sie skusisz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×