Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niewykonywanie natręctw


StahuPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jak sobie na gorąco radzić z nerwicą natręctw, czyli jak nie wykonwyać natręctw w chwili gdy mamy na nie ogromną 'chęć'. Jak sobie tłumaczyć, czym odwrócić uwagę i jak przetrzymać ten okres po niewykonaniu natręctwa...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy np. wracam się po coś do domu, bo w pośpiechu zapomniałem czegoś i wracając się muszę dotykać klamek drzwi (mieszkam w bloku...). Gdy z braku czasu nie zdążę umyć rąk to cały dzień mam zwalony... Niby można odwrócić moją uwagę poprzez zagadanie czy coś, ale później to wraca. I później wszystko, czego dotykałem muszę wyczyścić. Nie potrafię sobie przetłumaczyć, że to tylko zwykły brud... W sumie nie zwykły, bo tyle osób dotykało klamki czy czegoś innego. W każdym razie nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego muszę mieć czyste ręce i wszystko inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, odwrócenie natręctwa nie jest łatwe... jak sie juz zmuszę, zeby danej czynności nie wykonać, to za jakis czas biorą takie wyrzuty sumienia i taki czuję dyskomfort w mozgu, ze nie moge... musze to zrobic, pomaga na chwile, rozladowuje napięcie, ale ono wraca, ze moze zrobilam to nie tak, jeszcze raz musze i tak w kółko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×