Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to jest nerwica?


brefann123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zapewne juz niektorzy z was czytali podobne tematy wiec wybaczcie mi za tworzenie nowego. Od dwoch nocy mam koszmarne ataki. Od Maja borykam sie z problemami ze snem a mianowicie poczatkowo kilka razy w tygodniu mialem nie przespane noce probowalem to przewalczyc samemu jakos troche ziolem troche wysilkiem fizycznym. Jezeli chodzi o marihuane to palilem do pierwszego ataku po upaleniu bo mi pomagala wtedy atak byl bardzo sillny ale jak usnalem rano wstawalem ok. Gdy zaprzestalem palic do snu na problemy senne bralem sobie hydroksyzyne ale wtedy te problemy byly moze raz dwa razy w miesiacu, w miedzy czasie bylem robic morfologie by wykluczyc braki mineralow i witamin poniewaz rowno z problemami ze snem rowniez mam ciagle drgania miesni calego ciala a najbardziej palcow u nog. Sobota wieczor dosc dziwnie wszystko wporzadku kolo 22 ogladam serial nagle bum uczucie goraca,drganie miesni lekkie kolatanie serca,niepokoj pojechalem do siostry ktora leczy sie citalopramem i wzialem od niej tabletke i poprawylem hydroksyzyna w domu. Usnalem okolo 2:30 by z rana wstac i dalej czuc sie fatalnie. Do pracy dalem rade pojsc przezylem dzien ok w nadzieji ze to juz koniec. Wrocilem do domu pogralem na konsoli umylem sie i wzialem profilaktycznie ta hydroksyzyne na sen okolo 21 usnalem wporzadku majac lekkie leki antycypacyjne aczkolwiek do przezycia porobilem troche yogi i o godzine 1:30 w nocy obudzil mnie atak znowu to samo wstalem drganie miesni od nog do rak lek niepokoj zgrzytanie zebow wzialem znow hydroksyzyne ubralem sie i wyszedlem z zamiarem udania sie do szpitala w drodze do uspokoilem sie wiec zawrocilem do domu i teraz leze i pisze ten post. Wizyte u psychiatry mam na za dwa tygodnie a jakos musze wytrzymac dodam ze moja mama leczy sie na nerwice lekowa ktorej nabawila sie bedac ze mna w ciazy wiec mam swiadomosc ze mam to od niej. Ona bierze paroxetime czy to dobry pomysl zebym zaczal brac jej leki jezeli co noc bede mial taki problem? Dwa tygodnie to sporo czasu a noce sa dla mnie ciezkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mistrzu, to nie jest dobry pomysł. Paroksetyna to dobry lek, ale leki SSRI do których paroksetyna należy zaczynają działać po 4-5 tygodniach od rozpoczęcia zażywania. W tym okresie objawy mogą się wręcz pogorszyć (u mnie tak było). To po pierwsze. Po drugie zażywanie takich leków bez konsultacji z psychiatrą to pomysł jeszcze gorszy.

Jeśli chcesz mojej rady, to umów się jutro do lekarza rodzinnego, on przepisze Ci leki, zapewne z grupy benzodiazepin, które pomogą Ci przetrwać te dwa tygodnie do wizyty u psychiatry. Hydroksyzyna, którą stosujesz doraźnie, to bardzo słabe benzo (bodajże najsłabsze) i pomaga w lekkich stanach nerwowych a nie w przypadku dużych epizodów. Przy okazji lekarz może wypisać skierowanie na zrobienie podstawowych badań(morfologia i takie tam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moderatorem się nie dyskutuje, ale chodziło mi o to, że hydroksyzynę zaliczam do uspokajaczy stosowanych doraźnie, obliczonych na odniesienie szybkiego skutku. I jest to jeden ze słabszych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×