Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawienie leków


Brauche

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Być może ktoś na forum będzie umiał mi pomóc, bo niestety nie mogę liczyć na swojego psychiatrę, gdyż od miesiąca nie mogę się do niego dostać/zapisać i nie widać możliwości na szybkie dostanie się w najbliższym czasie. Kończą mi się leki - mam przepisany Escitalopram 10mg, więc chciałabym jakość zejść z nich bez powikłań. Jak to zrobić? Zacząć brać po pół czy odstawić od razu? Lekarz rodzinny kazał zrobić "kilka dni przerwy na oczyszczenie", a potem dokończyć opakowanie schodząc z dawki, ale nie jestem pewna, czy to nie przyniesie skutków ubocznych? Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mienta napisał(a):

Jeśli masz konto pacjenta, to wszystko jest tam zapisane, więc nowy lekarz zobaczy.

Tak, mam, ale chodzę prywatnie i nie wiem, czy informacje z płatnych wizyt tam trafiają?

Denerwuję się, bo zostałam bez leków i jedyne, co przychodzi mi do głowy, to schodzić z nich stopniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 94. napisał(a):

 

A nie lepiej iść do innego lekarza? Nawet do rodzinnego.

Rodzinny mi nie wypisze, bo uważa, że te leki nie pomagają, a tylko obciążają niepotrzebnie organizm.

 

Spróbuję umówić się z innym psychiatrą - może zrozumie.

Edytowane przez Brauche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Brauche napisał(a):

Tak, mam, ale chodzę prywatnie i nie wiem, czy informacje z płatnych wizyt tam trafiają?

Denerwuję się, bo zostałam bez leków i jedyne, co przychodzi mi do głowy, to schodzić z nich stopniowo.

A czemu rodzinny ci nie wypisze leków? Mi to robi bez problemów. Najlepiej wziąć zaświadczenie o lekach od psychiatry do przychodni, wtedy masz nawet zniżki u rodzinnego.

14 godzin temu, Brauche napisał(a):

Rodzinny mi nie wypisze, bo uważa, że te leki nie pomagają, a tylko obciążają niepotrzebnie organizm.

 

Spróbuję umówić się z innym psychiatrą - może zrozumie.

Hmmm, tylko że to nie rodzinny decyduje o tym czy działa czy nie. Ja bym spróbowała u innego.i tak jak wyżej napisałam na przyszłość warto wziąć zaświadczenie od psychiatry jakie leki się bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałabym pewnie problemu posiadając zaświadczenie, ale - jak pisałam powyżej - od ponad miesiąca nie mogę dostać się do swojego psychiatry. On przyjmuje mnóstwo osób (jest dość tani), myli się w terminach (czasem zapomina o pacjentach i siedzi się aż do odprawienia z kwitkiem), a te ma kosmiczne - obecnie najbliższy termin jest pod koniec stycznia. W ciągu pół roku udało mi się dostać do niego 2 razy. Dobrze, że wypisuje sporo opakowań, ale co z tego, jak już mi się ostatnie kończy i zaczynam panikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że nie mogę mieć przepisanych leków bez zaświadczenia od psychiatry, a u nowego muszę zostać najpierw zdiagnozowana. Wychodzi na to, że będę mieć przymusowy detoks przynajmniej na jakiś czas.

Jakie mogę mieć objawy odstawienia? Czy da się je przeżyć? Czy może być konieczna hospitalizacja? Dodam, że mam nadciśnienie i tachykardię. Tego obawiam się najbardziej, że może mi się pogorszyć po odstawieniu, mimo że zamierzam schodzić powoli. Teraz wezmę po pół, a potem z tych połówek ćwiartki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brauche Zadzwoń do przychodni i poproś o dokumentację, mają prawo ci wydać i idź do rodzinnego z dokumentacją.

 

Ale ci utrudniają, masakra, normalnie jakbyś jakieś benzo chciała wysępić.

 

Edytowane przez 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie robią problemy, w ogóle nie biorą pod uwagę, że człowiek musi mieć ciągłość w lekach.

Wzięłam receptę i pokazałam moje konto pacjenta oraz taki wydruk z diagnozą, co dał mi psychiatra po pierwszej wizycie. Nie, to nie wystarczy. Masakra.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×