Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natręctwa dotyczące charakteru


llaux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czasami jak zauważe ze inaczej reaguje na otoczenie, albo inaczej odczuwam jakies emocje niz zwykle to wydaje mi sie ze zmienia sie moj charakter. A jak w takiej sytuacji pomysle o jakiejs osobie to wydaje mi sie ze moj charakter zmienia sie w charakter tej osoby. W tedy jak coś robię to analizuje moje emocje i sprawdzam np. czy moje odczucia emocji są zgodne z moim charakterem czy nie. Najgorsze jest to ze im bardziej analizuje swoje uczucia to tym trudniej jest mi udowodnić że te uczucia są moje. Ostatnio np. zaczolem sie dziwnie czuć i faktycznie jakoś inaczej myśle i odczuwam emocje, wydaje mi sie że kiedyś też tak sie czułem i zaczolem zastanawiać sie czy moj charakter nie cofa sie w rozwoju, tzn. czy nie staje sie kims kim byłem kilka lat temu. Jak myślicię czy to możliwe żeby tak było czy poprostu człowiek z nerwica tak ma że różnie odczuwa jakies emocje? A może to shizofremia? Albo może faktycznie przez ta chorobę można sie cofnac w rozwoju? Dodam jeszcze że mam d/d w małym stopniu i depresje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej;) To wszystko o czym piszesz jest niepotrzebne zupelnie. Ten mętlik w glowie to tylko strata czasu która i tak do niczego nie doprowadzi. jak bedziesz sie kontrolowal to na pewno do niczego nie dojdziesz. Twoje lęki o cofanie się o rozbicie emocjonalne i zle odczuwanie uczuć są zupelnie bez podstaw. Pytanie czemu wmawiasz sobie, że jest coś z Tobą nie tak? Może po prostu przesadzasz;) To coś o charakterze natręctw. Po prostu zaufaj sobie, powiedz sobie jasno, że wszystko ok z Twoimi emocjami (to normalne, że niektóre uczucia poglądy zostają takie same, przecież zmieniamy się tylko po części, nie ma opcji, że masz schize czy cofasz się, nie ma!) i przestań się nad tym zastanawiać a jak te myśli wracają mów sobie że jest ok i ignoruj to. I tak aż do skutku;) pozdrawiam. Poza tym możesz iść z tym do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×