Skocz do zawarto┼Ťci
Nerwica.com
Szukaj w
  • Wi─Öcej opcji...
Znajd┼║ wyniki kt├│re...
Znajd┼║ wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiego┼Ť czasu mia┼éem spok├│j z atakami paniki , l─Öku i reszt─ů objaw├│w tej naszej wsp├│lnej kole┼╝anki, nerwicy­čśü

Wystarczy┼éo aby cz┼éonek mojej rodziny poruszy┼é z kim┼Ť temat schizofrenii i ju┼╝ mnie wzi─Ö┼éa w obroty nerwiczka.. Ech...

M├│j problem polega na tym, ┼╝e strasznie boje si─Ö tej choroby i sam─ů my┼Ťl o niej dostaj─Ö paniki. Czasami mam to w 4 literach i czuj─Ö si─Ö wy┼Ťmienicie a bywaj─ů okresy, ┼╝e lepiej nie wymawia─ç przy mnie tego s┼éowa ­čśé

Moje pytanie brzmi czy to normalne, ┼╝e jest dobrze przez pewien czas a potem zn├│w ┼║le? Dodam, ┼╝e zacz─Ö┼éo si─Ö od derealizacji, kt├│r─ů dostaje tylko w s┼éoneczne dni... W sumie to te┼╝ troch─Ö dziwne, bo gdy jest pochmurno lub pada deszcz to czuj─Ö si─Ö normalnie. Oczytalem si─Ö o schizo i to jest m├│j najwi─Ökszy problem, bo na si┼é─Ö wyszukuje u siebie jej objaw├│w...

Udost─Öpnij t─Ö odpowied┼║

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
Udost─Öpnij na innych stronach

Czesc! mam podobnie ­čÖé┬áod jakiegos czasu radze sobie z atakami paniki i nie boje sie ich, ale za to czesto lapie mnie stres przed tym, ze moge zachorowac na inna chorobe psychiczna, czasem jest to nie do wytrzymania, bo wmawiam sobie milion objawow, czy ktos ma

sposob jak to pokonac? ­čśâ

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

To najgorszy objaw nerwicy moim zdaniem. Ka┼╝d─ů chorob─Ö mo┼╝na wykluczy─ç poprzez badania a choroby psychicznej nie ­čśë

Mam diagnoz─Ö nerwicy l─Ökowej z napadami paniki potwierdzon─ů przez dw├│ch psychiatr├│w a mimo to dalej s─ů w─ůtpliwo┼Ťci. Ech... Ciekawe ile to jeszcze potrwa. Dodam, ┼╝e nie bior─Ö ┼╝adnych antydepresant├│w, benzodiazepin itp, tylko zio┼éowe uspokajacze. By┼éo ju┼╝ tak dobrze a┼╝ tu nagle znowu to samo..

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Szymon1992 napisał:

Dodam, że nie biorę żadnych antydepresantów, benzodiazepin itp, tylko ziołowe uspokajacze. Było już tak dobrze aż tu nagle znowu to samo..

No to bez urazy, ale tym nerwicy nie wyleczysz ;)┬áWiesz, my┼Ťl─Ö ┼╝e takie m─ůdre dzia┼éanie (dieta, aktywno┼Ť─ç fizyczna, zio┼éa) s─ů bardzo ok, je┼Ťli chcemy zapobiec nawrotom albo generalnie by─ç zdrowymi. Ale gdy jeste┼Ť w pocz─ůtkowej fazie i pojawiaj─ů si─Ö ataki paniki, to ja widz─Ö konieczno┼Ť─ç jednak podj─Öcia terapii... rozmawiasz w og├│le z kim┼Ť o tym, co si─Ö u Ciebie dzieje? Forum si─Ö nie liczy! ;)┬áS─ů rzeczy, kt├│re wci─ů┼╝ uruchamiaj─ů w Tobie napady paniki, wi─Öc jest nad czym pracowa─ç.┬á

A w momencie kiedy "jest dobrze" jak to okre┼Ťli┼ée┼Ť, tak naprawd─Ö jeste┼Ť w fazie wyparcia i udawania, ┼╝e wszystko jest ok. I tak mo┼╝na funkcjonowa─ç jaki┼Ť czas. Ale potem kt├│rego┼Ť dnia Ci─Ö walnie i albo stan depresyjny, albo atak paniki gwarantowany... Nerwicy nie mo┼╝na bagatelizowa─ç i liczy─ç na to, ┼╝e sobie p├│jdzie. Skoro si─Ö pojawi┼éa, to chce Ci─Ö ostrzec, ┼╝e robisz co┼Ť wbrew sobie.┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Rozmawiam z ┼╝on─ů o tym co si─Ö dzieje. Bylem prywatnie u psychiatry, kt├│ry przepisa┼é mi mozarin + trittico na noc. Poleci┼é mi tak┼╝e abym uda┼é si─Ö do rodzinnego po skierowanie do psychologa co te┼╝ uczyni┼éem. Rodzinny odes┼éa┼é mnie do psychiatry i stwierdzi┼é, ┼╝e to on powinien mnie skierowa─ç do psychologa. Zapisa┼éem si─Ö jeszcze raz, tym razem na NFZ. Na wizycie dosta┼éem kolejne leki pralex + trittico, ale o psychoterapii nic nie wspomnia┼é a gdy si─Ö upomnia┼éem to jakby nie s┼éysza┼é. Nie chce si─Ö faszerowa─ç SSRI, bo to w sumie droga do nik─ůd. Prywatnie na psychoterapi─Ö nie p├│jd─Ö, bo mam teraz sporo wydatk├│w i po prostu nie wyrobi┼é bym finansowo... Jak to jest, do kogo w ko┼äcu uda─ç si─Ö po skierowanie do psychologa?

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Zar├│wno rodzinny jak i lekarz psychiatra mog─ů wystawi─ç skierowanie na psychoterapi─Ö, skoro Ci nie daj─ů, to g┼éupi s─ů :P┬á Ja dostaj─Ö bez problemu skierowania, sam rodzinny mi to nawet kiedy┼Ť proponowa┼é, wi─Öc nie rozumiem, czemu Tobie tak trudno :(┬á

Masz racj─Ö z SSRI - nie musisz ich bra─ç, je┼Ťli dajesz rad─Ö funkcjonowa─ç bez lek├│w, ale no, musisz jako┼Ť si─Ö leczy─ç, a terapia jest w sumie najwa┼╝niejsza. I da si─Ö znale┼║─ç spoko psychologa na NFZ ­čÖé┬á

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Bardzo Ci dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║ ­čśë

A Tu z czym si─Ö zmagasz, je┼Ťli mo┼╝na wiedzie─ç? Dr─Öczy mnie ta my┼Ťl o schizofrenii, ┼╝e mog─Ö albo ju┼╝ jestem na ni─ů chory­čśü Nie wiem czy to normalne w nerwicy, ale strasznie daje w ko┼Ť─ç..

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Zapomnia┼éem dopisa─ç, ┼╝e z nerwic─ů "bawi─Ö sie" od 13 roku ┼╝ycia czyli ju┼╝ 14 lat z okresami bezobjawowymi max 1,5 - 2 letnimi. Zawsze bra┼éo mnie na jesie┼ä a teraz zacz─Ö┼éo si─Ö w kwietniu i trzyma po dzi┼Ť dzie┼ä. Oczywi┼Ťcie zdarza┼éy si─Ö dni a nawet tygodnie, kiedy nic mi nie dolega┼éo. Ostatnio te┼╝ mia┼éem urlop od objaw├│w po czym 3 dni temu zatakowalo mnie z podw├│jn─ů moc─ů. Dzisiaj ju┼╝ jest troch─Ö lepiej, ale derealizacja mnie "klepie" i w┼éa┼Ťnie w tym stanie mam nasilniejszy l─Ök przed chorob─ů psychiczn─ů.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi
49 minut temu, Szymon1992 napisał:

Bardzo Ci dzi─Ökuj─Ö za odpowied┼║ ­čśë

A Tu z czym si─Ö zmagasz, je┼Ťli mo┼╝na wiedzie─ç? Dr─Öczy mnie ta my┼Ťl o schizofrenii, ┼╝e mog─Ö albo ju┼╝ jestem na ni─ů chory­čśü Nie wiem czy to normalne w nerwicy, ale strasznie daje w ko┼Ť─ç..

Tak, to normalne, ja kilka razy podejrzewa┼éam u siebie dwubiegun├│wk─Ö xD┬áNiestety, ale l─Öki hipochondryczne si─Ö cz─Östo przy nerwicy pojawiaj─ů i jedyny spos├│b, aby si─Ö ich pozby─ç, to generalna praca nad l─Ökami. Jak si─Ö zaczynasz wkr─Öca─ç w choroby, to tego nie da si─Ö przerwa─ç, tylko si─Ö to pot─Öguje. Dlatego nie b─Öd─Ö Ci─Ö o nic pyta─ç, no bo nie wiem, co z takimi podejrzeniami zrobi─ç.

Ja mam┬ázaburzenia l─Ökowe i depresyjne mieszane. Kiedy┼Ť mia┼éam ataki paniki, od SSRI ca┼ékowicie przesz┼éy. Ostatnie miesi─ůce g┼é├│wnie depresja, ale od mniej wi─Öcej miesi─ůca jest niesamowita poprawa, ale wiem, ┼╝e to wynik rozmowy z lekark─ů, zrobi┼éam gigantyczny post─Öp w mojej g┼éowie :P┬áTylko, ┼╝e ja ju┼╝ mia┼éam tak─ů porz─ůdn─ů terapi─Ö lata temu, kt├│ra mnie przywr├│ci┼éa do ┼╝ycia. A te zaburzenia obecnie to wynik konkretnego wydarzenia.

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Bardzo si─Ö ciesz─Ö, ┼╝e jest Ci lepiej. Jeszcze raz bardzo dzi─Ökuj─Ö, ┼╝e po┼Ťwi─Öci┼éa┼Ť mi sw├│j czas i odpowiedzia┼éa┼Ť na m─Öcz─ůce mnie pytanie­čśâ Postaram si─Ö nie skupia─ç na tych my┼Ťlach oraz zrobi─Ö wszystko co w mojej mocy by dosta─ç si─Ö do psychologa i przepracowa─ç pow├│d mojej przyjaci├│┼éki nerwiczki ­čśü

┼╗ycz─Ö du┼╝o zdr├│wka ­čśë

P. S. B─Öd─Ö zdawa┼é relacj─Ö jak mi idzie w miar─Ö swoich mo┼╝liwo┼Ťci.

Pozdrawiam

Szymon

Odno┼Ťnik do odpowiedzi

Je┼Ťli chcesz doda─ç odpowied┼║, zaloguj si─Ö lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj si─Ö

Zaloguj si─Ö

Posiadasz ju┼╝ konto? Zaloguj si─Ö poni┼╝ej.

Zaloguj si─Ö