Skocz do zawartości
Nerwica.com

Linux / OpenSource (FOSS Software)


Gość Reghum

Rekomendowane odpowiedzi

Kto lubi, kto wspiera ;) ?

Ja jak mam wolny czas staram się wysyłać Issue na githubie lub pisać własne mini projekty (aktualnie będę klepał analizator sieci w Django/Python na raspberry pi).
Testuję zwykle soft (kiedyś nawet w skrajnie dziwny sposób czego nikt nie chciał się podjąć, prawdziwy wariat ze mnie :D) i potem wysyłam Issue do devów.

Wczoraj np. testowałem Arch Linuxa na kernelu 5.0.7 na starym tablecie który wcześniej miał Windowsa 🙂 Marzy mi się bardzo przenośny Linux ale problemem jest to że dobrze urządzenia są drogie i GPD Pocket kosztuje 2 tysiące złotych, no za 8 calowy laptop to stanowczo za dużo (mimo iż widzę że ludzie w stanach to kupują :O) - jak uda mi się to spróbuję wyrwać GPD Win (stary model) za tysiaka, myślałem też o Nokii N900. Nie wykluczone że będę musiał sprowadzać w/w sprzęt z Amazonu lub innego sklepu w UK.
@Liber8 halo mordko, masz coś do powiedzenia 😄 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego względu że Linux jest dużo bezpieczniejszy od Windows używam go teraz do banku.

Teraz, Liber8 napisał:

mint usera

Linux Mint można zainstalować na pendrive w trybie presystencji (jakoś tak to się nazywa) za pomocą LinuxLive USB Creator 2.9.4

Pendrive musi być 16 GB i możliwe szybki. Działa super :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2019 o 19:03, JERZY62 napisał:

Z tego względu że Linux jest dużo bezpieczniejszy od Windows używam go teraz do banku.

Ale wiesz, że to nie do końca prawda. Ba, nawet jest wysoce prawdopodobne, że gdyby przeprowadzić podobne testy bezpieczenistwa na obu systemach (liniach systemów), to mogło by wyjść wręcz odwrotnie. A to dlatego, że bezpieczeństwo Linuksa wynika głównie z jego znikomej popularności, a to skutkuje, że znacznie mniej łobuzów pisze różne niefajne "programy" na systemy z rodziny Linux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że masz pasję do programowania i testowania oprogramowania oraz wspierania projektów open source! Wysyłanie Issue na GitHubie, pisanie własnych projektów i testowanie oprogramowania to świetny sposób na rozwijanie umiejętności programistycznych i przyczynianie się do społeczności programistycznej.

Twój pomysł na analizator sieci w Django/Python na Raspberry Pi brzmi bardzo interesująco. Rozwijanie projektów i eksplorowanie nowych technologii to znakomita droga do nauki i zdobywania doświadczenia.

Jeśli marzy Ci się przenośny system Linux, to szukanie używanego sprzętu, takiego jak GPD Win lub Nokia N900, może być świetnym rozwiązaniem. Używane urządzenia często są bardziej przystępne cenowo i mogą dostarczyć wiele zabawy i możliwości programistycznych.

Trzymam kciuki za Twoje projekty, testy i zdobywanie interesującego sprzętu! Ciągłe eksplorowanie i tworzenie nowych rzeczy to klucz do rozwijania się jako programista. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowej pomocy, zawsze możesz się odezwać. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×