Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nocne Darki - czynne 23:00 - 6:00


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Kestrel, :mrgreen:

Variable, i to jakie :105:

Szkoda ze nie do przytulenia :P

Tyrr, oj dogadalby sie :D

Pamietam sytuacje kiedy moj smierdziel tykał łapą jezyka :P

Normalnie jak czlowiek tyka kijem niewiadomo co xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, ciągle coś nie dawało mi spokoju, trochę poczytałem i masz - przejrzałem Cię, Ty czarci pomiocie :D Patrz "Rugaru" xD

 

Rugaru znany również jako Roux-Ga-Roux, Rugaroo lub Ruogarou - a wszystko zależy od źródeł legend z jakich się wywodzi.

 

Historie o tym stworze są tak zróżnicowane, jak i sposób wymowy jego imienia. Jednak większość wiążą się z wierzeniami francuskich osadników na ziemiach Ameryki Północnej.

 

Oryginalna nazwa stwora wywodzi się od francuskiego Loup- co oznacza wilka oraz garou - czyli człowieka, który przemienia się w zwierzę. Historie o stworze znanym jako Roux-Ga-Roux, najprawdopodobniej są właśnie adaptacją legend o Rugaru. Roux-Ga-Roux to wymyślna kreatura, grasująca na bagnach w okolicach Nowego Orleanu. Stwór opisywany jest jako postać o ciele człowieka z głową wilka lub psa. Według legend opowiadanych o tym stworze, jeśli człowiek zobaczy Roux-Ga-Roux, to sam się potem w niego przemieni. A w konsekwencji nieszczęsna ofiara będzie błąkać się po bagnach jako potwór.

 

Rugaru pojawia się również w wierzeniach rdzennych Amerykanów. W ich historiach wydaje się on być powiązany z innym monstrum - Wendigo. Historie o Wendigo różnią się w zależności od regionu i plemienia, jednak przyczyna zamiany w monstrum jest w obu przypadkach taka sama - kanibalizm.

 

Inna wersja legendy, gdzie imię stwora wymawia się Rugaroo, ujawnia że potwór jest podobny do wilka, który będzie ścigał i mordował Katolików, którzy nie przestrzegają zasad Wielkiego Postu. Może to być w pewien sposób powiązane z tradycją, gdzie sposobem przemiany w wilkołaka jest nieprzestrzeganie Wielkiego Postu przez 7 lat z rzędu.

 

Kolejna wersja legendy mówi, iż przez 101 dni na Rugaru ciąży klątwa. Po tym czasie przenosi się ona na inną osobę, której krew Rugaru posmakuje. Podczas dnia potwór powraca do ludzkiej formy, jednak zachowuje się w inny sposób niż zazwyczaj, a w dodatku boi się zdradzić swojej tajemnicy z obawy przed śmiercią z rąk ludzi.

 

Według wierzeń Rugaru jest klątwą, która przechodzi z pokolenia na pokolenie, zazwyczaj atakując trzecie dziecko z kolei. Przeklęta istota błąka się nocą w poszukiwaniu krwi, które szaleńczo łaknie. Żądza krwi daje stworzeniu niewiarygodną siłę, dzięki której bez trudu może rozrywać krowy na kawałki. Jednak to przede wszystkim ludzie powinni się go obawiać, gdyż najbardziej pożąda on ludzkiej krwi.

 

I jeszcze jedna wersja, zgodnie z którą potwór ten jest dziełem czarownic. Tylko wiedźma może stworzyć Rugaru - albo samą siebie przemieniając w wilka lub rzucając wilkołaczą klątwę na inną osobę.

 

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×