Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

wikek

Użytkownik
 • Zawartość

  8
 • Rejestracja

 1. wikek

  Co to jest za objaw?

  Ja brałam Fluoksetyna Egis i tez odradzam - wszysfko sie jakby nasiliło, byłam senna. teraz od 4 dni biore Escitalopram Actavis i aktualnie czuje sie dosc stabilnie, gdzie lekarz ostrzegał, ze pierwszy tydzien moze byc ciężki. radzę skontaktować sie z psychiatra niż samemu analizować w internecie jakie leki sa dobre a jakie zle
 2. wikek

  Co to jest za objaw?

  Ja brałam całkiem inne leki i aktualnie tez biore inne niż te wymienione przez Ciebie. Odstawiłam 2 lata temu sama z siebie i to był najgorszy błąd, bo teraz wszystko wróciło. Przede wszystkim powinieneś łączyć konsultacje psychologiczne z DOBRZE dobranymi lekami przez lekarza psychiatrę. Teraz wizyty sa prowadzone online, nie nalezy z tym zwlekać. Połączenie psychologa z psychiatra to najskuteczniejsza metoda na pozbycie sie nerwicy natręctw. Niestety nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć czy odstawienie rispoleptu wystarczy, aby wszystko wróciło do normy, bo nie jestem lekarzem, ale myśle, ze jeżeli zle sie po tym czułeś i było gorzej, to ten lek nadzwyczajnie był zle dobrany i najlepsza opcja jaka teraz mogłaby byc to skontaktowanie sie z psychiatra.
 3. Po pierwsze - zapamiętaj, ze to jest nerwica natręctw i NIE JEST TO CHOROBA. Nie masz prawa sie za to nienawidzić. To jest poerwszy krok to pokonania tego - AKCEPTACJA, ze taka jestes. Po drugie - psycholog w poerwszej kolejności! Po trzecie - najpierw pojawiają sie mysli (obsesje), pózniej kompulsje (czynności). Spróbuj raz chociaż nie zaglądać do noska dziecka (bedzie to zapewne bardzo ciężkie). Staraj sie. mam na sprzedaż bardzo fajna książkę na temat nerwicy natręctw myślowych.
 4. wikek

  Co to jest za objaw?

  Po pierwsze - nie wmawiaj sobie, ze to choroba. To pierwszy podstawowy krok do pokonania nerwicy natręctw - AKCEPTACJA TEGO. Jest to bardzo ciężkie, nie stanie sie tak z dnia na dzien (sama o tym wiem), ale po czasie bedzie coraz lepiej. Leki i konsultacje psychologiczne to najlepsze połączenie, oczywiście jeżeli leki sa dobrze dobrane. Polecam prowadzić dzienniczek, Np. Zapisywać codziennie swoje mysli, zachowania, analizować je (ale nie patrzeć na ich treść, tylko zadawać sobie pytania Np. Skąd sie biorą takie mysli? Co jest ich przyczyna?) Przede wszystkim nie bać sie tych mysli!
 5. Tez zmagam sie z nerwica natręctw myślowych i teraz zaczęłam brać leki (juz drugi raz). Nerwica natręctw to jedna wielka cholera, wiem cos o tym... pamiętaj, ze nie zrobisz nikomu krzywdy ani sobie, bo w nerwicy natręctw myślowych o to chodzi. Ty tylko MYSLISZ, ze moglabys cos zrobic i ogarnia Ciebie lęk przed tym, ale nie odnotowano jeszcze nigdy przypadku, ze ktoś wyrządził komuś krzywdę. Tym sie różni nerwica natręctw myślowych od psychozy (tutaj robisz tak jak myslisz).
 6. wikek

  obsesja o linii prostej

  Myślę, ze zmagasz sie z nerwica natręctw. Mysli (obsesje) wywołują u Ciebie kompulsje (czynności). W takiej sytuacji nalezy w pierwszej kolejności skontaktować sie z psychologiem, a następnie (jeżeli bedzie to konieczne) do psychiatry po leki. To połączenie jest najlepsze, jeżeli chcesz sie z tego wyleczyc. Jak nie podejmiesz żadnych działań - to z doświadczenia mowie - bedzie jeszcze gorzej.
 7. Leki mają na celu Ciebie wyciszyć. Tez zmagam sie z nerwica natręctw myślowych i zaczęłam brać leki. Nerwica natręctw to jedna wielka cholera, wiem cos o tym... pamiętaj, ze nie zrobisz nikomu krzywdy ani sobie, bo w nerwicy natręctw myślowych o to chodzi. Ty tylko MYSLISZ, ze mógłbyś cos zrobic i ogarnia Ciebie lęk przed tym, ale nie odnotowano jeszcze nigdy przypadku, ze ktoś wyrządził komuś krzywdę. Tym sie różni nerwica natręctw myślowych od psychozy (tutaj robisz tak jak myslisz). Jak chcesz to możemy porozmawiać.
 8. Hej, mozna z kimś z Was sie skontaktować?
×