Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kto ma tak? Czy to objaw schizofrenii?


Miś Wesołek

Rekomendowane odpowiedzi

To czy jestem schizo stoi w zasadzie pod znakiem zapytania. W sumie to kwestia nazewnictwa... No ok - fajnie mieć zniżki na neuroleptyki. Jestem oficjalnie zalekowany odpowiednio mocno. Pozostał tylko taki objaw, że w sytuacjach społecznych obawiam się swoich reakcji i zachowania, które może zostać uznane za dziwne. Najgorzej jest w sytuacjach grupowych... czuję jak malują się na mojej twarzy sprzeczne emocje... muszę wyglądać nieźle głupio, jak dziwoląg. Najgorzej jak ktoś opowie nieśmieszny żart... tak trudno dołączyć do chóru śmiechów, kiedy zatraciło się umiejętność śmiania się... Ta twarz wyrażająca sprzeczne emocje drży cała, a ludzie mi wchodzą do głowy przez oczy, prześladują mnie lub będą prześladować już wkrótce.

 

Kto tak ma? Co to?

Edytowane przez Miś Wesołek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiech może da się jakoś wyćwiczyć. Nie wszyscy mają poczucie humoru. Jest wiele posępnych ludzi, którzy prawie nigdy się nie śmieją. Oglądaj memy, śmieszne filmiki. Wymyśl jakiś żart. 

 

Mnie na przykład śmieszą żarty z papaja. 

A w Hearthstone zamiast Bożego Narodzenia razem z graczami świętuję Zimową Ucztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mienta napisał(a):

Jeśli podejrzewasz u siebie schizofrenię, najlepiej iść do psychiatry. My randomy nie zdiagnozujemy Cię online na podstawie jednego posta.

Ależ ja się leczę od 15stu lat. Przez większość tego czasu byłem diagnozowany jako border. Teraz po moich sugestiach, u nowego lekarza, doszło F.20. To wyżej opisane wskazuje na fobię społeczną, ale zdaniem mojego lekarza i po części moim też, jest w tym coś z tzw. odsłonięcia myśli. Nie chcę od Was diagnozy. Pytam kto to rozumie lub/i ma podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Miś Wesołek napisał(a):

Ależ ja się leczę od 15stu lat. Przez większość tego czasu byłem diagnozowany jako border. Teraz po moich sugestiach, u nowego lekarza, doszło F.20. To wyżej opisane wskazuje na fobię społeczną, ale zdaniem mojego lekarza i po części moim też, jest w tym coś z tzw. odsłonięcia myśli. Nie chcę od Was diagnozy. Pytam kto to rozumie lub/i ma podobnie...

Aha, to ok. Ja bym posłuchała psychiatry, ale jeśli masz wątpliwości, spróbuj u innego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×