Skocz do zawartości
Nerwica.com

OCD a rachunki za wodę


Ann102

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 Zmagam się z nerwicą natręctw co wiąże się z długim myciem rąk prysznicem, sprzątaniem. Niedawno się wyprowadziłam od rodziców i dostałam mega duży rachunek - niedopłata za wodę. Nigdy nie interesowałam się tym ile m3 wody mam w czynszu więc to moja wina ale nie przypuszczałam że niedopłata będzie tak duża- 3000 zł.  Chciałam się spytać czy może ktoś też odczuł takie skutki nerwicy? Ja mam 4m3 wody na miesiąc i teraz juz sprawdzam i liczę te wodę i dziennie jak się pilnuję zużywam 100 l wody ale muszę sie pilnować. Nie mogę na przykład wziąć normalnego nawet 10 min prysznica gdzie leci woda. Zakrecam wode na czas namydlania sie. Szukam trochę porady bo pytałam znajomych i mówią że starcza im taka ilość wody na miesiąc. Niektórzy zużywają nawet mniej a mieszkają w 2 osoby.  Zastanawiam się czy to normalne czy może jak na złość moje wodomierze źle działają, jednak próbowałam sprawdzić  (lałam wodę do wiadra i patrzyłam ile litrów, patrzyłam czy przez noc nie ubywa )  I wydaje się że wszystko jest ok. Jest mi ciężko i dlatego mam pytanie czy może Wam też się to przydarzyło, czy uważacie że to są normalne ilości a może nie. Z góry dziękuję  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej prałam dużo tak z 3-4 razy w tygodniu, zdarzało się że robiłam po kilka prań np z tych 3-4 razy w jeden dzień lub dwa zrobilam 2 lub 3 prania. Prałam dużo i też myłam długo naczynia pod bieżącą wodą.

 

Teraz uważam i piorę raz na tydzień, czasami 2 razy na tydzień. Dodatkowo myje naczynia w misce i tylko płuczę pod bieżącą. Wczoraj np umyłam się zrobiłam pranie i umyłam naczynia i zeszło 250 l. Jestem załamana, nie zmierzyłam ile się kąpałam ale dziś mi zeszlo 70l także obstawiam że jeśli wczoraj 100 pralka 45-50 to naczynia nie mogły wziąć aż tak dużo. Oprócz tego toaleta i ręce wiadomo. Nie wiem co robić bo mogę dać te liczniki do sprawdzenia ale w przypadku gdy wszystko będzie ok płacę za to wszystko 500 zł. Albo mogę zwiększyć ilość wody w czynszu i płacić więcej co miesiąc. Nie wiem jak inni dają radę. Dobija mnie to że jakoże mam ten problem to nie mogę być pewna czy coś jest nie tak z licznikami czy to ze mną jest aż tak nie tak.

Edytowane przez Ann102
X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację  🙂 ja mam w tym miesiącu niecałe 4m3 czyli już prawie limit na cały miesiąc... dzis jeszcze raz sprawdziłam z wiadrem czy wodomierze dobrze liczą i wskazały że tak więc nie mam jakby podstaw żeby je sprawdzić. Muszę opanować mycie rąk i oszczędzać wodę jeszcze bardziej albo zwiększyć m3 w czynszu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 metry to zużywa normalna osoba, a Ty masz nerwicę i wymagasz od siebie niewiadomo czego. To jest choroba, każda choroba obciąża finansowo. Według klasyfikacji to tylko "zaburzenie", czyli że niby można świadomie kontrolować, przerobić terapią i tak dalej. Ale to jednak są poważne zmiany w mózgu.

Niektórzy przepieprzą wszystką kasę na rozrywki, a Ty tu walczysz o w miarę normalne funkcjonowanie w życiu. Więc nie ciśnij się tak z tym zużyciem wody, bo życie w strachu i poczucie, że wszystko się robi źle obniża poczucie własnej wartości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×