Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dodatkowe skurcze serca


Emka89

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Ladyboy napisał(a):

A masz duszności w trakcie napadu? Mnie najbardziej wlasnie to niepokoi, nie mozna z tym normalnie funkcjonowac, dzisiaj dwa razy juz mialem napad, wzialem niedawno captopril 25 mg i jest dobrze no ale nei poszedlem przez to pomagac sasiadowi a bylem umowiony, echo mialem robione to tam cos pisalo ze lewa komora powiekszona i cos o lewym przedsionku ale musialbym dokladnie zobaczyc bo niepamietam  ale w kazdym razie lekarka powiedziala ze to jest nieznaczne powiekszenie ze jeszcze iles czasu wstecz takie wyniki byly by uznane ze sa w normie (przynajmniej z ta komora bo o przedsionku to nic mi niewiadomo) no i mowila ze serce prawidlowo sie kurczy i ogolnie uspokajala, ona chyba do tej pory neiu wie skad te problemy, raz mowila cos o miazdzycy potem zmienia zdanie i mowi ze za mlody, nie wiem co o tym myslec, nie wiem co z tym robic dalej tymbardziej ze czestotliwosc napadow sie nasilila, kiedys byly co jaksi czas ale raz w ciagu dnia a teraz od tygodnia moze dwoch zdarzaja sie codziennie i to po 2-3 razy

Czasami tak są duszności jeśli często się pojawiają i utrudniają funkcjonowanie można podjechać w trakcie napadu na SOR albo zadzwonić po karetkę zrobią EKG i może wtedy coś wykaże być może to jakaś arytmia która się pojawia znienacka czasami może to być też refluks żołądka on też potrafi naśladować problemy sercowe i są duszności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ladyboy przy tak częstych napadach warto zastanowić się nad holterem, jest duża szansa że coś zarejestruje, tylko musi to być holter 12 odprowadzeniowy, te 6 nie wyłapią pochodzenia arytmii. Wtedy konultacja u kardiologa który jest elektrofizjologiem, zwykli kardiolodzy jak się przekonałem nie potrafią powiedzieć co dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Emka89 napisał(a):

Czasami tak są duszności jeśli często się pojawiają i utrudniają funkcjonowanie można podjechać w trakcie napadu na SOR albo zadzwonić po karetkę zrobią EKG i może wtedy coś wykaże być może to jakaś arytmia która się pojawia znienacka czasami może to być też refluks żołądka on też potrafi naśladować problemy sercowe i są duszności 

byłem raz i nic z tego nie wynikło ale dzięki za rade, raczej jeszcze zawitam do szpitala z napadem tak myśle a napewno musze skonsultować się z karidolog i pokazać jej te 2 ekg 

7 godzin temu, gem78 napisał(a):

@Ladyboy przy tak częstych napadach warto zastanowić się nad holterem, jest duża szansa że coś zarejestruje, tylko musi to być holter 12 odprowadzeniowy, te 6 nie wyłapią pochodzenia arytmii. Wtedy konultacja u kardiologa który jest elektrofizjologiem, zwykli kardiolodzy jak się przekonałem nie potrafią powiedzieć co dalej. 

Dzięki, będe miał to na uwadze, zagadam o tym do kariolog,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ladyboy napisał(a):

byłem raz i nic z tego nie wynikło ale dzięki za rade, raczej jeszcze zawitam do szpitala z napadem tak myśle a napewno musze skonsultować się z karidolog i pokazać jej te 2 ekg 

Dzięki, będe miał to na uwadze, zagadam o tym do kariolog,.

Jeśli masz pytania odnośnie wyniku EKG to polecam na Facebooku dołączyć do grupy kardiolog,arytmie skurcze dodatkowe serca jakoś tak i tam wrzuć swoje EKG tam jest gość który się zna i powie mniej więcej czy masz się czym martwić taka alternatywa dopóki nie zobaczy Twój kardiolog 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Emka89 napisał(a):

Jeśli masz pytania odnośnie wyniku EKG to polecam na Facebooku dołączyć do grupy kardiolog,arytmie skurcze dodatkowe serca jakoś tak i tam wrzuć swoje EKG tam jest gość który się zna i powie mniej więcej czy masz się czym martwić taka alternatywa dopóki nie zobaczy Twój kardiolog 

okok, dzieki za zainteresowanie moja osoba ;) Tobie tez zycze zdrowia zeby napady jak najrzadziej sie zdarzały albo wogóle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 12:48, Ladyboy napisał(a):

hahaha, wizyte u kardiologa zapisali mi na 23 grudnia..... xd a do kardiolog nie moge sie dodzwonić

.Dawaj prywatnie. Jeśli możesz,.od course.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ladyboy napisał(a):

No myślałem o tym ale o dziwo napady ustapily takze wytrzymam jakos moze do tego grudnia, sam nie wiem.

Obserwuj co się dzieje, pozdrawiam serdecznie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 21:31, Emka89 napisał(a):

Hej wszystkim, odkąd pamiętam miałam napady tachykardii,po latach zamieniła się w częstoskurcz,a teraz dokuczają mi dodatkowe skurcze serca.Zauwazylam,że po zjedzeniu obfitego posiłku lub czegoś "niezdrowego"objawy się nasilają niekiedy po odbiciu jest lepiej.Czy ktoś z was również ma wrażenie,że takie dolegliwości mogą być od jedzenia?


Wzrost pulsu po jedzeniu jest mimo wszystko czymś normalnym - organizm dostaje węglowodanów, cukrów etc. i musi to przetrawić. 

Jeżeli chodzi o skurcze dodatkowe również mam takie epizody, po jednym większym postanowiłem pójść do Kardiologa, którym okazała się wspaniała kobieta. Zbadała mnie, zleciła nie tylko badania krwi, ale 3-dniowy Holter i ECHO serca. 
Jak to stwierdziła - arytmię serca ma każdy, nie każdy ją czuje. Ogólnie wyszło, że ja też mam, ale wynika badań okazały się w porządku, Holter też nie wykazał, by skurcze były niebezpieczne. Jeszcze przede mną ECHO serca, ale lekarka powiedziała, że uważa na 100%, że nic poważnego mi nie jest, jedynie wyszła Tachykardia, ale nad tym będziemy pracować.

Także uważam, że Holter EKG na 3 dni to podstawa, bez obaw - urządzenie jest tak małe, że oprócz braku możliwości kąpieli nie powoduje dyskomfortu (jedynie ja miałem problem, że w 3 dniu już od plastrów swędziała mnie skóra, kąpiel po tych 3 dniach była czymś wspaniałym 🤣 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×