Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja, ssri a testosteron


Antek1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to pierwszy mój post na forum.

Mam 36 lat. 3 lata temu leczyłem się na depresje przez rok na escitalopramie. Po leczeniu miałem 2 lata spokój,  wszystko było jak dawniej. Od dwóch miesięcy niestety nawrót i powrót do escitalopramu. Pytanie moje kieruję głównie do  facetów,  czy któryś z Was podczas depresji i brania leków badał i zauważył spadek testosteronu? Robiłem badania rok temu i testosteron był 4.23 ng/ml, tydzien temu badanie i 3.17 , kortyzol 180 ng/ml górna granica. Załamało mnie to bo niewiem czy to stres obniżył mi testo czy niski testo spowodował depresje. Jestem podłamany ponieważ 3 lata trenuję na siłowni,  bez nadwagi i uzależnień , diete trzymam zdrowo a testo mi leci w dół.  Podzieli się ktoś podobnym problemem?

Edytowane przez Antek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią coś za coś. Fakt, że lek może obniżyć poziom testosteronu, ale nie odstawiałbym ich. Może być to niebezpieczne najlepiej ustalić z lekarzem co robić. Być może zmniejszy dawkę leku lub skieruje do endokrynologa. Który wdroży terapię testosteronem by go podnieść. Ale jeżeli testosteron jest w normie nie martwiłbym się niczym. Znam osoby co brały SSRI a ćwiczą i ich testeron cały czas był w górnej granicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy problemach z testosteronem trzeba by zrobić znacznie więcej badań, by wykluczyć inne zaburzenia hormonalne. Ja miałem podwyższony testosteron i robiłem dodatkowo następujące badania: androstendion, DHEA-S, 17-OH progesteron, SHBG, FSH, LH, testosteron wolny, prolaktyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×