Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problemy w domu


Amelka…

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nie wiem gdzie z tym pójść to napisze to tutaj mam

problemy w domu moja mama co piątek pije i chyba zaszywa nie legalne substancje niby nic takiego ale nie miło jest wieczorem przyjść do salonu i widzieć jak pije piwo i gada z kolegą a gdy coś mówię o szkole to ona odpowiada nas to teraz nie obchodzi miałaś cały dzień żeby o tym mówić a nie teraz albo jak się jej powie że pije to zaczyna krzyczeć i wyzywać i mówi cały tydzień pracuje to co nie mogę sobie wypić zazwyczaj nie ma jej w piątki przez calom noc albo przychodzi rano w sobotę albo w wieczór w sobotę ale to zaleszy może się jej nawet przeduszyć do niedziel czasami gdy się pokucimy to jest agresywna uderzy mnie a puźniej obraca to wszystko w moją stronę i wszyscy jej współczują a mnie nawet nie wysuchają dziś jej powiedziałam że jak rano będziesz miała kaca i znowu cie plecy będą bolały to mnie w to nie wkręcaj jak wogule jutro rano będziesz a ona mnie nie interesuje to waszne że mam twoją siostrę i zapytała Hania pomożesz mi na co moja siostra tak a ona kocham cie a gdy czegoś nie zrobą to się drże nie chce żeby tak było chce żeby było jak kiedyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, @Amelka 🙂

na wstępie chciałem przeprosić Ciebie za mój strój, ale inflacja i trzeba sobie jakoś radzić.

 

Czy masz w szkole jakiegoś psychologa?

Czy możesz mi powiedzieć, ile masz lat? Jaka Twoja mama jest w tygodniu?

 

Twoja mama może nie radzić sobie z własnymi emocjami i bije Ciebie dlatego, aby sobie ulżyć. Nie powinna tego robić i nic jej nieusprawiedliwia. Jeśli ta sytuacja będzie się powtarzać, albo będzie się robić poważniejsza to możesz być zmuszona zgłosić zachowanie swojej mamy na policję, lub do psychologa szkolnego/wychowawcy.

 

Cytat

to waszne że mam twoją siostrę i zapytała Hania pomożesz mi na co moja siostra tak a ona kocham cie a gdy czegoś nie zrobą to się drże

Rozumiem, że Twoja siostra jest jeszcze mała. Wiem, że przykro jest gdy nie mamy nikogo po swojej stronie, ale Twoja siostra robi to tylko dlatego, że nie zdaje sobie sprawy z zachowania Twojej mamy albo się jej boi.

 

Proszę, abyś była silna 🙂 Przede wszystkim dla siebie, ale również dla siostry.

Chciałbym wierzyć, że wszystko się ułoży. Trzymam za to kciuki! 🙂

Dobrej nocy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja mama się pogubiła, a ty zakładam że jesteś starsza od twojej siostry i rozumiesz co się dzieje. Bardzo mi przykro. A masz może kontakt z jakimiś ciociami czy wujkami, bądź bacia/dziadek? Czy twoja rodzina w ogóle wie o problemach twojej mamy? Ja przede wszystkim szukałabym pomocy od kogoś dorosłego, najpierw dała znać rodzinie, potem w nauczycielom w szkole, do MOPS czy na policji. Bardzo przykra sytuacja, ale ciesze się że jestes na tyle dojrzała że reagujesz. Brawo Amelko! Dasz rade temu zaradzic i pomoc mamie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kawa Szatana napisał:

Dobry wieczór, @Amelka 🙂

na wstępie chciałem przeprosić Ciebie za mój strój, ale inflacja i trzeba sobie jakoś radzić.

 

Czy masz w szkole jakiegoś psychologa?

Czy możesz mi powiedzieć, ile masz lat? Jaka Twoja mama jest w tygodniu?

 

Twoja mama może nie radzić sobie z własnymi emocjami i bije Ciebie dlatego, aby sobie ulżyć. Nie powinna tego robić i nic jej nieusprawiedliwia. Jeśli ta sytuacja będzie się powtarzać, albo będzie się robić poważniejsza to możesz być zmuszona zgłosić zachowanie swojej mamy na policję, lub do psychologa szkolnego/wychowawcy.

 

Rozumiem, że Twoja siostra jest jeszcze mała. Wiem, że przykro jest gdy nie mamy nikogo po swojej stronie, ale Twoja siostra robi to tylko dlatego, że nie zdaje sobie sprawy z zachowania Twojej mamy albo się jej boi.

 

Proszę, abyś była silna 🙂 Przede wszystkim dla siebie, ale również dla siostry.

Chciałbym wierzyć, że wszystko się ułoży. Trzymam za to kciuki! 🙂

Dobrej nocy,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Amelka… napisał:

Moja mama w tygodzniu jest kochana gotuje dom zawsze jest pospszątany a ciuchy wyprane może to wszystko przez śmierci dziadka a moja siostra jest odemnie starsza o 3 lata

Czasami każdy potrzebuje chwili samotności, czy odpoczynku od najbliższych. Jeśli w tygodniu możesz liczyć na swoją mamę i z nią porozmawiać etc. to myślę, że powinnaś uszanować to, że pod koniec tygodnia chce ona sobie trochę odpocząć. Alkohol też jest dla ludzi, ale pod warunkiem, że osoba, która go spożywa się kontroluje.

 

Czy pomagacie mamie w obowiązkach domowych? Może Twoja mama ma zbyt dużo na głowie i zdjęcie z jej barków np. sprzątania domu pozwoliłoby jej inaczej zorganizować swój plan dnia.

 

Jeśli da się z Waszą mamą porozmawiać, to po prostu powiedz jej, co czujesz. Może spytaj się dlaczego tak się zachowuje? Czy możesz coś zrobić, aby więcej Ciebie tak nie traktowała? Kwestia rozmowy. Jeśli obie strony siebie szanują i chcą dla siebie jak najlepiej to można się dogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiaj z mamą o problemach gdy jest nietrzeźwa niestety alkohol wzmaga agresje a ona widocznie w ten sposób rozładowuje emocje. Niestety nie jest to dobra metoda...

Rozmawiaj z nią gdy jest trzeźwa i spróbuj tak od serca, szczerze. Czasem trudno o zrozumienie gdy każdy jest skupiony na sobie.

Powiedz co czujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×