Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
kserkses

psychopatia a schizofrenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam takie pytanie. Słyszałem, że psychopatia jest podobna do schizofrenii, a jakie są różnice? Jakoś nie mogę się tego doszukać:-(. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak słyszałeś...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Byc może chodzi tu o reakcje agresywne ktore u psychopatów powstają na skutek zaburzen w rozwoju emocjonalnosci a u schizofrenikow w wyniku uposledzenia ich odczuwania i okazywania w wyniku procesu chorobowego. Ponad to zarowno schizofrenikow jak i psychopatow lacza podobe cech osobowosci takie nieufnosc, skupienie na sobie i trudnosci w nawiazywaniu reliacji miedzyludzkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celineczka gdzieś tak wyczytała o tej schizofrenii ? Schizofrenicy b.rzadko są agresywni wobec innych, jeśli już to prędzej sobie zrobią fizyczną krzywdę niż komukolwiek innemu, wiadomo u różnych osób różnie choroba przebiega ale szybciej sobie "nieświadomie" zrobią krzywdę niż komukolwiek innemu, schizofrenicy nie są skupieni na sobie tylko na świecie w którym żyją - wszystko jest bezpośrednie poprzez zatracenie dystansu do języka, nie są nieufni a trudności w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich i wszystko co napisałaś (oprócz tej agresji wobec innych osób) dzieje się podczas ostrych stanów - mimo to często nie są nieufni, tylko ciężko do nich dotrzec - w zależności od rodzaju schizofrenii trzeba się albo spodobać ich chorobie, albo ich sposobowi myślenia i fascynacji tym co akurat przeżywają, albo jeszcze innym sprawom na które raczej ciężko wpaść, tych kontaktów też jakoś raczej nie unikają - to raczej my unikamy podejrzanie zachowujące się osoby. Rożnice pomiędzy psychopatią a schizofrenią są ogromne. jeśli chodzi o schizofrenię to może objawić się ona niewiadomo kiedy, niewiadomo u kogo. Psychopata choruje przeważnie od wczesnego dorastania i wiąże się to z niemal stałą dysfunkcją społeczną. Schizofrenik odczuwa lęki i strach, psychopata analizuje lęk, przyczynę, przyswaja go niejako tak u siebie jak i u innych - nie odczuwa tak silnie ładunku emocjonalnego związanego z lękiem. W drugą stronę psychopata niewspółodczuwa. Psychopata również często wykorzystuje ludzi, jako tako nie ma trudności z nawiązanem kontaktu z innymi osobami (ponieważ niejako nie ma żadnych zaburzeń) lecz wykorzystuje ich głównie do celu który chce osiągnąć. Co do psychopati - to po prostu jest to dla mnie typ osobowości bardzo nieliczny - co do podobieństw są ale w przypadku gdy schizofrenia przybiera swoje najostrzejsze stadium.

 

Od niektórych terapeutów słyszałem także niezgodne opinie z tym co podaje przeszłość jak i większość uznanych dzisiejszych autorytetów w tych sprawach - podali mi oni przykład psychopaty jako stale myślącego oderwanego od emocjonalnego świata człowieka lecz nic nie mówili że miałaby to być osobowość nieprawidłowa, typ aspołeczny czy jakkolwiek tak - po prostu 9x% świata to neurotycy. Przykład był taki, gdy w dżungli zaatakowałby Cię lew zapewne zaczął byś uciekać, zareagowałbyś jakoś gdybyś nie miał żadnego doświadczenia co robić w takich sytuacjach, a psychopata zacząłby się zastanawiać co zrobić i jaką opcję wybrać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chodziło mi o to ze zarowno psychopaci jak i schizofrenicy maja uposledzone emocje co moze czasem doprowadzac do reakcji agresywnych, ale przyznaje ze takowe zdarzaja sie wsrod nich nie czesciej niz w tzw.populacji ''normalnej''.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Artukul zamieszczony przez czarna zebre to artykul o mordercach a nie o osobowosci psychopatycznej :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×