Skocz do zawartości
Nerwica.com

rodzice wmawiali mi(szczegolnie matka), ze jestem zła..


kitki

Rekomendowane odpowiedzi

czy to moze byc podwaliną pod nerwice natrectw , jej przyczyna.Gdyz mimo iz jestem wrazliwa i dobra osoba, nie skrzywdziłąbym muchy, czesto pomagam ludziom bo to lubie taka mam nature.Jednak w mojej głowie kraza mysli przeciwnie do moich zachowań, ba przeciwne do mojej osoby mojej duszy.Matka gdy byłam mała, gdy tylko nie robił, tego co ona sobie zażyczyła, mówiła, jesteś zła itd....

No, a dzis moje natrectwa dotyczą własnie zła,boje sie ze moge stac sie zła i kogos skrzywdzic, tego tez dotyczna natrectwa.Ciagle powtarzam sobie, ze to tylko mysli i przechodzi, ale ciagle ten nieustanny lęk.

 

[*EDIT*]

 

moje natrectwa są okropne, czasem sama sie ich boje,dotycza całego zła tego swiata, nie wiem wystarczy, ze obejrze negatywne wiadomosci w tv lub cos takiegi, pozniej w głowie ten obraz mi siedzi i powtarza sie w kołko w myslach...

czasem mam wrazenie, ze mysli to nie "moje Twory", ale jakas fikcja z ktora nie mam nic wspolnego i to fikcja albo film ,ktorego sama sie boje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

wiem jak to jest kiedy myśli natrętne uderzają w wartości dla Ciebie najważniejsze. Dobrze, że wiesz gdzie leży ich przyczyna. Twoja matka wyrządziła ci wielką krzywdę tymi słowami i nie powinnaś siebie obwiniać, że masz takie myśli. Najważniejsze, że wiesz że to tylko myśli staraj się nimi nie emocjonować szanuj siebie taką jaką jesteś bo zapewne jesteś wspaniałą osobą pamiętaj o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Bóg stworzył świat i człowieka zachwycił się swym dziełem i powiedział to jest bardzo dobre.

Każdy człowiek jest bardzo dobry, nawet Hitler, tylko jego czyny mogą być złe.

Napewno jestes dobrą i wartościową osobą nawet wtedy gdy zrobisz coś złego co zdarza się każdemu a twoja mama mówiła nieprawde .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×