Skocz do zawartości
Nerwica.com

Natrętne lęki.


Ocdsufferr

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero ostatni wpis wyjaśnił mi o co dokładnie chodzi. Mogłeś od razu tak rozwinąć wypowiedź.

 

Chyba lękasz się bezpodstawnie. Nie jestem psychologiem i aż tak nie znam, ale lęk przed daną rzeczą oznacza, że nie chcemy jej robić. Jeśli te rzeczy o których piszesz cię brzydzą to chyba problem z głowy. 

 

Podam na przykładzie schizofrenii. Kiedyś bałem się, że mogę zachorować. A potem rzeczywiście zachorowałem, ale gdy to się stało już nie robiłem z tego problemu. Bo chory traci krytycyzm. Podobnie z twoimi lękami, gdyby coś ci się pozmieniało to pewnie krytycyzm by znikł i robiłbyś to już bez lęków i obrzydzenia. Póki one są prawdopodobnie zabezpieczą cię przed tymi zachowaniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, naftan_limes napisał:

Dopiero ostatni wpis wyjaśnił mi o co dokładnie chodzi. Mogłeś od razu tak rozwinąć wypowiedź.

 

Chyba lękasz się bezpodstawnie. Nie jestem psychologiem i aż tak nie znam, ale lęk przed daną rzeczą oznacza, że nie chcemy jej robić. Jeśli te rzeczy o których piszesz cię brzydzą to chyba problem z głowy. 

 

Podam na przykładzie schizofrenii. Kiedyś bałem się, że mogę zachorować. A potem rzeczywiście zachorowałem, ale gdy to się stało już nie robiłem z tego problemu. Bo chory traci krytycyzm. Podobnie z twoimi lękami, gdyby coś ci się pozmieniało to pewnie krytycyzm by znikł i robiłbyś to już bez lęków i obrzydzenia. Póki one są prawdopodobnie zabezpieczą cię przed tymi zachowaniami. 

Dziękuję za pomoc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 13:25, Ocdsufferr napisał:

Z tego co wynika to lęk, panika, fobia czy stres może powodować spontaniczny wytrysk bez podniecienia lub przedwczesny/niechciany wytrysk podczas masturbacji. Dużo ludzi z zaburzeniami obsesyjno kompulsywnymi skarżyło się na to że ekspozycja podczas pobudzenia narządów płciowych powoduje silny lęk i może skończy się to właśnie w ten sposób.

 

Masz odpowiedź na Twoje pytanie!

 

Dla mnie, jeśli faktycznie uświadczyłeś wytrysku przez zaburzenie lękowe, to nie jesteś dewiantem. Gorzej jakbyś świadomie masturbował się do czegoś czego się boisz. Wtedy można by było naciągnąć pod dewiację. Druga sprawa: dopóki nikogo nie krzywdzisz możesz się masturbować pod dowolne obrazki, choć osobiście bym tego nie polecał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×