Skocz do zawartości
Nerwica.com

MAM DOŚĆ


Deynn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pisze do was bo od kilku dni nie daje sobie rady i ciągle płacze. Powiedzcie mi czemu życie jest tak ku..... niesprawiedliwe? Moja psychika mnie wykańcza, mam za sobą traumatyczne przeżycia. Jak patrzę na ludzi wokół to pozakładali już rodziny,mają przyjaciół, a ja nie mam dosłownie nic. Wszystko  przez zjebana psychikę. Jak ja mam dalej żyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że to co "widzimy" nie zawsze jest takie jakie nam się wydaje... Wiesz po twojej wypowiedzi można by sądzić, że masz obniżony nastrój, czujesz się bezradny, osamotniony z problemem i stłamszony przez negatywne myśli o przeszłości... To mogą być objawy jednej spośród wielu różnych zaburzeń psychicznych, ciężko mi powiedzieć jakich...

 

Powiedz mi od kiedy trwa u ciebie taki stan? Czy to takie stałe uczucie beznadziejności czy miewasz jednak jakieś "skoki" w górę? Jeśli są to chwilowe, przemijające stany to nie ma powodu do obaw. Jednak jeśli taki stan będzie się stale utrzymywał przez co najmniej kilka tygodni i nie będzie podatny na poprawę mimo jakichś tam oddziaływań to zwróć się z tym do lekarza 🙂 Nie bój się psychiatry, lekarz jest specjalistą i nie prawa cię oceniać, tylko spojrzeć na twój problem obiektywnie. Jednak psychiatra jedynie może ci zaoferować leczenie farmakologiczne, które zazwyczaj stanowi uzupełnienie leczenia psychiatrycznego. Bo wiesz leczenie psychiatryczne jest oddziaływaniem wieloaspektowym i wymaga nie tylko uzupełniania chemii w mózgu, ale też pewnego wkładu własnego np poprzez rozmowy z psychologiem bądź nawet intensywniejszego, ciągłego uczestniczenia w psychoterapii. Ale tutaj też zapytaj się psychiatry czy lepsza będzie psychoterapia czy leki, bo wiesz twój opis jest bardzo lakoniczny i ciężko powiedzieć co ci dolega na tą chwilę. Zapytaj też psychiatry o psychoterapię jaka była by wymagana, mniej czy bardziej intensywna, nurt taki siaki, ile razy w tygodniu itd 

 

Pisząc "mam dość" rozumiem że próbujesz zasygnalizować swoje poczucie bezsilności. Niestety ale nikt przez forum cię od tak nie uleczy, nie zdejmie z ciebie tego poczucia bezsilności od tak po prostu, jednak możemy wesprzeć cię tutaj pewnymi poradami, pomóc ci dojść do ładu i składu ze swoimi myślami może 🙂 Rozgość się, porozglądaj, poczytaj, porozmawiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×