Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przewóz leków za granicę


poserbaby

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Czy ktoś posiada wiedzę na temat aktualnie obowiązujących przepisów dot. wywozu leków za granicę? Internet służy szczątkowymi informacjami, a tu wyjazd za rogiem, a ja nie wiem, czy w ogóle zdołam przewieźć leki, które przyjmuję. Konkretnie chodzi o UK, a leki, to escitalopram, hydroksyzyna i mirtazapina. Przy czym przyjmuję je w końskich dawkach, tj. 15mg escitalopramu, 15-30mg mirtazapiny i 100mg hydroksyzyny. Mam więc mały stosik leków do przewiezienia. Mam zaświadczenie od lekarza, że je przyjmuję, przy czym to zaświadczenie jest po polsku, to primo, a secundo, nie ma oznaczonej dawki.

Z tego, co rozumiem, nie można przesyłać leków psychotropowych pocztą/kurierem? Bo kolejny mój dylemat, to że mam tu w PL świetna lekarkę, z której pomocy nie chciałabym rezygnować, ale to oznaczałoby stała potrzebę realizowania recept w PL i transportu leków do UK. Jak to najlepiej rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. 
Dosyć często latałam zagranicę samolotem i nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś się przyczepił do leków. 
Zawsze brałam je ze sobą w przezroczysty woreczek z zaświadczeniem od lekarza rodzinnego, że leki biorę na stałe i na co. Zaświadczenie po polsku, tylko nazwy leków oryginalne. 
Wyciągałam je przy bramkach żeby mogli wiedzieć, że biorę je ze sobą na pokład. Brałam 200 mg Lamitrinu, Hydroksyzynę i citaxin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 🙂 Podzwonilam po różnych instytucjach i dowiedziałam się, że problem jest tylko przy niektórych lekach, a tak, to można przewozić do 5 opakowań. Szkoda tylko, że 5 opakowań hydroksyzyny starcza mi na miesiąc 🤦

 

5 godzin temu, namelessmaya napisał:

Hej. 
Dosyć często latałam zagranicę samolotem i nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś się przyczepił do leków. 
Zawsze brałam je ze sobą w przezroczysty woreczek z zaświadczeniem od lekarza rodzinnego, że leki biorę na stałe i na co. Zaświadczenie po polsku, tylko nazwy leków oryginalne. 
Wyciągałam je przy bramkach żeby mogli wiedzieć, że biorę je ze sobą na pokład. Brałam 200 mg Lamitrinu, Hydroksyzynę i citaxin. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×