Skocz do zawartości
Nerwica.com

OBŁĘD?! oto jest pytanie..


pomidorpomidorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:) często zaglądam tu do Was bo mam także pewne dolegliwości na punkcie psychologicznym, szukam odpowiedzi na moje dolegliwości i jakiś wskazówek jak pokonać te słabość. Od dawna mam problemy ze sobą, analizuję każde zdanie wypowiedziane przez ludzi na mój temat, jakie by nie było odbieram je źle bo mam takie "urojenie"że każdy kłamie i mówiąc dobrą rzecz o mnie nabija się ze mnie.. Jest to dla mnie dosyć uciążliwe bo lubię przebywać z ludzmi i mieć z nimi kontakt jednakże w sytuacjach powaznych kiedy musze porozmawiać na poważny temat mam cykora i uciekam, wykręcam się byle by tylko nie powiedzieć nic. Boję się,że kazdą rzeczą która powiem mogę zranić człowieka, obrazić go mimo,że wcale nie jest obraźliwa. W środku czuję taką wewnętrzną blokadę boję się być sobą boję się pokazać własnego 'ja' bo ktoś sobie coś pomyśli i żyję w takim strachu i urojonym przekonaniu od lat.. Moje myślenie jest tak zaśmiecone,że nie mogę się skupić,przypomnieć sobie czegoś.. Chcialabym aby lęki minęły abym mogła poczuć się dobrze we własnym 'ja'i nie musieć udawać nikogo tylko dlatego,żeby ktoś sobie coś o mnie nie pomyślał..Stałam się bardzo nerwowa i obwiniam o wszystko moich rodziców choć wiem,że nie powinnam ale cóż nieświadomie stali się moimi ofiarami. Pozatym często odczuwam bol głowy. Proszę o rady, pomóżcie mi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja też mam coś podobnego..często myslę jak się zachować w danej sytuacji i analizuje sporo i tak jakby się boje skonfrontowac z rzeczywistoscią , z innymi ludzmi.Wiem , że to błąd ale naprawdę cięzko mi się przełamać do tego dopada mnie strach.Leczę się już bardzo długo, jednak jakos nie potrafie uwierzyc w siebie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×