Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica? Pomocy


nisqa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejrzałam to forum i znalazłoby się pare podobnych tematów, ale myślę że każdy wątek jest troche inny.

Zacznę od tego, że mam problemy w domu. Dzieją się tu różne sytuacje. Ja jestem dość słaba psychicznie i to wszystko się na mnie bardzo źle odbija, tym bardziej że czuję się tu poniżana, itd.

Od jakiegoś czasu nie jest tylko tyle ze jestem nerwowa, ale zaczynam mieć problemy ze snem, jestem bardzo płaczliwa, powoli przestaje panować nad sobą, jestem rozdrażniona. Boli mnie coraz częściej głowa, oko mi "skacze", strasznie drętwieją mi nogi, kolana ( z kolanami miałam od dawna problem, ale było to raczej na zasadzie bólu, natomiast od jakiegos czasu jest to bardzo uciązliwe drętwienie), jak coś mnie bardzo zdenerwuje to cała się trzęse od srodka i zewnątrz, jestem przemęczona, czasami kłuje mnie w serduchu i boli mnie brzuch.

Czy to może być nerwica? Co powinnam z tym zrobić?Do jakiego lekarza isć? Dodam że brałam tabletki ziołowe uspokajające, na początku nawet lepiej spałam, przez co byłam wyspana, i jakoś lepiej się czułam ale teraz kompletnie mi nie pomagają.

Pomóżcie i poradzcie mi coś, bo ja już nie daje rady:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie jest tylko tyle ze jestem nerwowa, ale zaczynam mieć problemy ze snem, jestem bardzo płaczliwa, powoli przestaje panować nad sobą, jestem rozdrażniona. Boli mnie coraz częściej głowa, oko mi "skacze", strasznie drętwieją mi nogi, kolana ( z kolanami miałam od dawna problem, ale było to raczej na zasadzie bólu, natomiast od jakiegos czasu jest to bardzo uciązliwe drętwienie), jak coś mnie bardzo zdenerwuje to cała się trzęse od srodka i zewnątrz, jestem przemęczona, czasami kłuje mnie w serduchu i boli mnie brzuch.

 

Twoje objawy sugerują nerwicę lękową z objawami somatycznymi (bóle brzucha, przemęczenie, kłucie w sercu, itp.). Płaczliwość i rozdrażnienie mogą z kolei wskazywać na problemy depresyjne. Tak bowiem się składa, że nierzadko nerwica lękowa po pewnym czasie daje objawy typowe dla depresji. Powinnaś jak najszybciej skonsultować się z psychiatrą, który lepiej Ci wyjaśni ode mnie na czym polegają Twoje dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , wiele z Twoich objawow wyglada podobnie do tego co mialem na poczatku , zdecydowanie psychiatra , leki bardzo pomagaja w takich sytuacjach niestety okres dzialania to ok 3 tyg a stabilizacji nawet kilka miesiecy .. co do retwienia nog..ja tak mialem z rekami..to moze byc naprawde wiele rzezczy od serca do ucisku na kregoslupie... dla pewnosci ten problem radze skonsultowac rowniez z normalnym lekarzem..pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o drętwienie nóg toja ogólnie mam problem z nogami co było już zdiagnozowane, ale dy rozmawiałam u mnie w pracy z ortopedą to zaniepokoiło go właśnie to drętwienie bo to nijak ma się do mojego problemu z nogami.

A czy jest ktoś z was ze śląska? czy moglibyście mi poradzić jakiegoś dobrego specjaliste?

 

[Dodane po edycji:]

 

a najgorsze jest to że powoli w nerwach przestaje panować nad sobą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nisqa, poszukaj tutaj:

 

katowice-t305.html

lub

post278589.html#p278589

 

Jeśli chcesz leczyć nerwicę to zdecydowanie do psychiatry (musisz sie zapisać do poradni zdrowia psychicznego w swoim mieście), bierzesz ze sobą dowód ubezpieczenia i dowód osobisty. Często trzeba czekać kilka tygodni na wizytę, więc możesz sie zapisać od razu. Oczywiście trzeba też przebadać inne dolegliwości u odpowiedniego lekarza, drętwienie to właśnie albo ortopeda albo neurolog. W nerwicy tez moga być drętwienia (mi na przykład w nocy zupełnie drętwieją ręce, tak że w nich tracę czucie) ale trzeba zawsze wykluczyć możliwość "zwykłej" choroby.

Tylko chcę cię ostrzec że pastylki na nerwicę lepiej brać od psychiatry niż od internisty bo jednak psychiatra się na tym zna znaczenie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nisqa, poszukaj tutaj:

 

katowice-t305.html

lub

post278589.html#p278589

 

Jeśli chcesz leczyć nerwicę to zdecydowanie do psychiatry (musisz sie zapisać do poradni zdrowia psychicznego w swoim mieście), bierzesz ze sobą dowód ubezpieczenia i dowód osobisty. Często trzeba czekać kilka tygodni na wizytę, więc możesz sie zapisać od razu. Oczywiście trzeba też przebadać inne dolegliwości u odpowiedniego lekarza, drętwienie to właśnie albo ortopeda albo neurolog. W nerwicy tez moga być drętwienia (mi na przykład w nocy zupełnie drętwieją ręce, tak że w nich tracę czucie) ale trzeba zawsze wykluczyć możliwość "zwykłej" choroby.

Tylko chcę cię ostrzec że pastylki na nerwicę lepiej brać od psychiatry niż od internisty bo jednak psychiatra się na tym zna znaczenie lepiej.

 

dziękuje za linki.

Myślałam nad wizytą u psychiatry ale prywatnie. Pracuje w szpitalu więc niestety wiem jak to wygląda na nfz. Jeśli chodzi o pastylki to brałam ziołowe na początku i owszem, przynajmniej dobrze spałam, ale traz już nie pomagają więc jeśli miałabym brać to właśnie od specjalisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×