Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie mi to sobie uporządkować w głowie proszę


WRES

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam 21 lat i SPEKTRUM AUTYZMU 🙂 - czyli typ osoby "nie z tego świata".

 

Dzisiaj dostałem ogromnych wyrzutów wobec siebie. Ogólnie co do niektórych rzeczy orientuje się znacznie później.

 

Dzisiaj sobie uświadomiłem, że większość nastolatków czy studentów pracuję.... Co do mnie - nigdy nie pracowałem (chyba, że u cioci gdzie mialem luz) Mialem trudne lata młodzieńcze, a obecnie nie jestem w stanie wykonywać zawodu, który mnie nie interesuje - czyli typowo studencki np. kelner, barman. Studiuję prawo na 2 roku i uwielbiam te studia, jak najszybciej chciałbym pracować w tym zawodzie. Już teraz udzielam się w wieeeelu organizacjach, bo chce budować swoje CV prawnika.

 

Ale dzisiaj pojawiła mi się tego typu kwestia - szkoda, że nie mogłem nigdy być tak jak wszyscy, czyli pracować. Obecnie mieszkam w centrum miasta w mieszkaniu na pełnym wypasie - oczywiście wszystko za kasę rodziców 🙂 Moi rodzice nigdy mi jej nie żałowali i na wszystko dawali. Więc nie czułem potrzeby, a tym bardziej chęci do podejmowania się prac fizycznych. 

Dzisiaj mam do siebie wyrzuty od kiedy zorientowałem się, że tak trochę się zaprzepaściłem, już pomijając to, że jak to w typowym spektrum nie mam takich znajomych długotrwałych. Potrafię świetnie prowadzić rozmowę jako "kolega ze studiów" czy np. "współpracownik" (bo obecnie jestem zatrudniony w korpo jako osoba reklamująca działania i inicjatywy na uczelni, szło mi (uważam ŚWIETNIE :)) Ale nie nawiązuje trwałych relacji (typowe w spektrum 🙂)

 

Poza tym mam OCD już takie umiarkowane, bo wcześniej mialem ciężkie. 

Biorę leki i chodzę na psychoterapię ;) Jak narazie wszystko idzie dobrze

 

Ale...

Potrzebuje sobie to poukładać w głowie, że akurat ja muszę mieć takie życie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, WRES napisał(a):

szkoda, że nie mogłem nigdy być tak jak wszyscy, czyli pracować.

Masz 21 lat i sporo lat pracy przed Tobą. Myślę, że nie masz powodów do niepokoju.

Skupiłabym się na studiach skoro sytuacja nie wymaga abyś podejmował pracy.

Skoro działasz w wielu organizacja to czymś się jednak zajmujesz.

41 minut temu, WRES napisał(a):

chodzę na psychoterapię ;)

Dobrze abyś swoje wątpliwości poruszył na terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dalja napisał(a):

To na prawie jest czas na cokolwiek poza nauką?;) działasz i robisz na cv to chyba nie problem ten twój. A jeśli tak ci się chce rączki pobrudzić to idź do letniej pracy na wakacje

chce iść do letniej ;p. tylko, że na praktyki do kancy. Dlatego zbieram wpisy, bo bardzo mi zależy, żeby się załapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×