Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągły irracjonalny pośpiech, samopowstające myśli -> permanentna złość/irytacja


Bartass89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie mam stwierdzonej jednostki chorobowej, chciałbym opisać swój przypadek. Generalnie jest to jedno spectrum, które objawia się wszystkim łącznie. A więc ciężko mi usiedzieć w bezruchu, czasem muszę coś robić palcami, jak jestem przed komputerem to ciężko mi się skupić na jednej rzeczy i skaczę z karty na kartę często po jakimś czasie. Generalnie dość pobudzony, energiczny, szybko myślący. Ciężko mi się czymś dłużej zainteresować, obejrzeć film, bo już mnie nudzi. Na siłowni ciągle chodzę między seriami, ciężko mi siedzieć i odpoczywać. Ciężko mi się też zrelaksować, wyluzować, alkohol jest w tym bardzo dobry i mnie otwiera. Do tego - co najważniejsze i chyba od tego powinienem zacząć - dużo myśli mi przychodzi samoczynnie do głowy, czuję też permanentną złość jakby, która się czasem nasila, mniejsza i większa. Irytują mnie te myśli co do mnie przychodzą, to takie hipotetyczne sytuacje, które w głowie rozwiązuje, a są problemami. Irytuje mnie ubranie się, schylenie, zawiązanie butów, codzienne czynności - co nie powinno mieć miejsca. To męczy człowieka. Czasem miewam stan dobrego samopoczucia , ale to rzadko. Wtedy jestem spokojny, mogę nie ruszać palcami, mogę sam kreować swoje myśli, a nie same mi napływają do głowy jakieś losowe, bez związku na to czym się zajmuje. Generalnie czuję też ciągły pośpiech, a jak sie czuje dobrze, to mogę iść normalnie i nie spieszyc się i nie walczyć o każdą sekundę. Obowiązki staram się robić maksymalnie szybko, bo się męczę przy nich (psychicznie, przez te myśli, emocje irytacji, złości), a przy komputerze jest lepiej. Proszę o pomoc jak to widzicie i czy ktoś miał podobnie. 

Nie wiem jak edytować, więc dopiszę istotną informację. Alkohol wypity w dużej ilości pomaga na następne 4 dni, przy czym pierwszego dnia po czuję się źle, ale już 2,3 i 4 znacznie lepiej. Czasem trwa to dłużej, czyli jeszcze piąty dzień czy szósty - ten owy spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w sumie zbyt podobnych problemów do Twoich. Nie jestem ani lekarzem, ani psychologiem, ale na moje oko Twój przypadek może sugerować wiele rzeczy - alkoholizm, chorobę dwubiegunową, ADHD, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, może nawet i depresję.

 

Generalnie rzucają mi się tutaj u ciebie na pierwszy plan pewne zaburzenia napędu psychoruchowego, no i wspominasz też o alkoholu jako "bardzo dobrym" środku dla Ciebie. Myślę, że to się nadaje do diagnostyki psychiatrycznej i być może psychologicznej oraz w razie potrzeby odpowiedniego leczenia, skoro te objawy o których piszesz, utrudniają ci w pewien sposób codzienne funkcjonowanie. W pierwszej kolejności polecam konsultację u lekarza psychiatry, który na podstawie badania lekarskiego pokieruje dalej Twoją diagnostyką i leczeniem. 

 

Powiedz proszę, w czym dokładnie mamy ci pomóc? Drogą internetową nikt cię nie zdiagnozuje ani tymbardziej nie poradzi żadnego leczenia. Możesz co najwyżej oczekiwać tutaj wymienienia się doświadczeniami i przemyśleniami z tym związanymi od innych użytkowników forum. 

 

Powodzenia i dużo zdrowia! 🙂

Edytowane przez eleniq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×