Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków branych długoterminowo


Orzeszkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pomimo wielu lat brania leków macie wciąż chęć żeby je odstawić? U mnie raczej zalecenie, żeby nie odstawiać ze względu na wielokrotne nawroty depresji. Ale i tak po paru latach nieprzerwanego brania, gdy czuję się dobrze,  pojawia się u mnie chęć, żeby ponownie spróbować odstawić na jakiś czas przynajmniej. jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Orzeszkowa napisał:

Czy pomimo wielu lat brania leków macie wciąż chęć żeby je odstawić?

Tak. Ja już nawet byłam bliska zejścia do 0 z leków za zgodą lekarza, ale no niestety sprawa się rypła i musiałam wrócić do leków a dodatkowo dołożyć kilka nowych 😬 z tym, że ja w końcu będę mogła odstawić te leki (może za pół roku, a może za 2 lata), bo to mi lekarz zapowiedział. Zresztą nawet w chwili obecnej lekarka stara się minimalizować maksymalnie ilość leków u mnie też z innych względów. Nawet wczoraj dostałam pozwolenie na odstawienie jednego leku, który brałam 1,5 miesiąca i działał, ale był włączony jako "lek ratunkowy", a że stan się ustabilizował to lek out.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki psychotropowe zwykle bierze się jakiś czas. Najmniej to 6 miesięcy w przypadku antydepresantów. Przy zaburzeniach afektywnych najmniejszy czas to już 2 lata, a w przypadku schizofrenii  to z kolei co najmniej 10 lat. Po ustąpieniu objawów leczenie się kontynuuje, żeby podtrzymać ozdrowieńczy stan od 6 miesięcy do 2 lat. 

 

Skoro masz nawroty depresji to musisz co najmniej 2 lata po ustąpieniu objawów brać leki, podobno taki jest schemat. Lekarze uczą się na studiach takich schematów farmakologicznych. 

 

To jest oczywiście tylko taka teoria. Całe leczenie powinno się prowadzić pod okiem lekarza. Nigdy nie należy samemu odstawiać! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pouczenia, drogi Marku współpracuję z psychiatrami od 25 lat. I prawda jest taka, że w dużej mierze leczenie zależy od tego co i jak im powiem na temat swojego samopoczucia, nie mają przecież badań, którymi zmierzyliby mi poziom depresji. 

Acherontia A Ty bierzesz pierwszy raz czy kolejny? Tak z góry Ci zapowiedzi odstawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orzeszkowa, ja leki biorę ciągiem od 9 lat. Byłam już raz bliska odstawienia, bo zostałam na małej dawce jednego leku, ale trafiłam do szpitala i sprawa się skomplikowała. U mnie lekarze sami zmierzają w kierunku odstawienia ze względu na mój wiek i to że w przyszłości pewnie będę chciała mieć dzieci. Nie ukrywam że nie protestuje, bo już mnie męczy to branie leków i jak kiedyś nastanie dzień, w którym zostanę bez leków to będę bardzo zadowolona.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×