Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dłubanie niemowlakowi w nosie


kamila0530

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, cierpię na ocd od dziecka, zdiagnozowane 5 lat temu. Od 5 lat mam terapie i leki. Jest duzo lepiej, ale pół roku temu urodziłam córkę i mam bardzo głupi problem.. często sprawdzam jej nosek i jak widzę, że ma gile to czuje przymus żeby je wyciągnąć :( mała protestuje, płacze, odkręca glowe, a ja nie mogę przestać i dłubie dopóki nie wyjmę :( wiem ze to chore i nienawidzę się za to :( tłumacze sobie ze to już ostatni raz, ze nie mogę.. ale potem znów to robię :( czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem byłoby porozmawianie z np. lekarką położną czy należy często sprawdzać dziecku nosek i jeśli są to odrazu wyciągać z niego gile. Taka odpowiedź osoby kompetentnej z pewnością Cię uspokoi.

Bo być może Twoje postępowanie to natręctwo (kompulsja)... albo okaże się, że lakarka powie, że "tak, należy to robić często".... w co wątpie, ale lepiej sie zapytać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - zapamiętaj, ze to jest nerwica natręctw i NIE JEST TO CHOROBA. Nie masz prawa sie za to nienawidzić. To jest poerwszy krok to pokonania tego - AKCEPTACJA, ze taka jestes. Po drugie - psycholog w poerwszej kolejności! Po trzecie - najpierw pojawiają sie mysli (obsesje), pózniej kompulsje (czynności). Spróbuj raz chociaż nie zaglądać do noska dziecka (bedzie to zapewne bardzo ciężkie). Staraj sie. 
mam na sprzedaż bardzo fajna książkę na temat nerwicy natręctw myślowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×