Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem w związku


Zbylo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, śledzę trochę to forum od jakiegoś czasu jako, że mam nerwicę natręctw, nie powiem że trochę mi pomaga czytanie Waszych wpisów 🙂

Jednakże nie o tym ten temat. 

Mam problem. Jestem z dziewczyną od jakiegoś czasu, ona chciałaby uprawiać ze mną seks, jednakże ja nie chcę tego robić, ponieważ boję się ewentualnej wpadki, nie jestem gotowy na utrzymanie dziecka, bycie ojcem. Nie mam pieniędzy żeby zapewnić mu byt, za to mam plany które pragnę zrealizować, a które ewentualne dziecko by mi prawdopodobnie "zniweczyło". 

Sama mówiła mi o tym, że nie jest gotowa na dziecko, jego utrzymanie, wychowanie.

Ona o tym wie i na razie nie naciska, nie wspomina za bardzo o tym, jednak wiem że jej na tym zależy. 

 

Chce się zabezpieczać prezerwatywą + stosunkiem przerywanym, tabletek zażywać nie chce/nie może, jednak nawet gdyby brała tabletki nie wiem, czy mógłbym to zrobić.

Zależy mi na niej i nie chcę jej stracić, nie wiem co mam robić. 

Żeby nie było, obaj jesteśmy dorośli 😛

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Zbylo napisał:

Chce się zabezpieczać prezerwatywą + stosunkiem przerywanym, tabletek zażywać nie chce/nie może, jednak nawet gdyby brała tabletki nie wiem, czy mógłbym to zrobić.

Zależy mi na niej i nie chcę jej stracić, nie wiem co mam robić. 

Żeby nie było, obaj jesteśmy dorośli 😛

Nie brzmi tak 

Jak nie chce / nie może tabletek to implant, jak nie chce hormonów to spirala 

Stosunek przerywany to chyba jakiś żart? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosunek przerywany to fatalny pomysł. Jedną z jego wad jest to, że sprzyja powstawaniu zaburzeń nerwicowych. A skoro masz nerwicę natręctw, to stres związany z myślami "zdążyłem wyciągnąć na czas, czy nie", może tę nerwicę potęgować. Ponadto stosunek przerywany psuje przyjemność z seksu, kładzie się cieniem na związku, gdy obie strony się skupiają na w/w pytaniu, zamiast na bliskości, intymności i sprawianiu sobie wzajemnie przyjemności. Przy dłuższym stosowaniu tego rodzaju "zabezpieczenia" seks może stać się istną męczarnią, a nie przyjemnością.
Koszty emocjonalne stosunku przerywanego jako metody antykoncepcyjnej są zbyt wysokie, by warto było go stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żałosne jest takie podejście faceta. Przepraszam, ale parę lat temu zetknęłam się z podobnym podejściem. 

Ogólnie to jak facet ma taką fobie, nie umie jej pokonać, to przydałby się jakiś psycholog. Bo z taką fobia próby racjonalizowania ryzyka ciąży niewiele pomogą, bo zawsze pojawi się myśl że ryzyko jest. 

Jesli dziewczyna jest gotowa, chce tego, a ty nie i będziesz ją jeszcze zamęczać tą fobią to współczuję jej... I nie zdziwie się jak w pewnym momencie straci cierpliwość. 

 

Jak jest się dorosłym i chce się współżyc to generalnie trzeba się liczyć z jakimś tam ryzykiem ciąży, nawet hiper się zabezpieczając. 

A lepiej nie stawiaj jej ultimatum że albo hormony albo nie będzie seksu, bo każdy hormon tego typu podawany obojętnie jak, ma wpływ na organizm, więc branie hormonów to powinna być decyzja kobiety a nie brak wyboru. 

Musisz sam to przemyśleć dobrze i albo sam ogarniesz tą fobię albo szukaj pomocy. 

Moim zdaniem też podejście w postaci panicznego strachu przed wpadką gdy jest się dorosłym świadczą o swego rodzaju niedojrzałości.do seksu też trzeba dojrzeć. Zawsze przecież i tak jest opcja poszukania sobie jakiejś roboty. 

Generalnie kobiety też się boją wpadki, ale szukając partnera cenią sobie też wsparcie w mężczyźnie i poczucie że w razie gdyby jednak, to świat się nie skończy.

Więc ogarnij tą fobię albo wyraźnie powiedz sobie i jej że no nie dojrzałeś jeszcze do seksu. Seks to nie tylko bliskość i fajne doznania, ale też jakaś odpowiedzialność za to co się robi.

 

P. S. Na samych prezerwatywach jak się ich prawidłowo używa naprawdę nie trzeba żyć w strachu ciągłym, tylko można cieszyć się seksem, wiedząc jak ich używać prawidłowo i nie kupując tych z najniższej półki. 

Pewnie i poniosło mnie trochę ale no znam przypadek, dość skrajny i wiem jak to wpływa też na kobietę. W takim przypadku traci się poczucie bezpieczeństwa przy facecie. 

Edytowane przez lukrowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×