Skocz do zawartości
Nerwica.com

Binaural beats/Isochronic beats czyli dudnienie synchroniczne


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wiecie, że mózg wytwarza swoiste fale o różnym natężeniu m.in. fale alfa, delta, theta itd. Zależnie od tego co robimy, jak się czujemy, w jakim jesteśmy stanie. Przykładowo fale beta, charakterystyczne są podczas pobudzenia czyli kiedy mózg jest czujny, jednak dominacja fal beta prowadzi do niepokoju i lęku. Fale alfa są obecne podczas wszelkich procesów twórczych - nazywa się je rozluźnioną uwagą czyli stanem flow, kiedy mamy mnóstwo pomysłów niczym raper na freestylu. Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się głębiej z tematem, jest szereg opracowań w Internecie oraz nagrań audio YOUTUBE. Osobiście stosuję od dawien dawna. Kiedy się uczyłem do sesji na studiach (alfa i beta na koncentrację), kiedy miałem ataki paniki (fale delta i theta), obecnie przed zasypianiem przy problemach z bezsennością (fale delta), nawet gdy byłem chory (fale gamma). Podczas słuchania oddaję się medytacji, wyobrażam sobie siebie jako silnego i zdrowego, pozytywnego człowieka. Powtarzam niedbale autosugestie w głowie. Czy stosujecie coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×