Skocz do zawartości
Nerwica.com

relaksacja w leczeniu traum


Michu95

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jaką skuteczność ma relaksacja na fotelu/macie z wibracjami w leczeniu ogromnego stresu wywołanego traumami?

bo mi się wydaję że dużą.. ale cóż na razie będę w raz z lekami stosować bo dostałem matę wibrującą no i w sumie usiadłem i mi pomaga..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W leczeniu traumy najlepiej pomaga terapia przedłużonej ekspozycji. Polega to na tym, że pacjent siada z zamkniętymi oczami, wyobraża sobie sytuację, która spowodowała traumę i opowiada o niej krok po kroku terapeucie. Trzeba to powtarzać wielokrotnie, aż pacjent oswoi się z traumatyczną sytuacją i zmieni się jego podejście. Na mnie podziałało. A relaksacja to trochę tak jakby przykleić plasterek na uciętą nogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko szukam na jakiś czas czegoś co mi może nie zastąpi psychoterapii

ale przynajmniej będzie jakąś alternatywą bo mam termin oczekiwania

około 2021-2022 roku choć teraz to już nawet nie wiadomo czy ten termin

będzie aktualny a czemu? Covid no i ta sytuacja związana z Covidem też mnie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/mata-masujaca-fotel-do-masazu-do-domu-samochodu-9114843841?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzQ4NWE3NmItZGQ5OS00ZWVkLTgwYTEtY2E5ZmFlZGRmNWFhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=31df223e-fe42-4cfe-a2e4-fc858a0f0db9

taki odpowiednik w sumie no to lekko się pomyliłem no bo chodziło o matę masującą

taką do montażu na fotel ale na łóżko się nadaje i w ogóle tylko tylko że lepiej nie spać

bo przez sen jak ktoś wykonuje gwałtowne ruchy no to może uszkodzić elektronikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×