Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja, nerwica a może coś innego ? Potrzebny psychiatra ?


berooo

Rekomendowane odpowiedzi

Długo myślałam nad tym co napisałam poniżej. Może ktoś miał podobnie. Wybieram się do psychiatry, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłam.

  • Wahania nastroju w ciągu dnia

  • Problemy z zaśnięciem, przebudzanie w nocy

  • Zmienność emocji w ciągu dnia

  • Zwiększona płaczliwość, potrafię codziennie znaleźć do tego jakiś powód, który z perspektywy czasu okazuję się głupotą

  • Dni bądź godziny gdy mam doła, nie widzę sensu życia, nie mam na nic ochoty ani siły nic zrobić

  • Zdarza się że coś mnie ucieszy, trwa to coraz krócej ale zdarza się 

  • Popadanie w taką jakby histerię gdzie płaczę , chcę krzyczeć, wyobrażam sobie śmierć i chcę umrzeć, tnę się , gryzę się po rękach

  • Poczucie bezsilności, smutku, pustki, niechęć do życia

  • Ciągłe zamartwianie się rzeczami które kiedyś nie powodowały u mnie takiego uczucia

  • Zamykanie się w swoich myślach, w swoim świecie

  • Problemy z zapamiętywaniem i skupieniem co według mnie jest następstwem tego że w mojej głowie jest masa myśli, rozmów co trochę burzy rzeczywistość wokół

  • Strach przed interakcją z obcymi ludźmi jak witanie się, nawiązywanie kontaktów, problem z rozmową, patrzeniem w oczy i udzielaniem się. Na ogół w takich sytuacjach radzę sobie najlepiej po alkoholu

  • Przez większość czasu poczucie zmęczenia braku energii żeby coś zrobić

  • Słabe kontakty z rodzicami, rodziną

  • Oprócz smutku, jest też dużo tego uczucia zobojętnienia, gdzie nie czuję kompletnie nic, nic mnie nie zaskoczy, nie ucieszy, nie rozzłości.

  • Przebywanie w licznym gronie np. rodzinie, klasie pełnej ludzi wywołuje we mnie spięcie, nerwowość, zdenerwowanie, lęk, pocenie

Wyraźcie proszę swoje opinie, może ktoś miał podobnie. Czy słusznie postąpiłam umawiając się do lekarza czy może wyolbrzymiam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@berooo zawsze jak masz wątpliwości, warto iść do lekarza. i nie wyolbrzymiasz. Jak boli Cię kolano, to idziesz do ortopedy i nie zastanawiasz się, czy ten ból nadaje się już do leczenia, czy może jeszcze poczekać. Z psychiatrą jest identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×